Dilek Pastanesi 45. şubesini Emirgan’da açtı

Dilek Pastanesi 45. şubesini Emirgan’da açtı
1957’de kurulan tarihi Dilek Pastanesi’nin 45. şubesi Emirgan’da hizmete girdi. Dilek Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Yazıcı, 60 yılı aşan deneyimlerinden aldıkları güçle 2023 yılında 100 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Tarihi Dilek Pastanesi’nin 45. şubesi Emirgan’da açılıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Dilek Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Yazıcı, “İstanbul’un Fatih ilçesinde 1957’de başlayan yolculuğumuz, bugün yalnız şehre yayılmakla kalmayıp, yurt dışına da ulaştı. 60 yılı aşan emeğimizin karşılığını, Emirgan’daki 45. şubemizle kutluyoruz. 2004’ten beri franchising sistemiyle büyüyoruz. 2023 yılını 100 şubeyle ve 2 bin kişilik büyük bir aileyle karşılamayı hedefliyoruz” dedi.

Yeni fabrikayla yurt dışına açılacak

Arnavutköy’de yapımı devam eden yeni fabrikaları hakkında da bilgi veren Yiğit Yazıcı şunları paylaştı: “35 bin metrekare kapalı alana sahip olacak yeni fabrikamız, 2022’de faaliyete başlayacak. Bu aşamadan sonra hem ülke çapında hem de yurt dışında Dilek Pastanesi bir çok tatlı üreticisine tedarik imkanı sağlayacak. Halihazırda Ortadoğu’daki şubelerimize ek olarak, fabrikamızın tam kapasiteyle üretime geçmesinin ardından, Avrupa veTürkiye’nin dört bir yanında franchaise verebileceğiz. Hedeflediğimiz 100 şubeye ulaştığımızda ise personel sayımızın 2 bine çıkacağını öngörüyoruz.”

Online mağaza açtı

Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği’nin 2020 sonunda açıkladığı rakamlara göre, salgın döneminde paket servislerde %40’lara kadar artış yaşandığını belirten Dilek Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Yazıcı, “Geldiğimiz noktayı deneyim ve geleneklerimize borçlu olsak da değişen tüketici alışkanlıklarını takip ediyor ve kendimizi sürekli yeniliyoruz. Dilek Pastanesi olarak 2020’de satışlarımızı %20 büyüttük. Bunun önemli bölümünü de paket servisler oluşturdu. Tüm sektörlerde online satışların zirve yaptığını deneyimlediğimiz süreçte, biz de hızlı hareket ederek online mağazamızı devreye aldık. Artık 7/24 müşterilerimizin hizmetindeyiz” diyerek üretim yatırımının yanı sıra teknolojiye de yatırım yaptıklarını vurguladı.

Emirganda eşsiz İstanbul manzarası

Pastane, kafe ve restoran konseptini bir arada uyguladıklarını ve dünya mutfaklarından derledikleri, farklı damak tatlarına hitap eden zengin bir menülerinin olduğunu belirten Yiğit Yazıcı, Dilek Pastanesi’nin Emirgan şubesi hakkında da bilgi verdi: “Okulların açılmasıyla birlikte yeniden şehre dönen herkesi, gündelik koşuşturmalara tatlı bir mola vermek için Emirgan şubemize bekliyoruz. Emirgan’ın eşsiz İstanbul manzarasına en güzel bir tatlının eşlik edebileceğini düşünüyorum.”

Yorum Yaz

 
 
  captcha