17 Nisan 2024, Çarşamba

Denize nazır ‘kahveye aç gözlerini’

Denize nazır ‘kahveye aç gözlerini’
İstanbul Coffee Festival, bu yıl yeni adresi olan Tersane İstanbul’da gerçekleşiyor. Japonya’dan yepyeni kahve markalarının ilk kez katılacağı festivale, İtalya ve Yunanistan’dan çok sayıda konuşmacı workshop ve seminerlerde kahve severlerle buluşacak.

İstanbul Coffee Festival, bu yıl “Kahveye Aç Gözlerini” sloganıyla, 14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında 9. kez kahve severlerle buluşacak. Nitelikli kahveler, kahve dükkanları, kavurma haneler, artizan lezzetler, uluslar arası ve ulusal büyük kahve markaları, makine ve ekipman üreticileri ve tüm diğer kahve endüstrisi paydaşları kahve severler için yine bir araya gelecek. Festivalde bu yıl La Marzocco Academia ile festival alanında kahve severler için bir yaşam alanı da oluşturulacak.

‘En hesaplı festival’

Festival, Haliç’in en güzel noktası olan Tersane İstanbul’da gerçekleştirilecek. Bu yıl İstanbul Coffee Festival’e yaklaşık 150 marka ile 45 bin kişinin katılımı beklenirken, festival kapsamında 30 konser, 20 workshop ve 20 seminer gerçekleşecek. Bu yıl Japonya’dan yeni kahve markaları da ilk kez festivalde yer alacak. Göksel, Anıl Emre Daldal, KÖFN, Can Bonomo ve daha birçok isim konserleriyle festivale renk katarken, festival “Türkiye’nin en uygun fiyatlı festivali” olarak öne çıkıyor. Biletler gün ve saatlere göre 90-280 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Haliç hattı kahvelenecek

Dört gün sürecek İstanbul Coffee Festival boyunca Haliç Bölgesi’nde gezilmesi gereken alanlar kahve severlerle paylaşılırken, festivalde katılımcılar harika manzaralar ve olağanüstü gün batımlarına karşı kahvelerini yudumlayabilecek. İtalya ve Yunanistan’dan çok sayıda konuşmacı workshop ve seminerlerde kahve severlerle buluşurken, Peru, Endonezya, Guetemala, Vietnam ve Rusya’dan kahve firmaları da festivale katılım gösterecek.

Ulaşım olarak birçok alternatifi olan Tersane İstanbul’a festival tarihlerinde Boğaz hattı ile Anadolu Yakası’ndan gelişler için alternatif ulaşım destekleri de sağlanacak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha