08 Aralık 2021, Çarşamba

Türk Sloven gastronomisi Kayseri’de buluşuyor

Türk Sloven gastronomisi  Kayseri’de buluşuyor
Yaklaşık 2 bin 500 dönüm alan üzerine kurulu çiftliğinde yer alan organik tarım ürünlerini Sloven lezzetler ile bir araya getiren Türkiye’nin en başarılı kadın girişimcilerinden Oluş Molu, Sunolus Vineyard Boutique Hotel’de gerçekleştireceği özel bir etkinlik ile Sloven gastronomisini Türkiye’ye tanıtmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 10 yıldır “Vinolus” markası ile organik tarıma katkı sağlayan Oluş Molu, organik olarak ürettiği, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül almış Vinolus markası ile Sloven lezzetleri bir araya getiriyor.

Sloven gastronomisine özel saygı

Olağanüstü gastronomi lezzetleri ile JRE Slovenya ortaklığı ve Oluş Molu ev sahipliğinde Sunolus bağ evinde gerçekleşecek tadım davetine, Slovenya Büyükelçisi H.E. Mr. Primoz Šeligo, Hırvatistan Büyükelçisi H.E. Mr. Hrvoje Cvitanovic, Karadağ Büyükelçisi H.E. Mr.Perisa Kastratovic, Estonya Büyükelçisi H.E. Mrs. Annely Kolk ve İrlanda Büyükelçisi H.E. Mrs. Sonya Mc Guinness gibi birbirinden değerli isimler katılacak.

Slovenya’yı Türkiye’de özel bir etkinlikle tanıtmak, iki ülkeyi yakınlaştırmak ve ikili ekonomik ilişkileri kültürel bir katkıyla desteklemenin amaçlandığı etkinliğin, Michelin Yıldızlı Şef Jorg Zupan önderliğinde düzenlenmesi organize ediliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha