20 Haziran 2024, Perşembe

Samixir Kalitesinin ardında tecrübesi var

Samixir  Kalitesinin ardında tecrübesi var
İçecek ekipmanları konusunda faaliyet gösteren Samixir, kullanıcısına avantajlar sunan ürünlere imza atmayı sürdürüyor. Ürün kalitesi ve satış sonrası hizmetleriyle öne çıkan firmanın son dönem çalışmaları hakkında bilgi veren Samixir Genel Müdürü Seçkin Kakşi, “Kompakt, pratik, hijyenik ve güvenli olmasıyla öne çıkan ürünlerimiz, yurt dışında da oldukça ilgi görüyor. Üretimimizin yüzde 65’ini ihraç ediyoruz” diyor.

Son dönem çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Samixir bünyesindeki yenilikler neler? Pandemi döneminde yeni bir ürün geliştirdik. Yeni çorba makinemiz, çorba sunumunu kolaylaştırmanın yanında; çorbanın kalite ve yapısını da koruyarak hijyenik bir çözüm sunuyor. Çorbalar genelde benmari kazanının içinden kepçe ile servis ediliyordu.Bu durum hem hijyenik değildi hem de çorbanın kıvamı bozulabiliyordu. Yeni çorba makinemizle bu konuyu ortadan kaldırdık. Ürün içine konulan çorbanın sıcaklığını sabit tutarken karıştırma sistemiyle de kıvamını koruyor. İşletmeler ürün şeffaf olduğu için çorbanın durumu görebiliyor ve görsel olarak müşteriye sunabiliyor. 10 litrelik hacmi bulunan ürün, mercimek, yayla, ezogelin, domates ve tarhana gibi tanesiz çorbalar için kullanıyor. Taneli çorbalar için de çalışmalarımız sürüyor. Sektörde benzeri olmayan bir ürünü lanse etmekten gurur duyuyoruz. Çorba makinemizle tüketici alışkanlıklarında değişim yaratacağımıza inanıyoruz. Ek olarak buzlu içecek makinesi olarak bilinen slush makinelerimiz de hayli ilgi görüyor. Pandemi döneminde insanların beslenme alışkanlıkları değişmeye başladı; daha sağlıklı ürünleri tercih ediyorlar. Asitli içeceklerin yerini limonata ve ayran gibi ürünler aldı. Durum böyle olunca şerbetlik ürünlerimiz de tercih edilirliğini arttırdı.

Ürünler kullanıcılarına ne gibi avantajlar sunuyor peki?

Ürünlerimizin hepsi genel anlamda zor ürünler. Çünkü hem soğutma hem de karıştırma özelliklerini mümkün olan en küçük boyuta sığdırıyoruz. Mikro alanda makro çözümler sunuyor, işletmelerin yerden, zamandan ve enerjiden tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Ürünlerimiz kompakt, pratik, hijyenik ve güvenli olmasıyla öne çıkıyor. Her hava koşulunda istenen soğukluğu sağlaması da oldukça önem taşıyor.

İhracat çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Yıllardır fuarlara katılarak güzel bir ihracat ağı oluşturduk. Pandemi sürecinde ise yurt dışındaki müşterilerin tedarik zinciri kırıldı ve Türkiye akla gelen ilk tedarikçilerden oldu. Biz de bu süreçte ürün gamımız ve kalitemizle tercih edilen firmalar arasında yer aldık; gelen taleplere en iyi şekilde yanıt verdik. Pandemiden sonra artarak devam eden ihracat oranımızı daha da arttırmayı planlıyoruz. Bunun için üretim kapasitemizi arttırmaya yönelik çalışmalarımız var. Şu an üretimimizin yüzde 65’ini ihraç ediyoruz. Ağırlıklı olarak Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika ve Rusya pazarlarıyla çalışıyoruz. Talep edilen fiyat performans dengesini de en iyi şekilde karşıladığımızı düşünüyoruz. 2019 yılında yaptığımız R290 gazı ile ilgili yatırımımız da bizi bir adım öne geçirdi. Tüm ürünlerimizde R290 gazı seçeneği sunuyoruz.

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Satış sonrası hizmet konusunda oldukça güçlü bir firmayız Türkiye’de 60 ilde hizmet noktamız bulunuyor. Müşterilerimize yerinde servis hizmeti veriyor ya da kargo ile hızlı çözümler sunuyoruz.

www.samixir.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha