13 Ağustos 2020, Perşembe

S.Pellegrino ve Acqua Panna, dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için ‘50 Best’ ile güçlerini birleştiriyor

S.Pellegrino ve Acqua Panna, dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için ‘50 Best’ ile güçlerini birleştiriyor
Dünyanın önde gelen markalarından S.Pellegrino ve Acqua Panna, pandemi sonrası kapılarını yeniden açan restoranlar için gerçekleştirilecek, küresel bağış toplama etkinliği için özel gastronomi ve yaşam tarzı deneyimi sunan ve insanları bu hareketi desteklemeye davet eden ‘50 Best for Recovery’ programının kurucu bağışçısı oldu. Bağış toplama girişimiyle lezzet ve seyahat tutkunlarına sıra dışı gastronomi fırsatlarını keşfetme imkanı sunulurken, Türkiye ve dünya çapındaki tüm restoranlara finansal kaynak oluşturmayı hedefleyen programa başvuru olanağı sağlanıyor.

Şimdiye dek yapılmış en büyük küresel etkinlik olan, World’s 50 Best Restaurants (Dünyanın en iyi 50 restoranı) oluşumunun başlattığı ‘50 Best for Recovery’ programıyla gastronomi dünyasının hızla toparlanarak eski gücüne kavuşması için doğrudan ve somut destek sağlayacak bir fon yaratılması amaçlanıyor. Bu bağış toplama girişimiyle lezzet ve seyahat tutkunlarına farklı gastronomik deneyimleri keşfetme fırsatı da sunuluyor. Tüketiciler S.Pellegrino ve Acqua Panna markalarının sponsorluğunda hayata geçirilen ve açık arttırmaya sunulan birbirinden özgün ve sıra dışı deneyim paketlerine teklif vererek, #SupportRestaurants dayanışma hareketine katkıda bulunmuş oluyor.

S.Pellegrino ve Acqua Panna’nın küresel ve yerel ölçekte yürüttüğü #SupportRestaurants dayanışma hareketini, gastronomi dünyasını bir araya getirmeye, toplumu bu oluşuma destek vermeye ve günümüzde yaşanan krizi aşıp endüstriyi yeniden kurmak için aktif olarak katkıda bulunmaya davet ettiği video ile duyuruyor.

Kaçırılmayacak gastronomi fırsatları

Eşsiz gastronomi deneyimlerini kaçırmak istemeyenler 12 Temmuz Pazar gününe kadar açık arttırma tekliflerini çevrimiçi olarak www.50BestForRecovery.com adresinden yapabiliyor. Yemek ve seyahat meraklıları için yaratılan özel fırsatlardan bazıları:

S.Pellegrino ile Şef Massimo Bottura'nın dünyasına unutulmaz bir keşif

Dünyaca ünlü Şef Massimo Bottura ile birlikte şefin memleketi Modena'nın gastronomik hazinelerini keşfetmeyi vadediyor. Casa Maria Luigia’da iki gece konaklamalı paket, Lara Gilmore Bottura ile yapılacak sanat turunu ve bölgenin en iyi restoranlarından Francescana at Maria Luigia, Franceschetta 58 ve iki kez Dünya’nın en iyi 50 Restoranı listesine girmiş Osteria Francescana’da yenecek yemekleri de kapsıyor.

S.Pellegrino Young Chef 2021 VIP paketi

İtalya'nın dinamik moda ve tasarım başkenti Milan'da gerçekleşecek S.Pellegrino Young Chef yarışmasının 2021 Büyük Finaline iki kişilik VIP davetiye de bulunuyor. Açık arttırma sonucu davetiyeyi alacak kişi, dünyanın en iyi şefleriyle aynı havayı solumanın yanı sıra ihtişamlı Gala Yemeği’ne ve Ödül Töreni’ne katılmanın ve San Pellegrino Terme’yi ziyaret etme şansını yakalıyor.

Acqua Panna ile Toskana’ya lezzet tatili

Acqua Panna tarafından hazırlanan iki kişilik, üç günü kapsayan Medici döneminin özelliğini taşıyan Villa Panna’da lüks bir konaklama fırsatı elde ediyor. Villa Panna’nın Michelin yıldızlı şefinin ellerinden çıkma özel Toskana barbeküsü eşliğinde bölgenin gizli lezzetlerini tadarken; ayrıca Toskana bağlarında özel bir şarap tadım turunun yanı sıra Floransa’nın eşsiz manzarasına karşı keyifli aperatifler eşliğinde Ponte Vecchio altında sonlanan bir tekne turu da düzenleniyor. Misafirler geceyi Gucci Osteria da Massimo Bottura’da ünlü Şef Karime Lopez’in ayrıcalıklı menüsüyle taçlandırıyor.

Program hakkında detaylı bilgiye S.Pellegrino’nun www.sanpellegrino.com resmi websitesi ile Facebook ve Instagram hesaplarından ulaşılabiliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha