Zanaattan sanata bir porselenin hikayesi: Porland

Zanaattan sanata bir porselenin hikayesi: Porland
Evrensel bir mirasın geçmişten günümüze uzanan yolculuğu… Hayatın telaşı içinde unutulan keyifli sohbetler, yılbaşının o tatlı heyecanı ve telaşı, geçmişi anımsatan hatıralar… Belki de en önemlisi sadece sevdiklerinizin varlığı. Yılbaşı sofralarını özel kılan birçok detay vardır; tıpkı Porland’ın incelikle tasarladığı ve ömür boyu desen garantili yeni nesil teknolojisiyle hayat bulan porselen takımları gibi…

Geleneksel dokuları modern bakış açısıyla yorumlayarak retro bir koleksiyona imza atan Porland, Christina ile yılbaşı sofralarının en şık misafiri olmaya hazırlanıyor. Cesur yaklaşımı ile dikkat çeken Christina, renk kartelasının en iddialı tonu kırmızıyı başarıyla kullanarak sofralarda çarpıcı bir portre çiziyor. Yılbaşı sofralarına rafine bir imza bırakan Christina, farklı rölyef uyumu ile dikkat çekerken, rölyeflere uyumlu tasarlanan ayakları ile de dekoratif bir ayrıcalık sunuyor.

İlhamı doğadan, şıklığı doğuştan

Yeni yılın ışıltısını davet sofralarına taşıyan Porland, siyahın ihtişamını tabiatın saf güzelliğiyle buluşturuyor. Tasarımın karakteristik dokusunu oluşturan Art-Deco tarzı, geometrik desenlerle bir araya gelerek güçlü bir görsel efekt yaratıyor. Palmiye yapraklarının eğrisel ve dik açılı formlarla birlikte kullanıldığı Palms Koleksiyonu, Porland Ömürlük Desen Garantisi ile ilk günkü gibi kalarak ömürlük kullanım sağlıyor.

Kültürel mirasın en özel emanetine modern bir yorum…

Tasarımın temel fikrini oluşturan zamansızlık algısını modern ve retro stil kodlarıyla yaratan Copper Line, akımlar arası güçlü bir hikaye oluşturuyor. Minimalist tavrıyla dikkat çeken Copper Line, sadeliği güçlü bir kimliğe dönüştürüyor. İddiası yalın çizgilerinde saklı olan bu koleksiyon, sofra dekorasyonuna elegant bir dokunuş yapmak isteyenler için şık bir tercih oluyor.

Yılbaşı yemekleri unutulmaz bir ritüele dönüşüyor

Geçmişi binlerce yıla dayanan bakırcılık zanaatını bir sanat eserine dönüştüren Porland, Legacy Copper koleksiyonu ile yılbaşı sofralarında nostalji rüzgarları estiriyor. Uzun yıllardır varlığını sürdürmeyi başaran bu zanaatı çağdaş bir perspektifle yorumlayan Legacy Copper, günümüzün en sağlıklı tercihi olan porselende bakır esintilerini hissettiriyor. Yüksek ısıda fırınlanan bu özel seri, Porland’ın özgün uygulama teknikleriyle porselene parlaklığını veren camsı yüzeyin yani “sır”ın tamamen içine gömülüyor; ömür boyu renk ve desenlerin aynı görünümde kalmasını sağlıyor.

Bohem şıklık

Porland, Bohem koleksiyonu ile çabasız bir şıklık sunuyor. Modern formlar ve entelektüellere özgü bir sanatsal üretim sürecinden ilhamla hayat bulan Bohem, güçlü tasarım kurgusuyla sofra kültürüne özel bir kimlik kazandırıyor.

Yılbaşı sofralarının tamamlayıcı yıldızları

Şıklığı zarif bir incelikle sunan Palmiye Şamdan, altının güçlü karakterini iddialı bir şekilde yansıtıyor. Daha iddialı şamdanları tercih edenler için göz alıcı tasarımlara sahip şamdanlar, lüks stil kodlarını sofraların odak noktasına yerleştiriyor. Yılbaşının ikonik unsurlarından geyiği peçete yüzüğü olarak dizayn eden Porland, Deer Altın Yüzük Peçetelik ile şıklığı asla şansa bırakmıyor. Aynı geyik figürünün yer aldığı mum söndürücü ise şıklığı ve işlevselliğiyle yılbaşı sofralarını tamamlıyor. Porland mum çeşitleri, stil sahibi yılbaşı sofralarına da ilham veriyor. Yılbaşının atmosferini yansıtan Amerikan servisler ise yeni yılın coşkusuna eşlik ediyor.

www.porland.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha