12 Nisan 2021, Pazartesi

Evinoks yeni normale uyum sağlayan ürünlere imza atıyor

Evinoks yeni normale uyum sağlayan  ürünlere imza atıyor
Bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci hizmet sektörünü de derinden etkiledi. Açık büfe yemek servisi veren tüm işletmeler bu süreçte hızlı bir şekilde önlemler almaya başladı. 40 yıllık deneyimi ve açık büfe sistemleri konusunda uzmanlığıyla çözümler sunan Evinoks, yeni normalin gerektirdiği hijyen şartları konusunda da işletmelerin yanında oluyor. Evinoks Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Coşkun İrfan pandemi döneminde açık büfelerde neler olması gerektiğini anlattı.

Pandemi döneminde Evinoks’un çalışmaları neler oldu?

Bütün dünyayı etkisine alan pandemi sürecinde Evinoks olarak 40 yıllık deneyimimiz ile hem yurt dışı hem de yurt içi pazarında yüzde 20 büyüme gerçekleştirerek sektörde önemli bir başarıya imza attık. Yine bu dönemde banka kredisi kullanmadan, kendi öz sermayemizle bir milyon Euro’luk robot ve 4.0 uyumlu teknoloji altyapı yatırımı yapmayı başardık. 2020 yılının neredeyse tamamını yoğun bir mesai çalışması içerisinde geçirerek pandemi döneminde tedarikçilerimizin de nefes almasına katkı sağladık. Uluslar arası HİLTON, ACCOR gruplarının EMEA Bölgesi onaylı tek Türk ekipman tedarikçiliğine ilaveten WYNDHAM grubunun da onaylı EMEA Bölgesi tedarikçiliğini aldık. Tüm bunların yanı sıra makine parkuruna teknoloji 4.0’ı destekleyen robot kaynaklar, 5 eksenli ahşap CNC’ler ve Türkiye’de sadece birkaç firmada bulunan iklimlendirilmiş test odaları ilave edildi. Personelimizin kalite bilincini ve mesleki gelişimini arttırmak amacıyla; beyaz ve mavi yakalı personelimize son üç ayda 1040 saat eğitim verildi. Danışman desteği ile firmamız bu pandemi döneminde bile üç yıldır uygulamakta olduğu Yalın Yönetim felsefesi ile 5S, Kaizen, Proje Yönetimi, Hedefler ile Yönetim gibi uygulamalara devam etti. Pandemi döneminde sektördeki önemli otellerin bizimle çalışmayı tercih etmesinin en önemli sebeplerinden biri de hem çalışma anlayışımız hem de şirketimizin geçmişte de hijyeni ön planda tutan ürünler geliştirmesinden kaynaklanıyor.

Covid -19 sonrası açık büfe yenilikleri neler?

Evinoks A.Ş. tasarım ve üretimlerinde 40 yıldır insan sağlığını ve hijyeni ön planda tutarak günümüze kadar birçok başarıya ulaştı. Bugün ise bu yaklaşımı ve birikimi, yeni dönemde açık büfe hizmetini daha ileriye taşımak için bir yol gösterici oluyor. Evinoks A.Ş. bünyesi içerisinde Ar- Ge merkezi olmasının da avantajını kullanarak, üç ay gibi kısa bir sürede pandeminin gerektirdiği hijyen şartlarına uygun açık büfe camekanları tasarladık. Covid-19’a özel tasarlanan camekanların en önemli özelliklerinden biri tamamen demonte bir şekilde, mevcut ünite üzerine herhangi bir delik açmadan ve tadilata gerek duymadan vakum yöntemiyle sabitlenmesi. Aynı zamanda Covid-19 sonrasında çeşitli parçalarının kaldırılmasıyla kullanılabilecek modüler üniteler olması önemli birer avantaj sağlıyor. 304 kalite paslanmaz çelik gövde ve temperli camlara sahip camekanlarda bakteri oluşumunu minimum seviyede tutacak malzemeler kullanıldı. Camekan ölçüleri, dünyanın en güvenilir sertifikalından biri olan NSF standartları baz alınarak tasarlandı. Bunun yanında şık tasarımıylapandemi sonrası da kullanılması, kullanıcıya hijyen garantisi ve güven sağlaması hedeflendi.

www.evinoks.com

Röportajın devamı Gastronomi Turkey Dergisi'nde...

İncelemek için tıklayın: rafinedergi.gastronomiturkey.com/1/

Yorum Yaz

 
 
  captcha