17 Temmuz 2024, Çarşamba

PepsiCo Türkiye, 9.kez ‘En İyi İşveren’ seçildi

PepsiCo Türkiye, 9.kez ‘En İyi İşveren’ seçildi
Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo’nun en önemli operasyonlarından biri olarak öne çıkan PepsiCo Türkiye, yeni bir başarıya daha imza attı. PepsiCo, Top Employers Enstitüsü tarafından 4. kez ‘Global En İyi İşveren’ seçilirken, PepsiCo Türkiye de 9. kez ‘En İyi İşveren’ seçilerek insan odaklı kurum kültürüyle çalıştıklarını bir kez daha ortaya koydu.

PepsiCo Türkiye son yıllarda hayata geçirdiği başarılı projeler ve insan odaklı çalışma kültürüyle sıkça adından söz ettirmeye devam ediyor. PepsiCo Türkiye, PepsiCo Global içinde parlayan bir yıldız haline gelirken, çalışan memnuniyetine ve bağlılığına odaklanan başarılı uygulamalarla Top Employers Enstitüsü tarafından 9.kez ‘En İyi İşveren’ seçildi.

PepsiCo Türkiye, çalışanlarının gelişimini uçtan uca yetenek yönetimi süreçleriyle destekleyerek; insan stratejisi, kapsayıcı çalışma ortamı, yetenek kazanımı, sürekli öğrenme, çeşitlilik, eşitlik ve dahil etme gibi birçok alanda çalışan odaklı uygulamaları hayata geçiriyor. Tüm bunların yanı sıra çalışanlarının potansiyellerini ortaya çıkarıp gelişmelerini sağlamak ve sektöre yeni yetenekler kazandırmak amacıyla çalışanlarına sınırsız gelişim araçları sunuyor.

“İnsan odaklı çalışma kültürümüzle ilham olmayı sürdüreceğiz”

PepsiCo Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Özlem Ökten “PepsiCo, Top Employers Enstitüsü tarafından 4. kez ‘Global En İyi İşveren’ seçiliyor, biz de PepsiCo Türkiye olarak 9. kez ‘En İyi İşveren’ seçildik. Bunun için çok mutlu ve gururluyuz. Bu sertifika bizim olumlu ve kapsayıcı bir çalışma ortamını teşvik ederek çalışanlarımızın etki yaratması, yeni beceriler kazanması ve başarılı bir kariyer elde etmesi için anlamlı fırsatlar yaratma konusundaki kararlılığımızı gösteriyor. Bu yüzden en iyi işveren seçilmek bizim için gerçekten çok anlamlı. Biz PepsiCo olarak tüm çalışmalarımızın merkezine çalışanlarımızı koyuyoruz. Çalışanlarımızın mutluluğu, refahı ve memnuniyeti her şeyden önemli. Sahip olduğumuz tüm bu değerleri ve başarıları sürdürülebilir kılmak için çalışanlarımızla birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İnsan odaklı çalışma kültürümüzle ilham olmaya devam edeceğiz” dedi.

Top Employers Enstitüsü CEO'su David Plink, “Olağanüstü zamanlar en iyi insanları ve en iyi şirketleri ortaya çıkarır. Ve bu yılki En İyi İş verenler Sertifikasyon Programımızda buna tanık olduk. 2024 En İyi İşverenler sertifikasını almaya hak kazanan şirketler olağanüstü performanslarıyla buna hak kazandı. Bu işverenler her zaman çalışanlarının gelişimine ve refahına önem verdiklerini gösterdiler” dedi.

Top Employers Enstitüsü; her yıl İK politikaları ve çalışanlara yönelik uygulamaları aracılığıyla çalışanlarını ilk sıraya koymaya odaklanan kurumları sertifikalandırıyor. ‘En İyi İşveren’ sertifikası almak, bir kuruluşun daha iyi bir iş dünyasına olan bağlılığını ve bunu en iyi insan kaynakları politikaları aracılığıyla sergilediğini gösteriyor. 121 farklı ülkeden 2.300 işverenin dahil edildiği araştırmada şirketler; insan stratejileri, çalışma ortamı, iyi yaşam, yetenek kazanımı, öğrenme ve çeşitlilik olmak üzere 6 insan kaynakları dalında toplam 20 farklı başlıkta gerçekleştirilen çalışmalarla belirleniyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha