24 Eylül 2020, Perşembe

Turizmi meslek edinmek isteyenlere önemli bir fırsat

Turizmi meslek edinmek isteyenlere önemli bir fırsat
Sejour, Paximum markalarının yanı sıra TourVisio, Hotel2Sejour, SanFlight ve Abacus yazılımlarıyla da seyahat acenteleri ve otellerin operasyonel süreçlerini kolaylaştıran SAN TSG, vizyoner bir yaklaşımla turizm sektöründe nitelikli personel yetiştirmek üzere kolları sıvadı.

SAN Tourism Software Group (SAN TSG), kurulduğu 1993 yılından bu yana, Türkiye’deki incoming acentelerin yüzde 85’inin kullandığı Sejour yazılımıyla öne çıkıyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde bir ilki gerçekleştirerek Antalya Teknokent’te içinde sadece SAN TSG iştiraklerinin olduğu ilk binayı inşa ettirip, 3.700 metrekarelik yeni ofislerine taşınmışlardı. 2015 yılında kurdukları Paximum yazılımıyla Türkiye otellerine dakikalar içinde rezervasyonlar yağdıran otellerin boş kapasitesini doldurup Türkiye turizmine ciddi bir katkı sağlamayı başaran SAN TSG, Paximum markası sayesinde, Türkiye’deki otellerin hem farklı milletlerden rezervasyon almasını kolaylaştırıyor. Ayrıca dünyanın birçok ülkesinde özellikle Türkiye’deki tatil destinasyonlarıyla otellerin bilinirliğine de katkı sağlamasıyla global turizm pazarında tanınmaya başladı.

Sejour, Paximum markalarının yanı sıra TourVisio, Hotel2Sejour, SanFlight ve Abacus yazılımlarıyla da seyahat acenteleri ve otellerin operasyonel süreçlerini kolaylaştıran SAN TSG, vizyoner bir yaklaşımla turizm sektöründe nitelikli personel yetiştirmek üzere kolları sıvadı. 2020 Ocak ayı itibariyle SAN Akademi markası altında, üniversiteden yeni mezun olmuş, bir süre ara verip yeniden turizme dönmek isteyen veya turizm sektöründe çalışma arzusunda olan sektör dışındaki kişilere, turizm uzmanları aracılığıyla eğitim seminerleri vermeye başlamıştı.

Halihazırda devam eden eğitim seminerleri hakkında konuşan SAN Akademi Müdürü Songül Özcan, “Geçmişte sadece kendi yazılımlarımızın eğitimini müşterilerimiz olan seyahat acentesi ve operatörlerine veriyor iken, SAN Akademi markamız ile ilk defa dışarıya açık bir eğitim programını kendi bünyemizde uyguluyoruz. Henüz öğrenci olan ya da sektörde çalışmayıp bu sektöre girmek isteyen kişilerin katılımına da açık kurslarımız. Bu fırsatla grup şirketlerimize dışarıdan bu yönde gelen eğitim taleplerini karşılamış olacağız. Ayrıca acentelerimiz için program kullanıcı bilgi seviyelerini yükseltebileceğimiz bir program yaratmış olduk. Eğitim müfredatımıza turizm terminolojisi ve turizm konseptlerini anlattığımız dersleri de ekleyerek yeni katılımcılarımızı sektöre yakınlaştırmayı arzuladık. Önümüzdeki eğitim takviminde sektörden deneyimli turizm profesyonellerini de eğitimlerimize davet ederek, yapacakları sunumlarla kursiyerlerimizin turizmdeki en güncel konulardan haberdar olmasını ve kendilerine vizyoner bir turizm perpektifi kazandırmayı hedefliyoruz. Her Salı ve Perşembe günleri tam gün olacak şekilde ‘Sejour Uzman Kullanıcı’ eğitimleriyle eğitim takvimimizi başlattık. Toplamda sekiz gün ve 60 saat planlı eğitimimiz var. Şu an ilk grubumuzun sertifika sürecini tamamladık. Sejour Incoming Acenta programımızın eğitimini başarıyla tamamlayan 20 kursiyere düzenlediğimiz törenle sertifikalarını takdim ettik. Aynı programı, sonraki aylarda da uygulayacağız. Bununla birlikte uzmanlığına göre bölümlere ayırarak; Kontrat Uzmanı, Rezervasyon Uzmanı ve Operasyon Uzmanı gibi farklı alanlarda da eğitim seminerleri açmayı planlıyoruz” diyor.

Eğitim seminerleri ve yapılan vizyoner çalışmalarla ilgili SAN TSG Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türk ise “Hedefimiz turizm sektöründe eksikliği hissedilen nitelikli personel ihtiyacına bir sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde destek olabilmek. Öncelikle Türkiye genelinde yüzde 85’e yakın yaygın kullanımı olan Sejour programımız ve ona bağlı çalışan, Hotel2Sejour, TourVisio, Paximum ile Abacus yazılımlarımız için eğitimlerimizi başlattık. Kısa bir zaman içinde turizm sektörüne nitelikli personel kazandıracağını düşündüğümüz kontrat, rezervasyon, operasyon ve satış uzmanı gibi alanlarda da sertifika eğitimlerimiz olacak. Incoming başta olmak üzere, turizm sektörüne dair son gelişmeler ve turizmin dili olan turizm terminolojisini de öğretme hedefiyle yola çıktık. Yapacağımız çalışmaların sonucunda Türkiye turizm sektörüne nitelikli personel kazandırmak ve ülke turizm faaliyetlerimize de bu vesileyle katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir. Ayrıca sertifikalarını alan ve başarılı olan kişiler, gerek SAN TSG bünyesinde gerekse Türkiye’nin birçok incoming acentesinde çalışmaya başlayacaklarını planlamıştık Şu an ocak kursiyerlerimizden iki tanesine firmamızdaki iş pozisyonları için biz iş teklifimizi yaptık” diye konuşuyor.

Mart ayı itibariyle hem Sejour, hem TourVisio eğitimlerinin olacağı SAN Akademi tarafından duyuruldu. Ayrıca tur operatörlerinde çalışmayı arzu edenler için de bir aylık bir turizm akademisi eğitiminin yapılmaya başlanacağının da müjdesi verildi.

akademi.santsg.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha