13 Temmuz 2020, Pazartesi

Wyndham Grand Kalamış’ın mutfağına ‘İnce’ dokunuş

Wyndham Grand Kalamış’ın mutfağına ‘İnce’ dokunuş
Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in mutfağı, artık Şef Rafet İnce’ye emanet. Sağlıklı beslenmenin dünyada yükselen bir trend olduğuna dikkat çeken Şef Rafet İnce, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina’nın mutfağının tüm bölümlerine bu temayı taşıdığını belirtiyor. İnce, “Mönülerimizde yabancı lezzetler yok; bildiğimiz tatları inovatif bir yaklaşımla hazırlıyoruz. Özetle; sağlıklı, mevsimsel ve inovatif bir mutfak dizayn ettik” diyor.

ALİYE GÜMÜŞ

Anadolu Yakasının ödüllü 5 yıldızlı oteli Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in mutfağı artık Executive Chef Rafet İnce’ye emanet. Uluslararası aşçılık yarışmalarında Türkiye’ye sayısız madalya kazandıran, 2008 Dünya Aşçılar Olimpiyatı’nda (IKA) Türkiye’ye ilk defa üç olimpiyat madalyası kazandıran tek Türk şef olan Rafet İnce, otel içerisindeki beş farklı restoranın mönüsünü sağlıklı beslenme temasıyla yeniden yorumladı.

İnovatif bir mutfak

Sağlıklı beslenmenin dünyada yükselen bir trend olduğuna dikkat çeken Şef Rafet İnce, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina’nın mutfağının tüm bölümlerine bu temayı taşıdığını belirtiyor. İnce, yeni mönülerle ilgili şunları söylüyor: “Ürünün DNA’sını bilirseniz yenilikçi tatlar hazırlarsınız. Mönülerimizde yabancı lezzetler yok; bildiğimiz tatları inovatif bir yaklaşımla hazırlıyoruz. Özetle; sağlıklı, mevsimsel ve inovatif bir mutfak dizayn ettik.” Otel içerisindeki restoranlardan banket yemeklerine kadar tüm mönülerde raw, vejetaryen ve vegan tatlar öne çıkıyor. En önemlisi de yemekler ağırlıklı olarak coğrafi işaretli lokal ürünler kullanılarak hazırlanıyor.

Gün yüzüne çıkmamış Rum mezeleri

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina’nın teras katında yer alan Ouzo Roof Restaurant’ın mönüsü Akdeniz ağırlıklı Rum Mutfağı’ndan lezzetlerle yenilenmiş. Mönüde gün yüzüne çıkmamış Rum mezelerine yer verdiklerini anlatan İnce, dil söğüş gibi sakatat ağırlıklı tatların yanı sıra etten balığa, sülünden bıldırcına kadar her damak zevkine uygun farklı yemekler hazırladıklarını söylüyor. Körpe kalamar cipsi, kalamar kebabı, ızgara kot balığı, 32 baharatlı kaburga, tikka masala, sekiz baharatlı ciğer tava ve raw cheesecake mönünün spesiyaliteleri olarak öne çıkıyor. Şef Rafet İnce’nin önerisi ise mezelerden fava, mutabbel, humus, kaz ayağı, deniz börülcesi, somon pastırması; sonrasında bergamot sorbesi, başlangıçlarda etli humus çorbası, ara sıcaklarda kalamar kebabı, ana yemeklerde tandırda pişirilen tuzda balık ve tatlılarda protein tart.

Gastro Pub konseptini Kalamış’a taşıyor

Gastro pub konseptiyle İngiliz pub kültürünü buluşturan WestPort Pub’ta dünya mutfağından pek çok yemek seçeneği sunuluyor. Meksika, Amerika, Brezilya’dan tatlara yer verilen mönüde; burgerler, tapas, taco çeşitleri öne çıkıyor. Mekanın ilginç seçeneklerinden biri de metrelik sosis. Tahta bir cetvelle masanıza gelen sosisi yiyebileceğiniz ölçüde belirterek sipariş edebiliyorsunuz. Mönünün en çok tercih edilenleri ise krema, dört peynir sos, trüf yağı ile hazırlanan mac&cheese, fish&chips ve Westport burger.

Otelin teras katında hizmet veren Jigger Roof Bar, atıştırmalık seçenekleriyle konuklarını ağırlıyor. Özel bir ambiyansa sahip Jigger Roof Bar’da taze, mevsimsel meyve ve sebzeler kullanılarak yapılan soslarla hazırlanan leziz kokteyllerinizi yudumlarken cazın eğlenceli yüzüyle İstanbul’da yaz akşamlarının tadını çıkarabilirsiniz. Shape Club içerisinde bulunan ve fitness center çalışma saatlerinde misafirlerini ağırlayan Shape Cafe ise üyelerine, sağlıklı meyve suları, smoothie´ler, shake´ler ve enerji takviyeleriyle, sağlıklı yaşama dair lezzetli bir mönüyle hizmet veriyor.

www.wyndhamgrandkalamis.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha