Türkiye’nin ilk sosyal sorumluluk otel Baksı Konukevi'nin kapıları Instagram'da açıldı

Türkiye’nin ilk sosyal sorumluluk otel Baksı Konukevi'nin kapıları Instagram'da açıldı
Elif Dağdeviren ve Cem Kınay ile uzun süredir hayalini kurdukları ve Türkiye’nin ilk “Sosyal Sorumluluk Oteli” olarak yakın zamanda hizmete başlayacak “Baksı Konukevi” ile ilgili ilk ayrıntıları, dün akşam gerçekleştirdikleri Instagram canlı yayınında paylaştılar.

Eğitim, kültür, yerel, kadın, genç ve çevreye destek ile Elif Dağdeviren ve Cem Kınay tarafından kurulan Anatolity Sürdürülebilir Kültür ve Turizm Vakfı’nın uzun süreli bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan Anatolity Collection projesinin ilk adımı Baksı Konukevi’nin merak edilenleri dün akşam Instagram canlı yayınında açıklandı. Ramazan Bayramı’nda hizmete girecek olan ve bütün dünyayı Türk misafirperverliğini yaşamaya ve bu hikayenin bir parçası olmaya davet edecek Baksı Konukevi, Elif Dağdeviren, Cem Kınay ve Baksı Müzesi’nin de kurucusu olan Prof. Dr. Hüsamettin Koçan tarafından keyifli bir sohbetle tanıtıldı. Türkiye’nin ilk Sosyal Sorumluluk Oteli özelliğini de taşıyan ve yakın zamanda gezginleri, sanatseverleri, doğaseverleri, farklı deneyimler peşinde koşanları Doğu Karadeniz’in eşsiz doğası içinde buluşturacak Baksı Konukevi’ni merak eden birçok kişi canlı yayında buluştu.

Baksı Konukevi ile “Deneyimleme” Hissine Olan Hasret Sona Erecek

Canlı yayın süresince Anatolity Collection projesinin ilk adımı olan Baksı Konukevi’ne dair heyecan verici açıklamalarda bulunan Elif Dağdeviren ve Cem Kınay, kendilerine yöneltilen soruları da cevapladı. Anatolity Collection’ın ana hedeflerinden birinin “Anadolu’nun kültürel değerlerini birleştirerek dünyaya tanıtmak” olarak açıklayan ikili, Baksı Konukevi’nin de bu anlamda önemli bir görev üstleneceğini belirtti. Başta kadınlar ve gençler olmak üzere bölgede yaşayanlara turizm ve kültür öncelikli olmak üzere birçok alanda eğitim vereceklerini dile getiren Dağdeviren, böylelikle önemli bir potansiyele sahip istihdam alanı yaratacaklarını sözlerine ekledi. Cem Kınay ise “Ruhun için yavaş ve derinden” anlayışını getirmek istediklerini söyleyerek gidilen yerlerde deneyimlemenin de fırsatını sunacak bir konsept kurmak için Baksı Konukevi’ni hayata geçirdiklerini ifade etti.

“Baksı Konukevi Ramazan Bayramı’nda İlk Konuklarını Ağırlayacak”

Baskı Konukevi ile hedeflerinin “basit ama kusursuz bir hizmet sunmak, ruha seslenmek ve deneyimleme” olduğunun altını çizen Elif Dağdeviren ve Cem Kınay, aynı zamanda geleneksel ve dijital dünyayı da birleştireceklerinin müjdesini verdiler. Dijitalleşme kapsamında Anatolity Collection dijital platformunun çok yakında hizmete gireceğini ve mobil uygulamanın kullanıma sunulacağının bilgisini veren ikili, Baksı Konukevi’nin Ramazan Bayramı’nda açılacağını belirterek rezervasyonların ise 2 Nisan tarihi itibariyle alınmaya başlanacağını hatırlattılar.

Yorum Yaz

 
 
  captcha