Yılda 18 milyon litre sirke üreten Fersan’ın ihracatı pandemide yüzde 66 arttı

Yılda 18 milyon litre sirke üreten Fersan’ın  ihracatı pandemide yüzde 66 arttı
43 yıldır geleneksel ürünleri tüketiciler ile buluşturan, ihracat ağını her geçen yıl genişleten ve yıllık 18 milyon litre sirke üreten Fersan, Türk damak tadını ve kalitesini 4 kıtada müşterilerin beğenisine sunuyor.

1978’den bu yana üretim ve ihracat faaliyetlerini sürdüren Fersan, ürünlerini çok daha geniş bir tüketici kitlesine ulaştırmaya devam ediyor.

Fersan Yönetim Kurulu Başkanı Gürhan Güven, Türk damak tadını ve kalitesini 4 kıtada tüketicilerle buluşturduklarını, Almanya önde olmak üzere Avrupa Birliği, ABD, Türki Cumhuriyetleri, Arap ülkeleri, Avustralya, Rusya, Japonya, İsrail, gibi yaklaşık 40 ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti.

Türkiye’de sirke pazarından yüzde 27 pay aldıklarını belirten Güven; “Yıllık 18 milyon litre sirke üretiyoruz. Sirke kategorisi geçtiğimiz yıla göre yüzde 66 oranında artış gösterdi. Sektörde en hızlı büyüyen sirke kategorisi ise beyaz sirkedir. Öte yandan Fersan sirke kategorisinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 66 oranında büyüdü. Fersan olarak yüzde 27 pazar payımız ile en yakın rakibimizin iki katı büyüklüğünde bir paya sahibiz” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla birlikte sirkenin hijyen ürünü olarak da kullanım farkındalığının arttığını ve taleplere hızlı cevap verdiklerini belirten Güven; “Bunun nedeni planlı çalışıyor olmamızdan kaynaklı stoklu hammaddemizin bulunması ve ekibimizin özveriyle çalışmalarına devam etmesidir. Aynı zamanda ihracatımız ağımızda genişlemeye devam ediyor, özellikle de Almanya’dan gelen sirke taleplerinde artış oldu, siparişlerimiz 4 kat kadar artış gösterdi.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha