08 Aralık 2021, Çarşamba

Kariyerinde ve hayatında lezzete değer verenler "USLA"da buluşuyor

  Kariyerinde ve hayatında lezzete değer verenler
Her biri konusunda uzman eğitmenleri, profesyonel ekibi ve 10 yılı aşkın tecrübesi ile otelcilik ve yiyecek - içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi yani USLA, yeni dönüşümünün müjdesini veriyor. Çok yakında Kanyon’da kapılarını açacak olan yeni kampüsü başta olmak üzere 10 yılı aşkın hikayesini de daha modern, daha dinamik bir çizgiye taşıyan USLA, tüm bu süreçte gerçekleştirdiği eğlenceli ve leziz atölyeleri, sektöre yepyeni isimler kazandıran profesyonel eğitimleri ile ilgi görüyor.

USLA, “AmericanHospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)”’un İstanbul kampüsü ve Türkiye’nin önemli uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademileri arasında yer alıyor.

USLA Eğitimleri ile Kariyerinizde Dönüm Noktası…

USLA’nın hem yurt içi, hem de yurt dışında geçerli olan diplomalı eğitimleri arasında Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik, Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık, Uzun Dönem Pastacılık ve Ekmekçilik, Girişimcilere Özel Pastacılık ve Ekmekçilik İşletme Yönetimi, Girişimcilere Özel Aşçılık ve İşletme Yönetimi, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitim Programı, IYT SuperyachtChef, SCA Sertifikalı Barista Eğitimi, Mutfağa İlk Adım Aşçılık, Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, Master Şef, ABD Stajı, İspanya Stajı, Portekiz Stajı yer alıyor. Kariyer hayatına yeni başlayacaklar olanlar ya da kariyerinde yeni bir dönüm noktasına başlamak isteyenlerin tercih ettiği USLA eğitimlerinin en büyük avantajı diplomanın aynı zamanda yurt dışında da geçerli olması… Eğitimler için kayıtlar halen devam ediyor; Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Mutfağa İlk Adım Aşçılık, SCA Sertifikalı Barista Eğitimi…

21 Ekim 2021 tarihinde başlayacak olan ve 4 hafta boyunca her Salı ve Perşembe gerçekleştirilen USLA Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, pasta ve ekmekçiliğin ilkelerini ve tekniklerini kapsıyor ve yarı profesyonel olarak bu işi yapmak isteyenlerin favorisi olarak öne çıkıyor. Pastacılık alanında teknik ve uygulama becerilerini geliştirmeyi sağlayan bu eğitim minimum 5, maksimum 10 kişi ile gerçekleştiriliyor. Eğitim süresince kurabiyeler, kekler, cheesecakeler, Türk tatlıları, pastalar, ekmekler, macaronlar ve çikolatalar üzerine detaylı dersler veriliyor.

USLA Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik-21 Ekim 2021 – 4 hafta – 2400 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/mutfaga-ilk-adim-pastacilik-ve-ekmekcilik

6 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan ve 9 hafta boyunca her hafta sonu (Cumartesi ve Pazar) gerçekleştirilenUSLA Yiyecek İçecek İşletmeciliği, yiyecek – içecek alanında kendi işletmesini açmak isteyen girişimcilerin sektör ve iş yönetimi hakkında bilmeleri gerekenleri içeriyor. Sektörün önde gelen danışmaları ve uzmanları tarafından verilen bu eğitimde, gelir ve menü yönetimi, işletme yönetimi, satış ve pazarlama, finans yönetimi, insan kaynakları yönetimi, girişimcilik, riski en aza indirip, en düşük maliyetle en doğru yatırımı yapmaya kadar en önemli teorik bilgiler gerçek hayata dair uygulamalar ile aktarılıyor.

USLA Yiyecek İçecek İşletmeciliği – 6 Kasım 2021 – 9 hafta – 10.500 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/yiyecek-icecek-isletmeciligi

10 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan ve 4 hafta boyunca her Pazartesi ve Çarşamba gerçekleştirilen USLA Mutfağa İlk Adım Aşçılık, aşçılık alanında en önemli teknikleri ve uygulamaları kapsıyor. Konusunda uzman, profesyonel eğitmen şefler tarafından gerçekleştirilen bu eğitimde, temel kesim teknikleri, pişirme teknikleri, tavuk, dana, kuzu, balık ve deniz ürünleri, soğuk mutfak, taze makarna ve burger teknikleri gibi dersler görülüyor.

USLA Mutfağa İlk Adım Aşçılık – 10 Kasım 2021 – 4 hafta – 2.600 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/mutfaga-ilk-adim-ascilik

22 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan ve 5 hafta eğitim, 4 hafta staj şeklinde toplam 9 hafta boyunca gerçekleştirilen USLA Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitimi, sektörün önde gelen eğitmenleri tarafından verilen bar ve içki servisi başta olmak üzere bu alana dair teknik bilgileri ve uygulamaları kapsıyor. Bar kültürü dahil tüm önemli bilgilerin, miksolojinin yer aldığı bu eğitimde, sektörel anlamda oldukça önem taşıyan kokteyl - yemek eşleştirme dersleri de bulunuyor ve her öğrenci eğitim kapsamında önemli işletmelerde staj yapma hakkına sahip oluyor.

USLA Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitimi – 22 Kasım 2021 – 9 hafta – 10.000 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/profesyonel-bar-ve-miksoloji-egitim-programi

24 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan ve 3 gün süren USLA SCA Sertifikalı Barista Eğitimi, Nitelikli Kahve Birliği (SpecialityCoffeeAssociation – SCA) kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Barista Temel Eğitimi, Barista Uzmanlık Eğitimi ve Barista Profesyonel Eğitimi olarak 3 farklı seviyeyi kapsıyor. Özel tasarlanan USLA Barista sınıfında yapılan bu eğitim SCA eğitimi konusunda yetkili eğitmenler tarafından veriliyor.

USLA SCA Sertifikalı Barista Eğitimi – 24 -25 - 26 Kasım 2021 (3 gün) – 4.500 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/sca-sertifikali-barista-egitimi

Hem Lezzetli, Hem de Eğlenceli USLA Atölyeleri…

10 yılı aşkın tecrübesiyle eğitim konusunda başarılı kariyer hikayelerine imza atan USLA, hem eğlenceli, hem lezzetli, hem de yepyeni arkadaşlıkların kurulduğu yemek atölyeleriyle de ilgi görüyor. Ekim sonuna kadar gerçekleşecek olan USLA Atölyeleri arasında, Et Lezzetleri,Tartlar, Sağlıklı Atıştırmalıklar, Gerçek Bir Fransız: Tatlılar, Misafirim Var: Akşama Ziyafet Var!, Tam Bir Vegan: Sebzelerin Gücü Adına, Fit Tatlılar, Pizzalar, TGIF! USLA’daPartiliyoruz, Taze Makarnalar, Uzakdoğu Mutfağıgibi birbirinden iştah kabartan seçenekler yer alıyor. Maksimum 9 kişi ile gerçekleştirilen USLA Atölyeleri için mutlaka tarihten önce USLA’da,Biletix’tenya da Mobilet’tenkatılım için bilet almak gerekiyor.

19 Ekim 2021 SalıUSLA “Tam Bir Vegan: Sebzelerin Gücü Adına” Atölyesi

19.00 – 23.00arasında düzenlenen bu atölyede, iştah kabartan vegan lezzetlerini keşfedeceksiniz. Menüdeki hem sağlıklı, hem de fit lezzetler arasında, Enginar Carpaccio, Kinoa Mücver, Mercimekli Shepherd'sPie, Kaju Fıstıklı ve Hurmalı Baryer alıyor.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G216/TURKIYE/tr

20 Ekim 2021 ÇarşambaUSLA “Gerçek Bir Fransız: Tatlılar” Atölyesi

14.00 – 18.00arasında düzenlenen bu atölyede geçmişten günümüze Fransız tatlılarını keşfedeceksiniz. Menüdeki, Vanilyalı CrèmeBrulée, Damla Sakızlı Ganaj ile Makaron ve Kahveli Mousse’a bayılacaksınız.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G217/TURKIYE/tr

20 Ekim 2021 ÇarşambaUSLA “Pizzalar” Atölyesi

19.00 – 23.00 arasında düzenlenen bu atölyede, hamurundan sosuna, malzeme seçiminden pişirme tekniklerine kadar tam bir İtalyan gibi pizza yapmayı öğrenecek, menüdeki Biberiyeli Sarımsaklı Ekmek, Dört Peynirli Pizza (Parmesan, Mozzarella, Gorgonzola, Emmantel, Parmesan), Bonfile ve Karışık Mantarlı Pizza ve ikram olarak sunulan Bomboloni’ye bayılacaksınız.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G219/TURKIYE/tr

21 Ekim 2021 Perşembe USLA “Et Lezzetleri” Atölyesi

19.00 – 23.00 arası düzenlenen bu atölyede et pişirmek adeta sanata dönüşüyor. Mükemmel bir et pişirmenin sırlarının yanı sıra atölyenin menüsünde yer alan TrüfVinaigretteliSteakTartare, Fas Usulü Kuzu İncik, Taze Otlu Arpa Şehriye Risottogibi uluslararası mutfaktan seçkin reçetelerihazırlayak, üstüne de Kahveli CremeBrulée ikramı ile eşsiz bir lezzet deneyimi yaşayacaksınız.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G218/TURKIYE/tr

23 Ekim 2021 Cumartesi USLA “Misafirim Var: Akşama Ziyafet Var!” Atölyesi

19.00 – 23.00 arası düzenlenen bu atölyede misafirleriniz için hazırlayacağınız yepyeni lezzet fikirleri keşfedeceksiniz. Bu atölyenin menüsünde Izgara Sebzeli ve Çilekli Körpe Ispanak Salatası, İtalyan Düğün Çorbası, Şarap Soslu Beef Wellington ve ikram olarak Churros yer alıyor.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G220/TURKIYE/tr

25 Ekim 2021 PazartesiUSLA “Tartlar” Atölyesi

14.00 – 18.00 arası düzenlenen bu atölyede yapacağınız tablo kadar güzel tartlara hayran kalacaksınız. Menüde yer alan Mürdüm Erikli Galette, Böğürtlenli Cobbler, Şeftalili TarteTatin’i yaptıktan sonra birebir deneyimleyecek, sevdikleriniz için eşsiz reçeteler öğrenmenin keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G221/TURKIYE/tr

26 Ekim 2021 SalıUSLA “Taze Makarnalar 1” Atölyesi

19.00 – 23.00 arası düzenlenen bu atölyede taze makarna hamurunun yapımını öğrenmekle kalmayacak, birbirinden lezzetli soslarla sevdiklerinize iştah kabartan makarnalar hazırlamanın keyfini çıkaracaksınız. Atölyenin menüsünde Domatesli ve MozarellalıBruschetta, Fesleğen PestoluFettuccine, Domates sos ile Ricotta ve Köz Patlıcan Dolgulu Ravioli, ikramda ise Churros yer alıyor.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G222/TURKIYE/tr

27 Ekim 2021 ÇarşambaUSLA “Fit Tatlılar” Atölyesi

14.00 – 18.00 arası düzenlenen bu atölyede, kilo aldırmayan tatlıları keşfedeceksiniz. Menüdeki Granola, Hindistan Cevizli ve Misket Limonlu Cheesecake’e hayran olacaksınız.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G223/TURKIYE/tr

28 Ekim 2021 Perşembe USLA “TGIF! USLA’daPartiliyoruz” Atölyesi

19.00 – 23.00 arası düzenlenen bu atölyede, tam anlamıyla parti lezzetlerini keşfedecek, hem eğlenecek, hem de muhteşem lezzetler deneyeceksiniz. Nachos, Antrikot ve Yabani Mantarlı Quesedilla, Kore Usulü Çıtır Tavuk, bu atölyenin menüsünde sizi bekliyor.

https://www.biletix.com/etkinlik/0G224/TURKIYE/tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha