07 Temmuz 2022, Perşembe

Kasımda eliniz hamura MSA workshop mutfaklarında değecek

Kasımda eliniz hamura  MSA workshop mutfaklarında  değecek
Türkiye’nin lider yiyecek-içecek eğitim merkezi Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), workshop programlarıyla mutfak becerilerini geliştirmeyi sürdürüyor. Ekmek ve Hamur İşleme’nin bütün inceliklerini kapsayan farklı workshop’larla kasım ayında da dolu dolu bir içerik sunan MSA, tüm mutfak meraklılarını glütensiz ekmekten el açması böreğe, artizan ekmekten pizzaya, el yapımı makarnadan kruvasana, pasta-börek-çörek reçetelerinden %100 ekşi mayaya uzanan bir lezzet ve deneyim şölenine davet ediyor. Ekmeğe, hamur işlemeye ve pişirmeye dair her şeyi öğrenebileceğiniz, öğrendiklerinizi eğitmen şeflerle birlikte uygulayabileceğiniz workshop’lar ve çok daha fazlası kasım ayı boyunca MSA’da MSA farkıyla…

Şayet tutkulu bir ekmek, hamur işi meraklısıysanız, MSA’nın sıcak mı sıcak workshop mutfağına bol bol uğramanızı şiddetle tavsiye ederiz! Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezi MSA’nın mutfak becerilerinizi geliştirebilmeniz için sunduğu workshop programlarından Ekmek ve Hamur İşleme kategorisi kasım ayında dikkat çekiyor. Glütensiz ekmekten ev yapımı böreğe, artizan ekmekten pizzaya, el yapımı makarnadan kruvasana, pasta-börek-çörek reçetelerinden %100 ekşi mayaya ve çok daha fazlasına uzanan farklı içeriklerle kasım ayında da mutfak sanatları konusundaki uzmanlığının hakkını verecek olan MSA, bu eğitimle ekmeğe, hamur işlemeye ve pişirmeye dair her şeyi öğrenebileceğiniz mükemmel bir mutfak deneyimi daha yaratıyor! O halde elinizi hamura değdirmek üzere kolları sıvayın ve MSA’nın sıcacık mutfaklarına buyurun…

Günün Ekmeği / 01 Kasım Pazartesi // 10.00 – 15. 00

Bu eğitime katılanların eli ekmek tutuyor ama gerçek anlamda ekmek tutuyor! Günün Ekmeği eğitimi sayesinde farklı unu çeşitlerini tanıyacak, hamur mayalama, yoğurma, katlama, pişirme tekniklerini ve muhafaza yöntemlerini öğrenecek, MSA’ya özel reçeteleri kendi mutfağınıza taşıyacaksınız. Daha da önemlisi farklı içeriklerle hazırlanan birbirinden lezzetli ekmekleri kendi ellerinizle yapacaksınız…

Glütensiz Ekmekler / 04 Kasım Perşembe // 10.00 – 15.00

Glüteni hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini öğrendiğiniz andan itibaren ekmeğe küsmeye kalktıysanız, sizi MSA’ya alalım… Çünkü Glütensiz Ekmekler eğitimde yapılanları görünce, bunun bir veda değil yeni bir başlangıç olduğunu anlayacaksınız. MSA’nın mutfağına kapandığınız 5 saat boyunca, birbirinden lezzetli ekmekleri glütensiz uyarlamalarıyla baştan yaratacaksınız. Eğitimin sonunda, glütenin ekmek hamuruna etkileri hakkında bilgi sahibi olurken, glüten içeren un yerine kullanabileceğiniz alternatifleri görüp kendi glütensiz ekmeğinizi yapacaksınız.

El Açması Börek / 05 Kasım Cuma // 10:00 - 17:00

MSA eğitimlerine katılabilmeniz için herhangi bir tecrübeye sahip olmanız gerekmiyor olabilir ama El Açması Börek eğitimine başlamadan önce birkaç kol açma hareketi yapabilirseniz iyi olur! Çünkü adından da anlayacağınız gibi, bu eğitimde elleriniz her şeyiniz olacak. Kendi evinde ya da işletmesinde el açması börek hazırlamak isteyen geleneksel mutfak meraklılarını elinin hamuruyla mutfağa girip yoğurmadan pişirme tekniklerine kadar tüm detayları öğrenmeye davet ediyoruz.

Kruvasan / 09 Kasım Salı // 10.00 – 16.00

Yapması yemesinden daha zor olan bir şey varsa, o da bu eğitimin başrol oyuncusu kruvasandan başkası değil! Hem gevrek hem de lezzetli bir kruvasan yapmak her mutfak yiğidinin harcı da değil! Neyse ki MSA bu eğitimle kruvasanın harcını da öğretiyor, dolguları hakkında da bilgi veriyor, pişirmeyi de gösteriyor. Böylece dünyaca ünlü kruvasan, MSA aracılığıyla mutfağınıza giriyor. Şimdiden afiyet olsun!

Artizan Ekmek / 15 - 19 Kasım // 10.00 – 16.00

Un ve maya çeşitlerini öğrenmek veya dolgulu ve aromalı ekmeklerin yapımını deneyimlemek için bir fırın ekmek yemenize gerek yok! Bunun için 5 gün boyunca MSA’nın Artizan Ekmek eğitimine gelmeniz yeterli. Bu eğitim sonrasında evinizde katkı maddesi içermeyen doğal ekmekler yapmaya başlayacaksınız ve oyunuzu doğallıktan yana kullanmanın tadını çıkaracaksınız.

Artizan Ekmek 2 / 06 - 21 Kasım // 10.00 – 16.00

El birliğiyle zoru başarmak, MSA Workshop mutfağında sandığınızdan daha kolay! Kolları sıvayın, mutfağa geçin, ekmeğe saygı duruşu niteliğindeki Artizan Ekmek 2 için bu ay profesyonel şeflerle bir araya gelin ve ekmeğe dair her şey için kulak verin! Bu eğitimle doğal yöntemlerle ekmeğin raf ömrünü uzatma metotlarını öğrenecek, mısır unundan karabuğday ununa farklı içeriklerle hazırlanan lezzetli ekmek reçetelerini deneyimleyecek, glüten içermeyen tahıllarla ekmek yapımına hakim olacaksınız.

Pasta, Börek, Çörek / 26 Kasım Cuma // 10.00 – 14.00

Kuşkusuz herkes misafirlerini en güzel şekilde ağırlamak ister ama herkes bu eğitimdeki gibi incelik isteyen lezzetleri yapmaya cesaret edemez! Misafirlerine her defasında aynı ikramları hazırlamaktan ya da hazır almaktan sıkılanlar için Pasta-Börek-Çörek eğitiminde birbirinden özel tarifleri uygulayarak pastalar, börekler, çörekler hazırlayacaksınız. Kendi el lezzetini katarak yapacağı ikramlarla misafirlerini şaşırtmak isteyenleri MSA mutfağına bekliyoruz.

%100 Ekşi Maya / 26 - 28 Kasım // 10.00 – 16.00

“%100 Ekşi Maya eğitiminden çıktığınızda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Bu eğitimde, ekşi maya ve nohut mayasının oluşturulması, mayalama ve katlama teknikleri, maya çeşitlerinin arasındaki farklar gibi ekşi mayaya dair her şeyi öğreneceksiniz. Öğrenmekle kalmayıp yoğurma ve pişirme tekniklerini deneyimleyecek, böylece pratiğinizi de geliştireceksiniz. Sadece ekşi maya kullanarak yapılan ekmek çeşitlerinin yanı sıra köy ekmeği ve francala gibi birçok ekmeği de ekşi mayayla nasıl yapabileceğinizi göreceksiniz. Ekşi maya konusunda tecrübe edinmek isteyen aşçılık ve pastacılık öğrencilerinin, işletme sahiplerinin, mutfak personellerinin ve tabii ki ekşi mayalı ekmek tutkunlarının katılımı için tasarlanan bu özel eğitim MSA mutfağında MSA farkıyla...

Pizzalar ve Salatalar / 27 Kasım Cumartesi // 16.00 – 19.00

Bu eğitimle İtalyan mutfağının olmazsa olmazı pizzanın hamurunun hazırlanması ve üzerini süsleyen sosları ile zengin malzemelerini öğreniyor, bir diğer olmazsa olmazı salatanın da bulunduğu özel bir menüyle buluşuyorsunuz. İnce pizza hamuru açmaktan mayalamaya, doğru salata için doğru malzemeden sos seçimine olmazsa olmazların bir araya geleceği MSA mutfağında siz de olmazsanız olmaz!

Tüm eğitimlere ve eğitim detaylarına https://msa.com.tr/ekmek-ve-hamur-isleme linkinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

 
 
  captcha