08 Aralık 2021, Çarşamba

Gastronomi dünyasına yeni bir nefes: Pots and Pens açıldı

Gastronomi dünyasına yeni bir nefes: Pots and Pens açıldı
Mutfak ve yaratıcılığı aynı çatı altında buluşturan atölye merkezi Pots and Pens, Etiler Alkent’te açıldı. Atölye kavramını yenilikçi bir bakış açısıyla ele alarak küçük-büyük, kurum- birey herkesin keyif alabileceği bir kişisel gelişim ve öğrenme merkezi olan Pots and Pens, alışılagelmiş atölyelerin dışında; yaratıcı bir yaklaşımla, eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Mutfak alanının yanı sıra keyifli salonlarında yaratıcı etkinliklerle eğlenceli atölyeler düzenleyen PotsandPens, çevrim içi ve çevrim dışı seçenekleri ile kişi ve gruplara özel yaratıcı çözümler sunuyor. Çalışmalarının odağında oyun ve eğlencenin yer aldığı, farklı alanları bir araya getiren merkez, kurumların ve grupların ihtiyaçlarına seslenen özelleştirilmiş atölyelerinin yanı sıra yeni atölyeler ve farklı projeler geliştirmeyi amaçlıyor.

“Ezbere değil, eğlenerek yemek yapmayı öğretiyoruz”

“İsmimizdeki ‘Pots’ mutfak alanımızı, ‘Pens’ ise diğer atölyelerimizi temsil ediyor” diyen PotsandPens’in kurucularından Deniz Tan Besimoğlu, imza attıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Pots mutfak atölyelerimizde ezbere yemekler yapmayı değil; severek, eğlenerek yemek yapmayı öğretiyoruz. Yemek pişirmeyi yaratıcı ve heyecanlı bir bakışla ele alıyor; dünyadaki trendleri ve değişen bakış açılarını odağa koyan mutfak atölyeleri tasarlıyoruz. Kurum, yetişkin ya da çocuk fark etmeksizinfarklı hedef kitlelerimizin farklı taleplerini anlıyor, mutfak atölyelerimizi bu ihtiyaçlara göre özelleştiriyoruz.”

“Çevrim dışı ve çevrim içi atölye seçenekleri yaratıyoruz”

“Pens stüdyomuzda ise profesyonel veya kişisel gelişim, yaratıcılık, hobi, genel kültür gibi farklı alanları kapsayan atölyeler tasarlıyoruz. Mutfak alanımızda olduğu gibi stüdyo alanımızda da yaratıcı bir bakış içeren eğlenceli ve sıra dışı içerikler sunuyoruz. Kurumlar, yetişkinler, çocuklar ve kapalı gruplar için çevrim dışı ve çevrim içi atölye seçenekleri yaratıyoruz.”

Özel kutlamalardan toplantılara, catering’den, mutfak kiralamaya kadar her şey burada

Baştan aşağı eğlenceli tasarım detaylarıyla yenilenen mekânlarını ziyaretçilerin zaman geçirmekten keyif alması için tasarladıklarını ifade eden Deniz Tan Besimoğlu,“Mekânımızda atölyelerimizin yanı sıra; video veya fotoğraf çekimleri, kurumsal toplantılar, özel eğitimler ve kutlamalar için toplantı odası / mutfak kiralama imkânı ve catering olanakları da sunuyoruz. Etiler Alkent’teki merkezi konumu ile herkesin rahatlıkla ulaşabileceği merkezimizde; 20 kişinin rahatlıkla çalışabileceği10 istasyonluferah eğitim mutfağı, restoran standartlarındahazırlık mutfağı, 20 kişilik sofra ve kutlama alanı, tam donanımlı bir toplantı salonu, açık alanlar ve teras bulunuyor. Ayrıcasite içerisinde otopark ve vale imkânı yer alıyor” diye konuştu.

Potsand Pens’ten pandemi dönemine özel butik hizmet anlayışı

Mutfak alanına sahip olmaları sayesinde hem mutfak hem hobi/gelişim atölyelerini bir arada sunabildiklerine dikkat çeken Besimoğlu, PotsandPens’in öne çıkan hizmetleri hakkında şunları kaydetti: “Teras ve ön cephe ile hem açık hem kapalı alanlarda tasarım anlamında güçlü, keyifli, rengârenk bir mekâna sahibiz. Mekânımızda farklı pek çok bölüm olması sayesinde farklı ihtiyaçlara kolaylıkla uyum sağlayan mekân kiralama seçenekleri sunuyoruz. Etkinlikler, buluşmalar ve özel gün kutlamaları için kişiye özel seçenekler yaratıyoruz. Özellikle pandemi döneminde butik bir hizmet anlayışıyla, sınırlı katılım ve yüksek hijyen koşulları sağlayabiliyoruz. İş birliğine ve yeni fikirlere açığız.”

Yorum Yaz

 
 
  captcha