05 Aralık 2022, Pazartesi

Siesta Mobilya Hayatı kolaylaştıran şık tasarımlara imza atıyor

Siesta Mobilya Hayatı kolaylaştıran şık tasarımlara imza atıyor
Türkiye’nin ilk plastik bahçe mobilyaları üretimini yapan Siesta Mobilya, kalite ve tasarım konularına bakış açısıyla 100’ü aşkın ülkede 500 satış noktasında ürünleriyle yer alıyor. Hayatı kolaylaştıran işlevsel çözümler üretme misyonu ile hareket eden Siesta Mobilya, dayanıklı ve beden sağlığını önemseyerek tasarladığı sandalye ve şezlong gruplarıyla horeca sektörünün de tercihi olmayı başarıyor.

Sektöründe en çok ihracat yapan firma konumuna sahip Siesta Mobilya, müşterilerine koltuk, sandalye, tabure, sehpa, şezlong, köşe takımları ve çocuk grubu ürünlerine kadar birçok alternatif sunuyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar, nitelikli ürün tasarlama çizgisiyle üretim gerçekleştirdiklerini söyleyerek, ekliyor: “1978 yılında Işılplast Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla kurulduk. 1987 yılında ise plastik mobilya üretimine başladık. Türkiye’nin ilk plastik bahçe mobilyaları üreten firmasıyız. Bugün dünyada 100’ü aşkın ülkeye ihracat yapıyoruz. Global bir marka olma hedefiyle yola çıktık. Bu amaçla, kaliteli ürün üretme misyonunu, estetik ve tasarım ile buluşturarak iç ve dış mekânlar için ürünler tasarlıyoruz.”

“Pandemi sonrası dekorasyon tercihlerini ihtiyaçlar belirlemeye başladı”

Siesta Mobilya, tasarım yaparken birçok kriteri ön planda tutuyor. Bu nedenle Ar-Ge çalışmaları firmanın en önem verdiği konuların başında geliyor. Fonksiyonel, dayanıklı ve kolay temizlenebilme gibi özellikler üzerinde titiz çalışmalar gerçekleştiren firma ayrıca sandalye ve şezlong grubunda beden sağlığını önemseyen bir tasarım çizgisine sahip. Bu sayede insanların daha keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak işlevsel tasarımlara imza atılıyor. Pandemi dönemiyle birlikte daha minimalist tasarımların trend olduğunu söyleyen Işıldar, “Dar alanlar için daha kullanışlı, yer kaplamayan, katlanabilen masalar, sandalyeler; oturma alanları için yapboz parçalara ayrılabilen/birleşebilen koltuklar ön plana çıktı. Siesta Mobilya’nın yeni tasarımlarından olan Pacific sandalyeler de müşterilerimizden çok talep görüyor. File kumaştan hazırlanan ve UV korumalı Pacific sandalyeler aynı zamanda ortamın daha ferah ve dingin görünmesine de olanak sağlıyor. Bu süreçte ihtiyaçların dekorasyon tercihlerinde öncelikli sıraya geldiğini söyleyebiliriz. Ergonomik tasarımların değeri daha da iyi anlaşıldı. Günümüz trendlerine göre hem ev mobilyalarında hem de bahçe mobilyalarında rahatlık, fonksiyonellik ve tasarım en çok dikkat çeken konular oldu. Biz de tasarımlarımızı bu kapsamda şekillendiriyoruz” diyor. Horeca sektörünün ihtiyaçlarına cevap veren ürün portföyüyle dikkat çeken Siesta Mobilya, hem dikkat çekici hem de fonksiyonel çözümlere sahip. Dayanıklı, temizliği kolay ve estetik ürünlerle sektöre hitap ettiklerini söyleyen Işıldar, “Ürün seçimi yaparken estetik kaygılar güdülerek dayanıklılık, temizlik gibi konular göz ardı edilebiliyor. Ancak ergonomi, olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklılık, ürünün hem iç hem dış mekânda kullanılabilmesi, estetik ve konforu aynı anda sunabilme ve çevre dostu üretim gibi birçok kritere bakılması gerekmektedir” diyor.

“Siesta Mobilya yıl sonunda 45 milyon Dolar’lık ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyor”

Satışlarının yüzde 85 civarını ihracatın oluşturduğu Siesta Mobilya’nın en büyük pazarı ABD, Avrupa Birliği ülkeleri ve Avustralya olarak sıralanıyor. 2022’nin ilk yarısında ihracatı 35 milyon Dolar’a ulaşan Siesta Mobilya yıl sonunda 45 milyon Dolar’lık ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyor. Ayrıca 2023 sezonu için üretim kapasitesini yüzde 25’lik bir oranda artıracak olan firma kendi öz sermayesiyle gerçekleştirdiği 150 milyon TL’lik yeni yatırımı ve istihdamları ile yeni sezona güçlü bir şekilde girmeye hazırlanıyor. Türkiye pazarında da pandeminin ardından epey verimli bir turizm sezonu geçirdiklerini ifade eden Işıldar, “Hem iç hem de dış mekânlar için mobilyalar üreten bir firma olarak turizmin eski parlak günlerine dönmesiyle otel ve restoranlara sağlamış olduğumuz ürün tedariki de yoğun bir şekilde artış gösterdi. 2023 sezonu için öngörüler daha da verimli bir sezon olacağı ve 50 milyon civarında turistin ülkemize geleceği yönünde. Biz de ülke turizmimiz ve birçok sektör için bu rakamların daha da artmasını diliyoruz” diyor.

www.siesta.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha