12 Nisan 2021, Pazartesi

Gastronomi Turizmi Derneği ‘’Türkiye Lezzet Haritası ‘’çalışması için deneyimli Turizmci Şerif Yenen ile anlaştı

Gastronomi Turizmi Derneği ‘’Türkiye Lezzet Haritası ‘’çalışması için deneyimli Turizmci Şerif Yenen ile anlaştı
Gastronomi Turizmi konusunda yıllardan beri ülkenin tanıtım için çalışan GTD ,Eski dönem İstanbul Rehberler odası başkanı Şerif Yenen ile Türkiye illeri için Gastronomik Lezzet Haritası çalışmaları için anlaştı.

Ülkemizde Her ilin Gastronomik değerlerini ön plana çıkartıp turistlere (yerli -yabancı ) doğru pazarlanması için çalışma başlatan Gastronomi Turizmi Derneği Şerif Yenen ile işbirliği yapma kararı aldı.

Gastroshow'da katılacak tüm illere de tanıtımı yapılacak olan LEZZET HARİTASI projesi ülkemizin değerlerini ön plana çıkarmayı hedefliyor.

İlk etapta İstanbul Lezzet Haritası ile çalışmalara başlayan ekip ardından konferansta açıklanacak 7 gastronomik kentlerimiz için de ve ardından talepte bulunan diğer şehirler için de hızlıca çalışma başlatıyor.

Gastroshow Nedir?

Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Dernegˆi (GTD) ortaklıgˆıyla 2-4 Haziran 2021 tarihleri arasında I·stanbul Kongre Merkezi ac¸ık alan-ICC’ de du¨zenlenecek olan Gastro Show, tu¨m sekto¨r paydas¸larını bir araya getirerek ticari hacmin artırılmasını ve konferans programlarıyla du¨nya liderlerini sekto¨rle bulus¸turacaktır.

Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Dernegˆi (GTD), gastronomi endu¨strisinin farklı segmentlerinden olus¸an genis¸ yelpazede katılımcı ve ziyaretc¸i profilini “7 S¸ehir, 7 Bo¨lge, 7 U¨lke” mottosuyla 2021 yılında ilk defa agˆırlayacaktır.

Katılımcıları c¸ok sayıda sekto¨r ve pazarda faaliyet go¨steren du¨nyanın en kaliteli gastronomi u¨ru¨nleri u¨reticilerinden olus¸maktadır.

Yorum Yaz

 
 
  captcha