17 Temmuz 2024, Çarşamba

Arçelik’ten profesyonel Türk kahvesi makinesi; Telve Pro®

Arçelik’ten profesyonel Türk kahvesi makinesi; Telve Pro®
Türkiye’nin ilk Türk kahvesi makinesini üreten Arçelik, tüketimin yoğun olduğu işletmeler için geliştirdiği Profesyonel Türk Kahvesi Makinesi Telve Pro®’yu tüketicileriyle buluşturuyor. Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Kültürümüzün çok önemli bir değeri olan Türk kahvesinin geleceğine önemli yatırımlar gerçekleştirdik. 2004 yılında piyasaya çıkardığımız Türkiye’nin ilk Türk kahvesi makinesi Telve ile büyük bir başarıya imza atarak sektöre damga vurduk. Şimdi de Telve yolculuğumuzu bir adım daha ileriye taşıyarak, otel, restoran, cafe, ofis gibi işletmeler için geliştirdiğimiz Profesyonel Türk Kahvesi Makinesi ile sektörün önemli bir ihtiyacını karşılayacağımıza inanıyoruz” dedi.

İlkleri ve enleri Türk tüketicisiyle buluşturan Arçelik; otel, restoran, cafe zincirleri ve ofisler gibi yoğun kahve pişirilen işletmeler için geliştirdiği Telve Pro®’yu tanıttı. Türkiye’nin ilk Türk kahvesi makinesi Telve ile geleneksel lezzeti hızlı ve pratik şekilde tüketiciye sunan Arçelik, profesyonel kullanım için geliştirdiği Telve Pro® ile aynı anda dokuz fincan kahveyi, üç farklı seçenekte ve aynı lezzette ikram etme imkanı sunuyor.

Telve Pro®’yu, bir buçuk yıllık Ar-Ge çalışması, pazar araştırması ve tüketicilerle bire bir görüşmelerin sonucunda geliştirdiklerini belirten Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Kültürümüzün çok önemli bir değeri olan Türk kahvesinin geleceğine önemli yatırımlar gerçekleştirdik ve 26 patent aldık. 2004 yılında piyasaya çıkardığımız Türkiye’nin ilk Türk kahvesi makinesi Telve ile büyük bir başarıya imza atarak sektöre damga vurduk. Şimdi de Telve yolculumuzu bir adım daha ileriye taşıyarak, otel, restoran, cafe, ofis gibi işletmeler için geliştirdiğimiz Profesyonel Türk kahvesi makinesiyle sektörün önemli bir ihtiyacını karşılayacağımıza inanıyoruz” dedi.

“Kullanıcı Eğilimi Odaklı Ürün Yönetimi Stratejisi” kapsamında Telve Pro®’nun geliştirilmesi aşamasında 32 restoran ve cafe ile görüşerek ürünle ilgili geri bildirimleri alındı. Aynı zamanda tüketici eğilimleri araştırması yapıldı. Araştırmadan örnekler veren Dinçer, “İnsanımız için Türk kahvesi sadece bir kahve değil, gelenek, kültür, paylaşılan sohbet demek. Tüketiciler en çok kahvenin sıcak ve siparişin doğru biçimde servis edilmesini önemsiyor. Kahvenin köpüklü olması, herkese aynı anda ikram edilmesi ve pişirilme şekli de kahve deneyimini mükemmelleştiriyor. Pazara önemli bir ivme kazandıracak bu ürünümüzle; artık işletmeler, müşterilerinin Türk kahvesiyle ilgili beklentilerini en iyi standartlarda karşılayabilecekler” diye konuştu.

Telve Pro® tanıtım toplantısında Arçelik A.Ş. üst düzey yöneticilerinden Cem Kural da Ar-Ge çalışmaları ve ürün hakkında bilgi verdi.

Telve Pro®’nun özellikleri

Profesyonel Türk kahvesi makinesi Telve Pro®; “indüksiyon teknolojisi” ile üç boyutlu pişirme yaparak, kömür ateşinde pişirilen kahve lezzetini yakalıyor. Ayrıca bu teknoloji kolay temizleme imkanı da sunuyor. Ürün, 9 fincan kahveyi sade, orta, şekerli olmak üzere üç farklı şekilde pişirebiliyor. CooksensePro® teknolojisiyle kahveler her fincanda aynı köpük kalitesinde ve lezzette hazırlanıyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sunan makinenin üst kısmındaki özel ısıtıcı plaka sayesinde kahve fincanları kurutulabiliyor ve sıcak tutabiliyor. Telve Pro®’da, damacana ya da şebekeden otomatik olarak su çekebilme özelliği bulunuyor. İnoks gövdeye sahip Arçelik Telve Pro®, dayanıklı ve şık tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha