08 Aralık 2021, Çarşamba

MSA workshop’ları Fonksiyonel Mutfak Eğitimleri ile karşınızda

MSA workshop’ları Fonksiyonel Mutfak Eğitimleri  ile karşınızda
Türkiye’de mesleki eğitimin gelişerek dünya standartlarına ulaşması için çalışan, geliştirdiği nitelikli programlarla binlerce kişiye mutfakta kariyerin kapılarını açan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilk olarak Fonksiyonel Mutfak kategorisini workshop’larına eklemişti. Şimdi ise 5 gün sürecek dopdolu iki yeni programla karşınızda! Farklı gıdaların tazeliğini ve özünü kaybetmemiş halde hem lezzetli hem de bedene ve zihne faydalı reçetelere dönüştürülmesi temeline dayanan Fonksiyonel Mutfak prensipleri çerçevesinde her gün uygulanabilir, tüketilebilir ve sürdürülebilir reçeteler içeren bu programlar, MSA eğitmen şefleri tarafından tasarlandı. Katılımcıların fonksiyonel gıdalarla tanışıp bu gıdaların fonksiyonel mutfak ilkelerine göre hazırlanıp pişirilmesini öğreneceği eğitimler, doğru beslenerek iyi yaşamaya inanan herkes için!

Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezi MSA, fonksiyonel beslenmenin merkezi olan mutfağa dair birbirinden farklı workshop’lar sunmaya devam ediyor. Fonksiyonel mutfağa uygun, doğru gıda seçimi ve doğru pişirme tekniklerine odaklanacağınız bu 5 günlük programlarda; fonksiyonel gıdaların neler olduğunu, etler, deniz ürünleri, sebzeler, smoothie’ler, ezmeler ve baklagillerin fonksiyonel mutfak prensiplerine göre yemeye hazır hale getirilmesini öğrenecek, mutfak becerilerinizi geliştirecek ve atıştırmalıklardan salatalara, ana yemekten tatlıya ve hatta fırıncılık ürünlerine kadar birbirinden leziz yemeklere kendi imzanızı atabileceksiniz.

İster fonksiyonel mutfakta uzmanlaşmayı hedefleyen bir mutfak profesyoneli olun, ister bir diyetisyen, tıp koçu ya da beslenme uzmanı olun, isterseniz özel beslenmeye yönelik ürünlerle yemek pişirme meraklı bir mutfak sever olun, MSA Fonksiyonel Mutfak Eğitimleri ile doğru beslenerek iyi yaşamaya kendi mutfağınızı fonksiyonel mutfağa dönüştürerek başlayın!

Fonksiyonel Mutfak Eğitimi 1 / 22-26 Kasım 2021 // 10.00-14.00

Fonksiyonel mutfağa uygun olarak doğru gıda seçimi ve doğru pişirme tekniklerine odaklanacağınız bu 5 günlük programda; fonksiyonel gıdaların neler olduğunu, etler, deniz ürünleri, sebzeler ve baklagillerin fonksiyonel mutfak prensiplerine göre nasıl hazırlanıp pişirileceğini uygulamalı öğrenecek, mutfak becerilerinizi ve yaratıcılığınızı geliştirecek, çorbadan ana yemeğe, salatadan tatlıya kadar birbirinden lezzetli yemeklere imzanızı atacaksınız.

1. gün sebzeler ve yeşil yapraklılar, 2. gün etler, 3. gün et suyu ve çorbalar; 4. gün deniz ürünleri, 5. gün tatlıların başrolde olacağı programda öğrenilecek teknikler ve detaylar ise şöyle: Kolajen kullanımı, kolajen bazlı kemik suyu hazırlama; etlerin fonksiyonel mutfaktaki yeri, et seçimi ve pişirme teknikleri; düşük sıcaklıkta, ağır ateşte pişirme; fermente gıdaların yemeklerde kullanılması; tahıl ve kök sebze uyumu; sıfır atık çorba yapımı; deniz ürünlerinin fonksiyonel mutfağa uygun kullanılması ve pişirme teknikleri; fonksiyonel mutfakta alternatif ürünlerin kullanımı; sebzelerin doğru işlenmesi ve pişirilmesi; glütensiz-şekersiz tatlı hazırlama; fonksiyonel mutfakta bakliyatların kullanım şekilleri.

Fonksiyonel Mutfak Eğitimi 2 // 17-21 Ocak 2022 // 10.00-14.00

Tamamen doğru gıdaları seçip, doğru pişirme tekniklerine odaklanacağımız 5 gün sürecek bu programda bakliyatlar, etler, smoothie ve ezmeler, deniz ürünleri ve sebzelerin fonksiyonel mutfak prensiplerine göre nasıl hazırlanıp pişirileceğini uygulamalı öğrenecek, çeşitli fonksiyonel tarifleri uygulayacak, mutfak becerilerinizi ve yaratıcılığınızı geliştirecek ve atıştırmalıklardan ana yemeğe hatta fırıncılık ürünlerine kadar birbirinden farklı ürünlerin yapılışına hâkim olacaksınız.

Fonksiyonel Mutfak Eğitimi 2 ‘de 1. gün bakliyatlar. 2. gün kümes hayvanları, 3. gün smoothie ve ezmeler, 4. gün deniz ürünleri, 5. gün fonksiyonel fırıncılık uygulamaları yapılacak. Deniz ürünlerini fonksiyonel hale getirme; kümes hayvanları işleme; bakliyatların kullanım şekilleri, proteince zengin bakliyatlar ve filizlendirme; fonksiyonel mutfakta kullanılan diğer et çeşitlerinin tanınması ve pişirme teknikleri; fermente gıdaların yemeklerde kullanılması; fonksiyonel kahvaltı ve atıştırmalıkların hazırlanması; raw ürün hazırlama; fonksiyonel fırıncılık ürünleri hazırlama ve fonksiyonel mutfakta alternatif ürünlerin kullanımı konuları ise eğitimde sunulacak teknikler olacak.

Programlara kimler katılabilir?

Fonksiyonel beslenmeyi benimsemiş olup bunu bir hayat tarzı haline getirmek ve kendi mutfağında da bu dönüşümü uygulamak isteyenler; fonksiyonel bir mutfak için doğru gıdaların seçimi ve doğru pişirme teknikleri ile ilgilenenler; fonksiyonel beslenme eğitimi almış olan ve mutfak alanında da gelişmeye yönelen fonksiyonel tıp koçları, diyetisyenler ve beslenme uzmanları, yaşam koçları; fonksiyonel mutfak konusunda uzmanlaşmak isteyen mutfak profesyonelleri ile mutfak becerilerini artırmak, mutfak pratiğine sahip olmak ve aynı zamanda glütensiz ürünler kullanarak yemek pişirmeyi öğrenmek isteyenlerin katılım sağlayabileceği tüm detaylarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

 
 
  captcha