18 Ağustos 2022, Perşembe

Divan Brasserie Fuaye Yepyeni bir deneyim sunuyor

Divan Brasserie Fuaye Yepyeni bir deneyim sunuyor
İstanbul’un en ikonik binası Atatürk Kültür Merkezi’nde kapılarını açan Divan Brasserie Fuaye, zengin menüsünün yanı sıra sanatsal ve kültürel programları ve özel ambiyansıyla yepyeni bir deneyim sunuyor. Mekan; şehirde keyifli bir mola vermek ve eşsiz manzara eşliğinde geceyi tamamlamak için sanatla iç içe özel gastronomi deneyimleri yaşamak isteyen herkesi bekliyor.

Yakın zamanda kapılarını açan Divan Brasserie Fuaye, lezzetli seçenekler sunan menüsü, yenilikçi sunumları, modern mimarisi, fark yaratan ambiyansı ve dikkat çekici detaylarıyla İstanbul’un en önemli kültür ve sanat merkezi AKM’de ayrıcalıklı birdeneyim sunuyor. Divan Grubu’nun hizmet ve kalite anlayışıyla hayata geçen mekan, 220 kişilik kapasitesiyle haftanın her günü, 11.30-24.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor. Divan Brasserie Fuaye; sanata ilgi duyan, özel deneyimler arayan, iyi yemek kültürünü benimseyen ve keyifli bir deneyim yaşamak isteyenleri, ambiyansı, özenli menüsü, artizan kokteylleri, müzik etkinlikleri ve eşsiz manzaralı terası ile ağırlıyor.

Sanat ve gastronomi iç içe

Misafirlerini AKM’nin bir parçası olarak karşılayan Divan Brasserie Fuaye, gastronomi, sanat ve kültürün kesişim noktasında, modern çağa has uyumuyla hizmet veriyor. Mekan, mimarisiyle de dikkat çekiyor. Divan Brasserie Fuaye’nin ruhunu yansıtan atmosferi ve dekorasyonunda, Atatürk Kültür Merkezi’nin yenileme projesini hazırlayan Tabanlıoğlu Mimarlık’ın imzası bulunuyor. AKM içerisinde iki kata konumlanan mekanın iç alanında Divan şeflerinin özenle hazırladığı lezzetler açık mutfak konsepti ile misafirlerle buluşurken, eşsiz İstanbul manzarasına sahip teras da misafirlerin keyifli anlarına ev sahipliği yapıyor. Divan Brasserie Fuaye’nin mimari dekorasyonunda, Divan’nın köklü geçmişine ve AKM ana binasının bütünlüğüne atıfta bulunan Melkan Gürsel ve ekibi, mekanda aynı zamanda sanat ve kültür ruhunun hissedilmesini sağlıyor. Dekorasyonu destekleyen sanatsal dokunuşları pekiştirmek adına salon duvarlarında Balkan Naci İslimyeli’nin eseri ve Hollanda’dan özel olarak getirilmiş ve kapalı alanda yaşama özelliğine sahip “Bucida’’ adında dört adet ağaç yer alıyor.

Yeni ve artizan lezzetler

Divan Brasserie Fuaye, menüsündeki ayrıcalıklı lezzetleriyle de adından söz ettiriyor. Akdeniz mutfağı ağırlıklı olan menüde ayrıca Divan Brasserie Fuaye’ye özel hazırlanan yeni ve artizan lezzetlerle birlikte Divan’ın gelenekselleşmiş seçenekleri de yer alıyor. Mekana özel olarak hazırlanan menü, AKM’nin sanat ruhuyla birleşerek sanatla iç içe özel gastronomi deneyimleri sunuyor. Mekanda, geçmişten bugüne Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenmiş operalara atıfta bulunarak hazırlanan artizan kokteyller, geniş içecek ve şarap menüsü ise yemek menüsüne eşlik ediyor. Uzun yıllardır Divan Grubu’nda görev alan Corporate Executive Şef Giancarlo Gottardo, birlikte çalıştığı deneyimli ekibiyle Divan Brasserie Fuaye’de de özel lezzetler sunmaya devam ediyor. Divan Brasserie Fuaye’nin mutfağının başında ise deneyimli restoran şefi Muzaffer Karacaağaçlı bulunuyor. Şefler, yurt içi ve yurt dışında edindikleri deneyimlerini, aylar süren özenli çalışmalar neticesinde; özel deneyimler arayan ve iyi yemek kültürünü benimseyenlerin kendini rahat hissettiği Divan Brasserie Fuaye’nin menüsüne yansıtıyor.

www.divan.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha