08 Aralık 2021, Çarşamba

Ecole St. Pierre Hotel unutulmaz bir yılbaşına davet ediyor

Ecole St. Pierre Hotel unutulmaz bir yılbaşına davet ediyor
Galata’da, tarihin içinden eşsiz bir deneyim sunan Ecole St. Pierre Hotel, Yılbaşına özel program ve lezzetleri ile yeni yılı karşılamaya hazırlanıyor.

İstanbul’un kalbinde tüm tarihe tanıklık etmiş Ecole St. Pierre Hotel, hem lüks ve konforlu konaklama deneyimi hem de birbirinden iddialı İtalyan lezzetleri sunan IL Cortile Ristorante Pizzeria restoranı ile yeni yıla özel DJ performansı ve gala yemeği ile giriyor.

Tarihinden aldığı ilhamı modern bakış açısıyla harmanlayarak, Galata’da misafirlerine unutulmayacak bir konaklama deneyimi sunan Ecole St. Pierre Hotel; şehrin kalbindeki konumu, şık atmosfer ve zarafet yaklaşımına özel bir yılbaşı programı hazırladı.

19. yüzyılda bir Fransız okuluna da ev sahipliği yapmış yapı, tarihin eşsiz atmosferinin tam ortasında, avlusundan odalarına, restoranından komşu yapılarına kadar Galata’nın var olduğu süre boyunca geçirdiği tüm izleri taşıyor.

Şehrin bir numaralı İtalyan restoranı olma yolunda ilerleyen IL Cortile İstanbul’un özel yılbaşı yemekleri arasında, Ahtapot Carpaccio – Pansoti – Adaçaylı Karidesli Ravioli, agır ateşte pişirilmiş dana yanak, dağ meyvelı canoli(kıtır baklava hamuru ) yer alıyor.

Birçok medeniyete tanıklık etmiş, İstanbul’un ve tarihin tam merkezinde bulunan Ecole St. Pierre Hotel, tarih ve kültür mozaiğini harmanlamasının yanı sıra sunduğu tarihi ve gastronomik deneyimleri ile Galata’ya eşi benzeri görülmemiş bir konaklama deneyimi getirdi. Otelin tasarımcıları kitchen-ist, tarihi yapıyı bozmadan oluşturdukları konsept doğrultusunda, oda planlaması ve yerleşimlerini tekrar ele aldılar.

Bulunduğu konum itibariyle, Ecole St. Pierre Hotel Galata’nın mistik, eksantrik, bohem ve sanat dolu ruhunu gerek teras süitinden görünen eşsiz Galata Kulesi manzarası ile gerek çevresinde yer alan sergiler ve kültürel aktiviteleri ile gerekse avlusunda bulunan İtalyan mutfağı esintili IL Cortile İstanbul ile misafirlerine en iyi şekilde yansıtıyor.

Ecole St. Pierre Hotel misafirlerine yalnızca büyülü bir deneyim yaşatmakla kalmayıp modern bir bakış açısıyla geçmişi günümüzle buluşturuyor, lüks bir konaklama ve servis anlayışı ile hizmet veriyor. Butik lüks konseptiyle otel, 20-60 metrekare arasında, avlu manzaralı ve geniş teraslı süitler olarak değişiklik gösteren 17 odalık kapasitesiyle yaşam buluyor. Geniş, ferah ve Galata’nın tarihini hissettiren odalarda misafirlerin her türlü konforunu karşılamak için düşünülmüş ufak detaylar bulunuyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha