08 Aralık 2021, Çarşamba

Hotel Zurich İstanbul; Şehrin kalbine davet ediyor

Hotel Zurich İstanbul; Şehrin kalbine davet ediyor
Tarihi Yarımada’da 38 yıldır faaliyet gösteren Hotel Zurich İstanbul, yenilenen yüzüyle misafirlerini ağırlıyor. Pandemi öncesi odalarından genel alanlarına kadar genel bir renovasyon sürecinden geçen otel, merkezi konumu, misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı, konforlu odaları ve dünya mutfağının lezzetlerini sunan restoranlarıyla misafirlerinden de tam not alıyor.

Röportaj: Nalan Güneş

Aktürk Hotels Group’un en büyük oteli olarak 38 yıldır misafirlerini ağırlamayı sürdüren Hotel Zurich İstanbul, Tarihi Yarımada’nın kalbi Laleli’de faaliyet gösteriyor. Yüzlerce yıllık kültürün ortasında, dünyaca ünlü Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Kapalı Çarşı ve benzeri yerlere sadece birkaç dakika uzaklıkta konumlanan otel, lüks standartlarında geleneksel Türk misafirperverliğiyle hizmet sunuyor. Pandemi öncesi odaları, genel alanları ve Spa bölümünü komple yenileyen otel, bu süreçte hayata geçirdiği yeni mekanı Lotiz Lounge ile artık daha iddialı…

Hotel Zurich İstanbul bünyesinde beş ayrı çeşitte toplam 126 oda yer alıyor. Misafirlere üst düzey konaklama sunmak için yenilenen odalar içinde antialerjik oda gibi her talebe yanıt verecek seçenekler mevcut. Modern ve minimal tarzın göz çarptığı odalarda akıllı cihazlarla misafir memnuniyeti garanti eden ayrıntılar yer alıyor.

Otel Genel Müdürü Kerem Tataroğlu, “Pandemi öncesi başladığımız renovasyon çalışmaları sonucu, Ağustos’tan bu yana misafirlerimizi yeniliklerle karşılıyoruz. Bu süreçte Yaşar Vitaş ile çalıştık. Odalarımızdan genel alanlarımıza ve Spa’ya kadar her alanda titiz bir çalışma yürüttük. 6’ncı katımızı executive floor yaptık ve bünyemize Lotiz Lounge isimli yeni bir mekan ekledik. Muhteşem bir manzarada dünya mutfağından seçenekler sunan mekanımız şimdiden bölgenin en çok tercih edilen mekanı oldu” diyor.

Lezzetli seçenekleri manzaraya karşı deneyimleyin Hotel Zurich İstanbul, konaklamada sunduğu keyifli seçenekleri yeme-içme alanlarında da sunuyor. Panoromik manzaraya sahip restoranında 120 çeşitten oluşan kahvaltısıyla iddialı olan restoran, ferah atmosferiyle de beğeni kazanıyor. Mekanın lezzetlerinde ise Executive Chef Yakup Açıkgöz ve ekibinin imzası var. Otelin giriş katında bulunan Zurich Cafe & Restoran ise güne keyifli bir mola vermek isteyenlerin uğrak noktası oluyor. Menüsünde Türk ve dünya mutfağından örnekler sunan mekanda her akşam canlı müzik performansı da bulunuyor. Renovasyon sonrası otelin üst 7’nci katında kapılarını açan ve bölgede gece hayatının nabzını tutmaya başlayan Lotiz Lounge, keyifli bir manzara eşliğinde zengin menüsündeki lezzetlerle misafirlerini ağırlıyor. Mekan, canlı müzik eşliğinde keyifli bir gece geçirmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Günün yorgunluğunu Spa’da atın

Hotel Zurich İstanbul bünyesinde yer alan Spa Merkezi’nde günün stresinden arınmayı sağlayan hizmetler yer alıyor. Merkezde Türk Hamamı, sauna, buhar banyosu ve kapalı yüzme havuzunun yanı sıra çeşitli masaj seçenekleri ve özel bakımlar misafirlere sunuluyor. Özenle yenilenen Spa Merkezi’nde üst düzey konfor için her detay mevcut.

Pandemi kapsamında üst düzey önlemler

Yeni normal kapsamında belirlenen tüm kuralları yerine getiren Hotel Zurich İstanbul’da üst düzey hijyen önlemleri alınıyor. Tataroğlu, “Hijyen konusunda çok titiz çalışmalar yürütüyoruz. Bağımsız bir şirketle çalışıyoruz ve bu kapsamda biri gizli olmak üzere ayda iki kez denetleniyoruz. Tekstil ürünlerinden kumanda ve kalemlere kadar her şey en hijyenik şekilde paketleniyor, odada bu ürünler ilk dokunan misafirlerimiz oluyor” diyor.

www.hotelzurichistanbul.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha