Fatsa Termal & Spa Otel; Doğadan gelen şifa ile ayrıcalıklı konaklama

Fatsa Termal & Spa Otel; Doğadan gelen şifa ile ayrıcalıklı konaklama
Geçmişi 500 yıla dayanan Sarmaşık Kaplıcası, yenilenerek Fatsa Termal & Spa Otel ismiyle 1 Haziran 2021 tarihinde kapılarını açtı. Ordu’nun şifalı suyuna sahip tek termal tesis olan otel, doğayla iç içe konumda huzurlu bir konaklama sunuyor.

Röportaj: Nalan Güneş

Fatsa’nın şifalı suyuna sahip Sarmaşık Kaplıcası, 4 yıldızlı bir otel olarak inşa edilerek Fatsa Termal & Spa Otel ismiyle misafirlerini ağırlamaya başladı. İstanbul’da yaşayan ve aslen Fatsalı olan iş adamları Turgay Kaynak ve Şenel Duran’ın yatırımıyla hayata geçen otel, Karadeniz sahil yolu ve Fatsa şehir merkezine 13 km uzaklıkta konumlanıyor. Türk misafirperverliğini doğadan gelen sağlıkla birleştirerek konuklarına şifa dolu bir tatil deneyimi sunan Fatsa Termal & Spa Otel, 7 suit, 9 deluxe, 1 engelli ve 63 standart olmak üzere toplam 80 odasıyla hizmet veriyor. Tesiste ayrıca toplantı salonu, çocuk oyun alanı, fizyoterapi odası ve tesisin eski adını taşıyan Sarmaşık Cafe, Sarmaşık Restoran ve Sarmaşık Spa alanları bulunuyor.

“Otelimizin en önemli özelliği, kaynağından çıkan şifalı sıcak suyu. 48 derece kaynak çıkış ısısına sahip olan suyumuz Hipertermal Kaynak sınıfında yer alıyor” diyen Fatsa Termal & Spa Otel Genel Müdür Yardımcısı Gizem Kaynak şunları söylüyor: “Termal olması sebebiyle sıcak ve şifalı su konseptimizin yanı sıra misafirlerimize çok özel spa hizmetleri de sunuyoruz. Yabancı ve Türk terapistlerimizden oluşan profesyonel ekibimizle misafirlerimiz çeşitli masaj ve bakım seçeneklerinden faydalanabiliyor. Misafirlerimize şifalı su ile hizmet verdiğimiz Sarmaşık spa alanımızda 3 adet termal havuz, hamam, sauna, buhar odası, 3 adet masaj odası ve 7 adet aile banyosu yer alıyor.”

Dinlendirici konsept

Fatsa Termal & Spa Otel’de 7 suit, 9 deluxe, 1 engelli ve 63 standart olmak üzere toplam 80 oda bulunuyor. 1 teras suit ve 1 teras deluxe olmak üzere 2 özel odanın banyosunda ise termal su yer alıyor. Bölgenin doğal güzelliklerinin ortasında ev konforunda bir hizmet sunan otel, modern çizilerin göze çarptığı bir mimariyle misafirlerini karşılıyor. Termal otel olması sebebiyle dinlendirici bir konsept sunan otel, devam eden çalışmalarının neticesinde konuklarının doğa ile iç içe bir tatil geçirmelerini sağlayacak. Yürüyüş parkuru, ırmak kenarı dinlenme ve yemek yeme alanlarının kısa süre içinde otele dahil olması planlanıyor.

Hem tedavi hem tatil

Misafirlere termal suyun şifasından faydalanırken yorgunluk ve streslerini atmaları için isteklerine göre dinlendirici, rahatlatıcı veya tedavi edici masaj seçenekleri sunduklarını söyleyen Kaynak, “Temizleyici ve arındırıcı spa bakım hizmetlerimizle misafirlerimizin yenilenmelerine olanak sağlıyoruz. Daha özel ve bireysel hizmet almak isteyen misafirlerimiz içinse, Sarmaşık Spa’da bulunan aile banyolarını özel konseptle hazırlayarak termal su hizmeti sunuyoruz. Bu odalarda misafirlerimiz termal su ile rahatlarken masaj, vücut kil bakımı, cilt bakımı, kese ve diğer spa hizmetlerinden de özel olarak faydalanabiliyor” diyor.

Bölgenin meşhur lezzetlerini tadın

Otelde projesi henüz tamamlanmamış dış restoranla birlikte, faaliyet gösteren bir a la carte restoran ve bir cafe olmak üzere üç yeme-içme mekanı bulunuyor. Lezzet ve tazelikten ödün verilmeden sunulan lezzetler misafirlerden de tam not alıyor. Kaynak, “Açık büfe olarak sunulan kahvaltı ve akşam yemeklerimizde dünya mutfağından seçeneklere ve yerel lezzetlere yer veriyoruz. Karadeniz halkı yemeğe çok düşkündür ve sofraları her zaman çok zengin olur. Biz de bu geleneği otelimizde sürdürüyoruz. Öğle yemeklerinde ise a la carte restoran ve Sarmaşık Cafe’de misafirlerimize lezzetli atıştırmalık ve ana yemek alternatifleri sunuyoruz. Misafirlerimizin spa’da harcadıkları enerjiyi onlara en sağlıklı ve kaliteli şekilde kazandırmayı amaçladığımız için akşam yemeği büfemizde protein ve karbonhidrat ağırlıklı yemekler sunuyoruz. Kırmızı ve beyaz etin ev sahipliği yaptığı büfemizde her gün yeni ve farklı lezzetlerle misafirlerimize hizmet veriyoruz. Bölgemizin meşhur lezzetlerinden pancar çorbası, karalahana dolması, mısır ekmeği gibi yerel lezzetlerimizin yanı sıra osso buco, lazanya, fettucini alfredo, risotto, tiramisu, panna cotta gibi dünya mutfağının en sevilen tatları da açık büfemizde sıklıkla yer alıyor” diyor. Otelin mutfağında ise Executive Chef Ayhan Güden bulununyor.

www.fatsatermal.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha