19 Eylül 2020, Cumartesi

RATIONAL’den yeni iCombi Pro; profesyonel mutfaklar için yeni standart

RATIONAL’den yeni iCombi Pro; profesyonel mutfaklar için yeni standart
Paket servisi yapan catering firmanları için zorluklar çeşitli olsa da bunlara RATIONAL tarafından verilen cevap basit; akıl. Yeni iCombi Pro 4 akıllı fonksiyonu sayesinde önceki modele kıyasla yüzde 50 daha fazla yükleme kapasitesine, yüze 10 daha kısa sürede pişirme yeteneğine ve yüzde 10 daha fazla enerji tasarrufu yapma kabiliyetine sahip. Ünite, kısmi ya da tam yükleme farkı olmadan pişirme kalitesinden ödün vermiyor ve işi aynı sürede tamamlıyor. iCombi Pro, sadece 12 dakika süren ultra hızlı ara temizlik sayesinde mutfaktaki zaman kaybını ortadan kaldırıyor. iCombi Pro akıllı üretkenlik, verimlilik ve esnekliği bünyesinde barındırıyor.

RATIONAL Türkiye Satış Direktörü Okan Öztürk, “Birçok catering kuruluşu, müşterilerin daha yüksek kalite beklentilerinin yanı sıra tecrübeli ve kabiliyetli eleman eksiklikleriyle ve bütçe kısıtlamalarıyla karşı karşıya kalıyor” diyor. Bu yüzden şeflerin, iCombi Pro’nun sunduğu gibi esnek, basit ve verimli fonksiyonları olan cihazlara ihtiyaç duyduğunu belirten Öztürk, “Elbette teknoloji kullanıcıya ne yapacağını söylemiyor aksine kullanıcı teknolojinin ne yapacağını belirliyor” diyor.

iCooking Suite, iCombi Pro’daki akıllı pişirme özelliği. Bu özellik Maillard reaksiyonunu (RATIONAL’ın kodlarını çözüp yazılım algoritması haline dönüştürdüğü gıdaların pişerken kahverengileşme sürecini açıklayan kimyasal formül) baz alarak çalışıyor. Pişirme kabininde yer alan ve ürünlerin boyu, miktarı ve durumuyla ilgili bilgiyi aktaran sensörleri kullanarak iCombi Pro kesin bir pişirme süreci oluşturup her zaman tekrarlanabilen sonuçlar elde etmeyi sağlıyor. Gıda ürününün sıcaklığı veya kapının açılma süresi gibi koşullar değişirse, iCookingSuite pişirme süresini akıllıca ayarlıyor. Ne pişirilirse pişirilsin, ne kadar pişerse pişsin, daima mümkün olduğunca hızlı ve kaliteli pişiriliyor.

Ek fan yerleşimleri, optimize edilmiş pişirme kabini geometrisi ve daha yüksek nem alma performansı, önceki modele göre yüzde 50'ye kadar daha büyük kapasite ve daha kısa pişirme süreleri sağlıyor. Akıllı iklim düzenlemesi olan iDensityControl, hepsinin sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Kabuklar, ızgara desenleri ve gevrek kaplamalar garanti ediliyor ve optimum pişirme iklimi yönetimi, kiş gibi hassas yiyeceklerin bile başarıyla pişirilmesini sağlıyor.

iProductionManager ile farklı gıdalarla bile tüm üretim safhaları akıllı bir şekilde düzenleniyor. Kullanıcı, pişirme işleminde zaman veya enerji optimizasyon sistemi ya da belirli bir hedef zaman isteğini belirtiyor ve iCombi Pro diğer her şeyi hallediyor. Aynı anda ne pişirilebileceğini biliyor, eğer bir ürün pişirme kabini iklimine uygun değilse gösteriyor. Bu, daha fazla esneklik ve planlama güvenilirliği anlamına geliyor. Ultra hızlı ara temizlik için sadece 12 dakikaya ihtiyaç duyan akıllı iCareSystem temizleme sistemi de buna katkıda bulunuyor. Tüm temizleme programları, önceki modele kıyasla yalnızca yarısı kadar miktarda, fosfat içermeyen temizleyici tabletler kullanıyor. Energy Star tarafından onaylanan daha düşük elektrik tüketimiyle birlikte iCombi Pro son derece sürdürülebilir bir pişirme sistemidir.

Sezgisel işletim konsepti, kullanıcıya görsel dil, mantıksal çalışma adımları ve açık, etkileşimli talimatlarla üretim sırasında rehberlik ediyor ve pişirme sistemini deneyimsiz personel için bile hızlı bir şekilde erişilebilir hale getiriyor. iCombi Pro'ya entegre edilmiş WLAN ile RATIONAL ağı olan ConnectedCooking’e hızlı ve basit bir bağlantı ve mutfak süreçlerinin verimli yönetimine olanak sağlanıyor. Okan Öztürk, “Akıllı olduğundan, deneyimli bir şef gibi yanıt veriyor. Rutin görevleri üstleniyor ve özgürlük sağlıyor. Bu, büyük mutfaklardaki çalışma yöntemlerini sürdürülebilir bir şekilde değiştirecektir” diyor.

iCombi Pro, en küçük ve kompakt modeli XS 6 – 2/3’ den en büyük 40 tepsi kapasiteli 20 - 2/1'e kadar ebatlarda RATIONAL bayilerinden temin edilebiliyor. Yeni pişirme sistemi hakkında bir fikir edinmek isteyen herkes, artık online web seminerinde More Tur 2020'deki performansını gözlemleyebiliyor. İlgilenenler yakında iCombi Pro'yu, More Tur 2020'de de canlı tecrübe edebilecekler. Tarihlere rational-online.com adresinden ulaşabiliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha