Coffee Gutta’dan içmeye kıyılamayacak latte'ler

Coffee Gutta’dan içmeye kıyılamayacak latte'ler
3. nesil kahvecilikte Türkiye’nin en önemli markalarından biri olan Coffee Gutta, düzenlediği ‘Latte Art’ yarışmasıyla birbirinden lezzetli dünya kahvelerini sanat eserine dönüştürdü. Coffee Gutta baristalarının birbiriyle yarıştığı eğlenceli yarışmada, ortaya birbirinden güzel art’lar çıktı.

Türkiye'de 3. nesil kahvecilik denilince ilk akla gelen markalardan biri olan Coffee Gutta, kahvenin sanatla buluştuğu büyük bir yarışma düzenledi. Düzenlediği ‘Latte Art’ adlı yarışmayla birbirinden lezzetli ve kaliteli dünya kahvelerini sanat eserine dönüştüren Coffee Gutta, baristaları arasında tatlı bir rekabet ortamı yarattı. Heyecanın dorukta olduğu, saniyelerin tek tek sayıldığı yarışmada, dünyanın dört bir yanından gelen kahve çekirdekleri, sanatsal bir bakış açısıyla jürilere sunuldu. Tek bir kazananın olduğu eğlenceli yarışmada tüm art sahibi baristalar, jürinin ve kahveseverlerin beğenisini kazandı.

Kahveler soğumadan yapılan sanat; Latte Art

Coffee Gutta’nın her şubesinden en az üç baristanın katıldığı yarışmada jüri, baristalardan en iyi artlarını ortaya koymasını istedi. İki aşamalı olarak gerçekleşen yarışmanın ilk aşamasında baristalar, konu sınırı olmaksızın en iyi artlarını ortaya koymak için birbirleriyle yarıştı. Tatlı ve büyük bir heyecanın yaşandığı yarışmada artlar, kahveler soğumadan en hızlı şekilde yapıldı. Yapılan yarışmanın ardından jüri tarafından her şubeden seçilen en iyi artın sahibi dört barista, büyük finale katılmaya hak kazandı. Yarışma jürisinde yer alan Coffee Gutta Genel Müdürü Kamber Çal, düzenledikleri yarışmayla hem çalışanların motivasyonunu arttırdıklarını hem de Latte sanatıyla kahvenin görselliğini ortaya koyduklarını söyledi.

“Kahve sanatın en sıcak dalı”

İstanbul Süleymaniye’de düzenlenen yarışmanın finaline katılmaya hak kazanan Coffee Gutta’nın deneyimli dört baristası, son aşamada gül, kalp ve kuğu şekillerinden en iyi artı çıkarmak için hummalı bir şekilde yarıştı. Şekillerini belirlenen süre sonunda tamamlayan baristalar, bu sefer jüri önünde büyük sonuç için ter döktü. Jüri, ortaya çıkardığı sanat eseri görünümündeki artıyla Doğuş Akelma’yı yarışmanın art şampiyonu ilan etti. Yarışmayla ortaya çıkan şaşırtıcı desenlerin kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Kamber Çal, “Kahve sanatın en sıcak dalı… Her yudumda ayrı keyif almakla kalmıyor, aynı zamanda üzerindeki bu motiflerle büyüleniyorsunuz” dedi. En güzel art’ı ortaya koymak için ter döken baristaların heyecanlarına, yarışma boyunca müşteriler de ortak oldu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha