13 Temmuz 2020, Pazartesi

Bursa Kebap Evi hızlı şekilde dünyaya açılıyor

Bursa Kebap Evi hızlı şekilde dünyaya açılıyor
Türkiye’nin franchise veren en büyük gıda şirketlerinden olan Bursa Kebap Evi, bugün ülkenin 37 ilinde ve dünyada toplam 99 şubesiyle lezzetlerini misafirlerine sunmayı sürdürüyor. Türkiye’nin tek ödüllü İskender markası olan Bursa Kebap Evi, 2020 yılını 110 şubeyle kapatmayı planlarken, Amerika Washington DC bölgesinde de bir şube açmayı hedefliyor.

2010 yılında franchise’ı oldukları marka olan Bursa Kebap Evi’ni üç şubeyle devir alan iki kardeş, markayı her geçen yıl daha da büyütmeyi sürdürüyor. “Dokuz yıl gibi kısa bir sürede ciddi bir büyüme gerçekleştirdik” diyen Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Caner Helvacı, “Bugün Türkiye’nin franchise veren en büyük gıda şirketlerinden biriyiz. Bursa’nın yöresel lezzetlerini şık restoran konseptleriyle buluşturarak Türkiye’nin tüm bölgelerine ve yurt dışına ulaştıran Türkiye’nin tek ödüllü İskender markasıyız” diyor. Ürün, hizmet ve servis kalitesini standartlaştırarak tüm şubelerinde üstün hizmet anlayışıyla misafirlerini ağırlayan Bursa Kebap Evi, insanların aileleriyle vakit geçirebileceği ve eğlenebileceği sosyal restoran konseptleriyle de beğeni kazanıyor. Markanın çalışmaları ve gelecek planları hakkında Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Caner Helvacı’dan bilgi aldık.

Şubeleşme konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz? Şu anki şube sayınız hakkında bilgi verir misiniz? Markayı 2010 yılında üç şubeyle devir aldık ve yönetim stratejimizi markayı Türkiye’nin tüm bölgelerine ve dünyaya taşımak üzerine geliştirdik. Bugün Türkiye’nin 37 ilinde ve dünyada toplam 99 şubemiz var. Franchising sistemi çok iyi yönetilmesi gereken bir sistem. Standartların korunması, marka değeri yaratılması, ürün kalitesinin tüm şubelerde aynı olması, hizmet kalitesinin standartlaştırılması... Bursa Kebap Evi markasının ilk franchisesi olduğumuzdan hem franchise alan hem de franchise veren taraf tecrübesine sahibiz. Sistemimizde şubelere giden her şey merkezden temin edilir. Standart bir mimari konsepte sahibiz. İnsan kaynağı konusunda geliştirdiğimiz akademiyle nitelikli insan kaynağını hemen yaratabiliyoruz. Ciddi reklam destekleri veriyoruz. Standart bir mönüyle özel lezzetler sunuyoruz. Türkiye’nin hızlı büyüyen markası olarak paydaşlarımızla her zaman samimi, güvene dayanan, sıcak iletişim kurarak yatırımcı güvenini kazanıyoruz. Dürüstlük ilkemizden ayrılmıyoruz, çözüm odaklıyız ve geri bildirimleri önemsiyor, buna göre stratejilerimize yön veriyoruz. Müşterilerimizin ve bayilerimizin isteklerini önemsiyoruz. Tüm bu hassasiyetler de bize başarıyı getiriyor.

Bu yıl Orta Doğu’nun yoğun talebine kayıtsız kalamadık ve İran ile masterfranchise anlaşması imzaladık. Bu anlaşmayla birlikte 2019 yılı içerisinde İran’da beş yeni şube açmayı planlıyoruz. Aynı zamanda Dubai ve Abu Dhabi projelerini hayata geçirdik. Kuveyt, Katar, Amerika ve Fransa ile de anlaşmalarımızı tamamlamak üzereyiz.

Franchise verilecek restoranlarımız yeni geliştirilen lokasyonlar olabildiği gibi mevcut restoranlarımızın oturmuş iş hacmi, eğitimli personeli ve kurulu düzeniyle devirlerini yapıyoruz. Bu vesileyle franchise adayları belli ciro, karlılık ve standarta ulaşmış lokasyonları güvenle alabilmekte ve işletmelerini yönetebilmekteler.

Mönünüz hakkında bilgi verir misiniz, neler var?

Bursa Kebap Evi’nin ürün gamı oldukça geniş, Bursa kebabı ana ürünümüz, bunun yanında köfte ve tavuk seçeneklerimiz de mevcut. Ayrıca tatlı çeşitlerimizde oldukça fazla. Bursa’nın meşhur lezzetlerini standartlarını bozmadan dünyaya tanıtıyoruz diyebiliriz. Bursa’nın en ünlü lezzetlerinden pideli köfte ve İnegöl köfte gibi ürünlerde mönümüzde yer alıyor. Misafirlerimizin damak tadına hitap etmeyi, onlara fazla seçenek sunmayı seviyoruz.

Misafirleriniz en çok hangi lezzetleri tercih ediyor?

En çok tercih edilen ürünümüz markamıza da adını veren Bursa kebabı lezzetimiz. Bunun yanında İnegöl köfte, beğendi yatağında köfte, pideli köfte gibi köfte ürünlerimiz ve künefemiz de oldukça rağbet görüyor. Beğendili tavuk külbastı ürünümüz, beslenmesine dikkat eden misafirlerimiz tarafından çok tercih ediliyor. Birçok ürünümüzün müdavimi misafirlerimiz mevcut, bu bizi oldukça mutlu ediyor ve doğru yol aldığımızı hissettiriyor.

Mutfağınız hakkında bilgi verir misiniz, merkez mutfak mı, şubelerde mi yapılıyor, standardizasyon nasıl sağlanıyor?

Yeni lezzetlerin hayata geçme sürecini nasıl yönetiyorsunuz? Bursa Kebap Evi’nin tüm ürünleri Edirne’den Van’a kadar her noktaya kadar tek bir merkezden tedarik ediliyor. Tüm ürünlerin soğuk hava zinciri bozulmadan merkez depomuzdan tüm şubelere sevki yapılıyor. Bursa Kebap Evi’nin tüm şubelerinde aynı lezzeti, aynı kaliteyi bulabilirsiniz. Yeni ürünler konusunda oldukça hassas ilerliyoruz. Ürün reçeteleri oluşturulduktan sonra, tecrübeli ustalarımız ve gıda mühendislerimizle defalarca tadım testleri yapıyoruz. En iyisini bulana kadar çabalıyoruz. Bizim içimize sinmeyen hiçbir ürünü misafirlerimize kesinlikle sunmuyoruz.

Üretimde kullanılan ürünlerin tedariki konusunda nelere dikkat ediyorsunuz?

Ürünlerimiz Türkiye’de bilinen saygın tedarikçilerden Bursa Kebap Evi markamıza ait özel ürün reçeteleri çerçevesinde ve marka merkezimiz tarafından görevlendirilen kalite güvence uzmanımızın toplam kalite yönetimi standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Misafir memnuniyeti konusunda nelere dikkat ediyorsunuz?

Bursa Kebap Evi’nde en önemli konulardan biri misafir memnuniyeti. Misafir memnuniyeti konusunda personellerimize özel eğitimler veriyoruz. BKE Akademi olarak adlandırdığımız bir eğitim platformumuz var. Tüm personelimiz önce bu akademide verilen eğitimlerden geçiyor. Sonrasında belirlenen bir şubede saha eğitimi tamamlıyor. Böylece şubelerimizde görev almaya hazır hale geliyor.Bir misafirimiz memnuniyetsizliğinizi bize herhangi bir kanaldan ilettiğinde operasyon ekibimizin kendisiyle derhal iletişime geçmesini sağlıyoruz. Sorunun nereden kaynaklandığını çözerek, tam anlamıyla memnuniyet sağlanana kadar çaba sarf ediyoruz. Misafirlerimizin evlerinde gibi hissetmeleri için her misafirimiz için aynı özeni gösteriyoruz.

Önümüzdeki dönem içerisinde ne gibi yenilikler olacak?

Bursa Kebap Evi için yeni bir dönem başlıyor diyebiliriz. Abu Dhabi Deerfields Mall şubesinden sonra, Dubai’de City Walk Avm’de ve Abu Dhabi One Stop Avm’de yakın zamanda iki şubemiz daha açılacak. Bunun dışında İran’ın en büyük alışveriş merkezi olan İran Mall’da inşaatımız sürüyor. Yakın bir zamanda Azerbaycan şubemizde açılacak. Bursa Kebap Evi hızlı bir şekilde dünyaya açılıyor diyebiliriz. Dünyanın tek ödüllü İskender markası olarak kendimizi Orta Doğu’da kanıtlayarak hedef ülkelerimiz arasında yer alan İran, Kuveyt ve diğer ülkelerde tek İskender markası olmayı hedefliyoruz. Bunların yanı sıra Bursa Kebap Evi olarak büyük bir cesaret göstererek Amerika Washington DC bölgesinde yer almayı planlıyoruz. Yurtdışı hedeflerimizi gerçekleştirmeyi planlarken yurtiçi franchise şubelerini de içine alarak 2020 yılını 110 şubeyle kapatmak ana hedeflerimiz içinde yer alıyor. Tabii bunun yanında mönümüzde yenilikler, konsept değişikleri de planladığımız yenilikler arasında.

www.bursakebapevi.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha