Şehrin kalbinde sofistike bir konaklama deneyimi

Şehrin kalbinde sofistike bir konaklama deneyimi
İstanbul’un kalbi Galata’da tarihe tanıklık etmiş bir yapıda kapılarını açan Ecole St. Pierre Hotel, şık atmosfer ve zarafet yaklaşımını misafirlerine sofistike bir konaklama deneyimiyle sunuyor. Geniş, ferah ve Galata’nın tarihini buram buram hissettiren odalarında misafirlerin konforunu karşılamak için her detayı sunan otel, manzarası, lokasyonu, lezzetli seçenekleri ve yaşanmışlıklarıyla bir otelden çok daha fazlasını sunuyor.

Ecole St. Pierre Hotel, antik dönemden beri var olan, dünya tarihindeki önemli medeniyetlere ve hikayelere ev sahipliği yapmış Galata’da, tarihin içinden özel bir deneyim sunuyor. İstanbul’un kalbinde tüm tarihe tanıklık etmiş,şık atmosfer ve zarafet yaklaşımını misafirlerine sofistike bir konaklama deneyimi ile sunan otel, 19. yüzyılda bir Fransız okuluna da ev sahipliği yapmış bir yapıda misafirlerini ağırlıyor. Bu yapı, tarihin eşsiz atmosferinin tam ortasında, avlusundan odalarına, restoranından komşu yapılarına kadar Galata’nın var olduğu süre boyunca geçirdiği tüm izleri taşıyor. Misafirlerini büyülü bir yolculuğa çıkartan Ecole St. Pierre Hotel de şehrin kalbindeki konumuyla hem izole hem de güvenilir bir konaklama deneyimini misafirlerine vadediyor.

Geçmişin gölgesinde modern konaklama

Ecole St. Pierre Hotel binası, tarihi Fransız okulu Colleges des Freres St. Pierre’e ev sahipliği yaptığı dönemin tüm anıları ve dokuları ile günümüze kadar taşıyor, 443 yılında Cenevizliler tarafından yapılan surların kalıntılarını da koruyarak neo-klasik ve neo-barok detayları ile büyüleyici bir atmosferde unutulmayacak bir hizmet sunuyor. Ecole St. Pierre Hotel misafirlerine yalnızca bu deneyim yaşatmakla kalmayıp modern bir bakış açısıyla geçmişi günümüzle buluşturuyor, lüks bir konaklama ve servis anlayışıyla hizmet veriyor. Butik lüks konseptiyle faaliyet gösteren otelin 20-60 metrekare arasında, avlu manzaralı ve geniş teraslı süitler olarak değişiklik gösteren 17 odası bulunuyor. Geniş, ferah ve Galata’nın tarihini buram buram hissettiren odalarda misafirlerin her türlü konforunu karşılamak için düşünülmüş detaylar bulunuyor.


Sanat ve gastronomik deneyimler

Ecole St. Pierre Hotel, tarih ve kültür mozaiğini harmanlamasının yanı sıra sunduğu sanat ve gastronomik deneyimleriyle Galata’ya keyifli bir konaklama deneyimi getiriyor. Bulunduğu konum itibariyle, Ecole St. Pierre Hotel Galata’nın mistik, eksantrik, bohem ve sanat dolu ruhunu gerek teras süitinden görünen Galata Kulesi manzarası ile gerek çevresinde yer alan sergiler ve kültürel aktiviteleriyle gerekse avlusunda bulunan İtalyan mutfağı esintili IlCortile İstanbul ile misafirlerine en iyi şekilde yansıtıyor. Tarihi binanın içerisinde ve avlusunda, birbirinden iddialı İtalyan lezzetleri sunan Il Cortile Ristorante Pizzeria ise İtalyan mutfağının klasik tatlarını büyük bir özen ve tazelikle sunuyor. IL Cortile İstanbul geniş menüsü ve güzel sunumları ile her anlamda tatmin edici bir mekan…

www.estphotel.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha