07 Temmuz 2022, Perşembe

Cosentino, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişi teşvik ediyor

Cosentino, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişi teşvik ediyor
Yenilikçi mimari yüzeylerin dünya lideri Cosentino’nun ultra kompakt yüzeyi Dekton, ham maddeden ürünün kullanımına ve kullanım ömrünün sonuna kadar geçen tüm süreç boyunca karbon nötrlüğü sağlıyor. Yaptığı yatırımlarla Sera Gazı (GHG) emisyonlarında yüzde 7’lik bir azalma elde eden Dekton, bu doğrultuda 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmayı amaçlıyor.

Mimari ve tasarım için yenilikçi ve sürdürülebilir yüzeylerin üretimi ve dağıtımında dünya lideri olan Cosentino Group, sürdürülebilirlik ve çevre yönetimi açısından aldığı önlemler ve gerçekleştirdiği yatırımlarla karbon ayak izini azaltıyor.

Cosentino’nun ultra kompakt yüzeyi Dekton, enerji, kaynak tüketimi, yenilenebilir elektrik kullanımı ve sürdürülebilir mobilite politikalarını hayata geçiriyor. Karbon ayak izi hesaplaması alanında 3 milyon Euro yatırımla emisyon azaltma planını uygulayan Dekton, hayata geçirdiği programlarla süreçlerin optimizasyonunu başarılı bir şekilde sağlıyor. Sera Gazı (GHG) emisyonlarında yüzde 7’lik bir azalma elde eden şirket, karbon nötrlüğünü sağlamak için sera gazı emisyonu azaltma projelerine yatırım yaparak emisyonları dengeliyor.

Geleceğe yön veriyor

Yaptığı yatırımlarla 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmayı amaçlayan Cosentino, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişte enerji verimliliği, emisyon azaltımı ve gelişimini teşvik ediyor. Şirketin gerçekleştirdiği çevresel yatırımlar, yaratıcı ve yenilikçi karakteri güçlendirirken geleceğe de yön veriyor.

Tüm yatırım ve çalışmalar Cosentino’yu sürdürülebilir kalkınma için küresel hedefler performansını Yenilik (SDG 9), Sürdürülebilir Üretim (SDG 12) ve İklim Eylemi (SDG 13) gibi stratejik hedeflere ulaştırıyor

Yorum Yaz

 
 
  captcha