Ateşe Makine, akıllı dijital çay makineleri çayın ustalığını kimseye bırakmıyor

Ateşe Makine, akıllı dijital çay makineleri çayın ustalığını kimseye bırakmıyor
Sektörde bir ilki gerçekleştirerek akıllı dijital çay makineleri ile hem Türkiye hem dünya sahnesine çıkan Ateşe Makine, çaya değer katan, programlanabilen, ergonomik ve çevre dostu özelliklere sahip inovatif çay makineleriyle işin ustalığını kimseye bırakmıyor. Ateşe Makine Genel Müdürü Murat Karali, “Bugün geldiğimiz noktada geliştirdiğimiz akıllı çay makineleri, çay demleme ritüellerini büyük oranda kolaylaştırıyor. Ar-Ge çalışmalarımızda makinelerimizin kaliteli bir cihaz olabilmesi için; güvenlik (gaz, elektrik, su güvenliği), tasarruf (zaman, yakıt, alan tasarrufu), programlanabilme (yıllık, haftalık, günlük programlanabilme), hijyen, ergonomi ve kullanım kolaylığı sunan bir donanım haline getirdik” diyor.

Çay makineleriyle işin ustalığını kimselere bırakmayan Ateşe Makine, geleneksel çay demleme makineleri, bardak ısıtıcıları ve su ısıtıcıları üreticisi olarak 2007 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Sektörde bir ilki gerçekleştirerek akıllı dijital çay makineleri ile hem Türkiye hem dünya sahnesine çıkan Ateşe Makine’nin hikayesini Ateşe Makine Genel Müdürü Murat Karali, şöyle anlatıyor: “Çalışmalarımıza ilk olarak 2005 yılında başladık ve bu süreçte sürekli Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirdik. Sektörde bir ilki gerçekleştirerek akıllı dijital çay makineleri geliştirdik ve 2007 yılında tam faaliyete geçtik. 13 yıllık üretim hayatımızda üç nesil makine geliştirdik. Bu makineler hem tasarım hem de işletim sistemi olarak tamamen birbirinden farklıdır.”

Ateşe Makine’nin yılların kazandırdığı deneyim ile geliştirdiği bu yeni nesil makineler; çaya değer katan, programlanabilen, ergonomik, hijyen ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkıyor. Ateşe Makine’nin uluslararası anlamda kendilerine ait patent ve faydalı modellerle geliştirdikleri 3 farklı segmentte 145 adet ürün seçeneği bulunuyor. Ürünler, akıllı, dijital, analog, elektrikli, elektrikli + gazlı olarak birbirinden ayrılıyor. Bu ürünler gelen talebe göre, mimari dekorasyona uygun olarak da farklı renk seçenekleriyle tasarlanabiliyor. Murat Karali, 5 yılda bir makinelerinin dizayn/tasarım ve işletim sistemlerinde hem de firma olarak tüm çalışmalarında yenilenmeye gittiklerini ve bu dinamik yapıyla yenilikçi vizyonlarını sürdürülebilir kıldıklarını anlatıyor.

Bu makineler, çay demleme ritüellerini kolaylaştırıyor

“Çay için su sıcaklığının ve demleme süresinin en önemli parametre olduğu herkesin malumudur. Su sıcaklığı; demlenen çayın, tadını, özütünü ve taşıdığı habitat özelliklerini salmasına, çıkarmasına yardımcı olur. Çay türlerinin, lezzetini ve aromasını elde etmenin yolu, ancak çay türlerine uygun belirli derecelerdeki su sıcaklığı ile mümkün olur. İstenilen sıcaklık ile buluşmayan çay, aromasını, tadını ve lezzetini sunamaz. Bunun önemi göz ardı edilemez” diyen Karali, Ateşe Makine’nin Smartplus, Smart ve Digital kontrol sistemlerinin çay demleme ile ilgili önemli parametreler dikkate alınarak geliştirildiğinin altını çiziyor.

Ar-Ge’ye verdikleri önemin altını çizen Murat Karali, “Bugün geldiğimiz noktada geliştirdiğimiz akıllı dijital çay makineleri, çay demleme ile ilgili ritüellerini büyük oranda kolaylaştırıyor. Ar-Ge çalışmalarımızda makinelerimizi kalite, görünüm, alan açısından, enerji tasarrufu ve çevre koruma ve hijyen açısından pek çok anlamda gereksinimleri karşılayan ve işletmelere avantaj sağlayan bir donanım haline getirdik. Geliştirdiğimiz yazılım ve makinelerin üzerinde bulunan akıllı kart sayesinde programlanan saatlerde gaz ve elektriğinin açılıp kapanması, ayarlanan sıcaklıkta suyun tutulması, bir şekilde suyu biten makinenin kendini otomatik olarak emniyete alması ve kendini kapatması, suyu eklendiğinde kendini açarak işleme kaldığı yerden devam etmesi gibi ilklere imza atan özelliklere sahip. Aynı zamanda su, elektrik ve gaz konularında yüksek güvenlik prosedürüyle iş sağlığı ve güvenliği kuralları açısından dünya standartlarında ürünler olarak piyasaya sunduk” diyor.

Ergonomik tasarımıyla yüzde 40 daha az yer kaplar

Karali, akıllı makine sistemlerinin özellikleri hakkında şu bilgileri veriyor: “Akıllı makinelerimiz, programlanan saatte açılır ve kapanır. Akıllı donanım sayesinde enerjilerini açar, suyu alır, ıstır. Sürekli kaynatmaz. Oksijeni korur. Üzerinde bunu kontrol eden Dijital Isı Sensörü bulunur. Belirlenen su ısısı 2°C derece düşünce, ısı sensörü bunu algılar ve ısı kaybını telafi etmek için enerjiyi devreye alır. Sistem, sıcak su tüketiminde de küçük aralıklarla çalışır. Kesintisiz sıcak suyu temin eder. Enerji tasarrufu sağlar ve çevreyi korur. Yakıt yakma sistemindeki atık gazın geri kullanılmasıyla ısı olarak tekrar kullanılması sayesinde yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Akıllı Su Kontrol sistemiyle makinelerimiz, şebeke suyu veya bunun mümkün olmadığı durumlarda pompa yardımıyla damacana suyu ile de çalışır. Su kesilirse veya damacana suyu biterse akıllı su kontrol sistemi bunu algılayarak enerjiyi keserek makineyi çalıştırmaz ve koruma moduna geçer. Çevre dostu, hijyen standartlarına ve Avrupa Birliği normlarına uygun, iş güvenliği ile insan emniyetini dikkate alan sertifikaya sahip olan makinelerimiz yeni ergonomik formu ve kaynaksız mono blok su haznesi ile sektörde tektir. Hazne, daha uzun ömürlü, sorunsuz ve bakımı kolaydır. İyi su için üstün avantajlar sağlar. Gidere bağlanan tahliye ile servise ihtiyaç duymadan temizlik yapabilme imkanı verir. Damlalık suyunun doğrudan gidere bağlanması ile ayrıca hijyen sağlar ve temiz bir ortam oluşturur. Ergonomik tasarımıyla su haznesi, elektrik ve gaz kapasitesi piyasada bulunan diğer ürünlere göre yüzde 40 daha az yer kaplar. Ateşe Makine kullanan bir işletme, yarattığımız katma değer ile ortalama 3 ayda satın alınan makinenin mali değerini çıkarmış oluyor.”

www.atesemakine.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha