17 Temmuz 2024, Çarşamba

Monte Bianco Coffee; kahve sektörünün yeni yüzde 100 yerlisi

Monte Bianco Coffee; kahve sektörünün yeni yüzde 100 yerlisi
Adını Alpler’in ve Avrupa’nın en yüksek dağından alan Monte Bianco Coffee, kahve sektöründe zirveyi hedefleyerek pazara giriş yapan en yeni yüzde 100 yerli marka. Monte Bianco Coffee, Brezilya, Kolombiya, Kenya ve Guetamala’dan gelen kahve çekirdeklerini harmanladıkları özel reçeteleri, kendine özgü kavurma tekniği, özel termos sistemli kağıt bardakları, modern ve konforlu ambiyansıyla kahve severlerin yol üstü yeni self-servis adresi olacak. Kahve sektörüne taze bir soluk getiren Monte Bianco Coffee, Türkiye’nin dört bir yanında franchise’larla büyürken yüzde 100 yerli bir kahve markasını yurtdışına taşıyarak bir zincire dönüşecek.

Türkiye’de kahve sektörüne yatırım yapan yerli markalar arasına bir yenisi daha eklendi; Monte Bianco Coffee… Türkiye’de yılda yüzde 70 büyüme gösteren kahve sektörü yükselişini sürdürüyor. Buna paralel olarak pazardaki marka sayısı da artış gösteriyor. Artan bu rekabeti çekici kılan şey ise sektöre sıkı adımlarla giren yerli kahve markaları. İşte, adını Alpler’in ve Avrupa’nın en yüksek dağından alan Monte Bianco Coffee de kahve sektöründe zirveyi hedefleyerek pazara giriş yapan en yeni yüzde 100 yerli marka.

Çevreye duyarlı anlayış

Monte Bianco Coffee, Brezilya, Kolombiya, Kenya ve Guetamala’dan gelen kahve çekirdeklerini harmanladıkları özel reçeteleri, kendine özgü kavurma tekniği, özel termos sistemli kağıt bardakları, modern ve konforlu ambiyansıyla kahve severlerin yol üstü yeni self-servis adresi olacak. Monte Bianco Coffee’nin ürün çeşitliliği ve lezzeti sadece kahveyle sınırlı değil. Bitki çayları, mısır ekmeği gibi yerel tatlarla zenginleştirilen sandviç seçenekleri, tatlı alternatifleri, 250 gr, 500 gr ve 1 kg’lık çekirdek kahve paketleri gibi damak tadınıza hitap eden ürünlerin yanı sıra kahve kültürünün ayrılmaz parçaları fincan, mug, kupa gibi aksesuvarlar da satışa sunuluyor.

Monte Bianco Coffee, çevre dostu bir marka olarak kullandığı pek çok ürünü geri dönüşümlü malzemelerden ürettiriyor. Ayrıca çıkan kahve posalarını da gübre olarak bahçelerde değerlendiriyor.

Uluslararası markalarla rekabete hazır

Kahve sektörünün yeni yerlisi Monte Bianco Coffee, eşsiz kahve deneyimini ilk şubesi olan Silivri Selimpaşa Dinlenme Tesisleri’nde sunuyor. Kısa sürede kahve zincirleri arasında yerini almaya hazırlanan Monte Bianco Coffee, bünyesinde Yola Market, Köfte Express, Açık Mutfak Restoran gibi markaları bulunan yüzde 100 yerli sermayeli Pakiş Sanayi ve Tic. AŞ’nin bir iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Pakiş’in CEO’su Zeynel Akyol, markalarının zincirleşmesi ve büyümesi için şimdiden güçlü stratejiler oluşturduklarını, sadece Türkiye’de değil yurtdışında da uluslararası markalarla rekabet edeceklerini belirtiyor. Üniversite yıllarında harçlığını çıkarmak için girdiği Mc Donald’s’da 16 yıl üst düzey yöneticilik yapmış, 2010 yılından 2018 yılına kadar Pizzabulls’un genel müdürlüğü gerçekleştiren, özellikle kurumsallaşma alanında profesyonel olan Zeynel Akyol da bu uzun ve heyecanlı yolda deneyimli ve gelişmiş vizyonuyla markalara değer katacak.

Kadın girişimcilere tam destek

Zeynel Akyol, “Yüzde 100 yerli kahve markamızla sektöre taze bir soluk getirmeyi hedefliyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adapazarı, Samsun, Konya ve Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında franchise’larla büyürken yüzde 100 yerli bir kahve markasını yurtdışına taşıyarak bir zincire dönüşeceğiz. Franchise sistemiyle Türkiye’de ve dünyada büyümeyi hedeflediğimiz Monte Bianco Coffee ile ülkemizin gurur duyacağı bir marka olacağız” diyor.

Zeynel Akyol, franchise sistemleriyle ilgili şu bilgileri paylaşıyor: “Yatırımcılar için gerçekten çok karlı bir iş. Monte Bianco Coffee markasının düşük ürün maliyeti, az insan kaynağı, küçük metrekarelerde iş yapma olanağı gibi avantajları var. 15 şubeye ulaşana kadar franchise bedeli almayacağız. Franchise mantığımız kazan kazana dayanıyor. Franchise’larımıza karlı bir operasyonun içine girerek hem para kazanma hem de enerjik ve zevkli ortamda çalışma imkanı sunuyoruz. İşletmecilerimize ayrıca eğitim, lojistik, pazarlama gibi konularda her türlü desteği veriyoruz. Özellikle ev hanımlarını iş hayatına kazandırma misyonuyla aradaki farkı kendimiz finanse ederek, kadın girişimcilere toplam maliyetten yüzde 15 oranında indirim yapıyoruz.”

www.montebianco.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha