Aslıbey Konağı Geleneksel Türk evinde nostaljik bir konaklama deneyimi

Aslıbey Konağı Geleneksel Türk evinde nostaljik bir konaklama deneyimi
Tarihi 1915 yılına dayanan geleneksel Türk evi konseptine sahip Aslıbey Konağı, hem binası hem de dekorasyonunda kullanılan ögelerle konuklarına nostaljik bir konaklama deneyimi sunuyor.

2015 yılında kapılarını açan Aslıbey Konağı, konuklarına otantik bir aurada hizmet sunuyor. Konuklarını bir buçuk dönümlük bir bahçe içerisinde 2. derece tarihi eser bir bina ve iki adet tiny house’da ağırlayan otel, doğal güzellikleriyle bir çekim merkezi haline gelen Sapanca’da yer alıyor. 107 yıllık geçmişe şahit olan bu özel binanın otele dönme sürecini İşletme Sahibi Elif Karabulut şöyle anlatıyor: “Anne tarafından dedemin babası 1914 yılında bu araziyi almış ve bir yıl sonra ev yapmış. Biz 2013 yılında restorasyon sürecine başladık ve 2015 Nisan ayında konuk almaya başladık. Sapanca çarşıya beş dakika, Sapanca Gölü’ne yaklaşık 15 dakika yürüyüş mesafesindeyiz. Yazın daha çok Orta Doğulu misafirlerimizi, kış aylarında ise Avrupa ve Türk konuklarımızı ağırlıyoruz. Sapanca’da yaz ve kış yapılabilecek birçok etkinlik var. Bu nedenle dört mevsim talep görüyoruz.”

Ev konforu sunuyor

Aslıbey Konağı, iki katlı bir yapı. Üst katında üç odası ve ortak kullanım balkon ve salon mevcut. Alt katta ise konuklara hizmet veren bir odanın dışında resepsiyon, mutfak, kuzineli bir oturma alanı ve kahvaltı salonu bulunuyor. Odalar 3 kişi ve 2 kişi kapasiteleriyle çeşitlendirilmiş. Bahçede yer alan tiny house’lar ise modern bir çizgide döşenmiş. Ayrıca içlerinde mutfak da bulunuyor. Tiny house’lar ise 4 kişilik kapasiteyle hizmet sunuyor. Karabulut, “Otelde birçok eşya anneannemden, annemin babaannesinden kalma orijinal mobilyalar. Bunları da dekorasyonda kullandık. Konak tarafımızda odalarımız otel konforunda ama evdeymişsiniz hissine sahip. Tiny house’lar ise daha kişisel alana sahip olduğunuz minik evler. Konağımızda sohbeti bol, sanki büyüklerinizin evine gitmişsiniz hissi veren bir enerji hakim” diyor. Otelin konsepti gereği sadece oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyor. Dolayısıyla bir restoran bölümü yok. Aparatif ürünlerin olduğu günün menüsü ve kahvaltı hizmeti sunuluyor. Karabulut, “Otelimiz gruplar için kapatıldığında o zaman konuklarımızın talebine göre menü hazırlayıp yemek hizmet veriyoruz” diyor.

www.aslibeykonagi.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha