17 Nisan 2024, Çarşamba

Doruk Un Her ihtiyaca cevap veren ürün çeşitliliği sunuyor

Doruk Un  Her ihtiyaca cevap veren ürün çeşitliliği sunuyor
Günlük 1200 metrik ton buğday kırma kapasitesine sahip Doruk Un, sektörünün en büyük ve donanımlı fabrikalarından birine sahip. Panpan markasıyla evsel kullanımdan fırın ve restoranlara, otellerden baklava ve hamurculara kadar geniş bir skalanın ihtiyaç ve beklentilerine özel ürünler üreten Doruk Un, tüketicisini başarıya götürecek yönlendirmeleriyle de ön plana çıkıyor.

2015 yılında kurulan Doruk Un Sanayi A.Ş., günlük buğday kırma kapasitesiyle sektörün önde gelen firmalarından biri olarak hizmet veriyor. Genel merkezi İstanbul’da bulunan firmanın fabrikası ise Tekirdağ Süleymanpaşa’da yer alıyor. Bölgenin en modern ve büyük üretim tesislerinden olan bu fabrikada 60 bin metrik ton buğday depolama kapasitesi bulunuyor. Tesiste üretim hatlarında yeni teknolojiye sahip makineler ve otomasyon sistemleri kullanılarak kapalı hatlarda üretim gerçekleştiriliyor. Doruk Un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürsel Erbap, üretim hassasiyetlerini şu sözlerle anlatıyor: “Doruk Un, kendini sürekli geliştirip büyümeyi hedefleyen, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sektöründe hızlı ama emin adımlarla ilerleyen, buğday, buğday unu ve buğday ürünleri üretim, depolama, satış alanında faaliyet gösteren bir kuruluş. Faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda buğdaydan una, undan unlu mamuller perakendeciliğine uzanan ana eksenimizde, gelişime liderlik eden ve yarattığımız değerler toplamıyla sektörde belirleyici güce sahip olan örnek bir kurum olmayı hedefliyoruz.” Ayrıca Doruk Un, kalite ve hijyen konularında da titiz bir çalışma şekline sahip. Erbap, “İmalatlar esnasında iyi üretim (GMP), iyi hijyen (GHP) ve iyi laboratuvar (GLP) uygulamalarına özen gösterir ve gıda güvenliği ile ilgili gerekli tedbirleri alırız. Teknolojimiz ve gelişen sistemlerimiz, kurumsal yapımızın vazgeçilmez bir parçasıdır” diyor. Üretilen unlar fabrikada gıda mühendisleri tarafından aralıksız denetleniyor. Üretimden periyodik sıklıklarla alınan numuneler son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatılan kendi laboratuvarlarında analiz ediliyor ve ürünlerin talep edilen değerlere uygunluğu kontrol ediliyor.

Panpan markasıyla geniş skalada ihtiyaca ve kullanım amacına özel ürünler

Doruk Un, hem endüstriyel hem de perakende kanalının ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak bir ürün çeşitliliğine sahip. İç piyasada baget unu, baklava börek unu, yufkalık un, hamburgerlik un, noodle unu, pasta börek unu, tam buğday unu gibi birçok ürün Panpan markasıyla tüketiciye sunuluyor. İhracat kanalında ise Afrika’dan Orta Doğu’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya kadar geniş bir coğrafyaya ürün tedariki gerçekleştiriliyor. Erbap, “Bu pazarların ve müşterilerimizin tüm farklı beklentilerini karşılamak üzere, çok geniş bir kalite portföyüne hitap ediyoruz. Somun, tost ve baget ekmekleri, çapata, Arap ekmeği, pita, bisküvi, kraker, gofret, erişte, noodle gibi ürünler çeşitlerimizin bir bölümünü oluşturmaktadır. Un ihracatımıza bağlı olarak dahilde işleme rejimi kapsamında değişik lokasyonlardan buğday ithalatı gerçekleştirmekteyiz” diyor. Firmanın öne çıkan özelliklerinden birisi de geçmişi fırıncılık mesleğine dayanması nedeniyle tüketici ihtiyaçlarını belirlerken doğru yönlendirmeler yaparak onlara özel çözümleri sunabiliyor olması. Erbap, özellikle horeca kanalının tedarikte süreklilik ve kalite gibi kriterlere çok dikkat etmesi gerektiğinin altını çizerek, ekliyor: “Horeca sektörü katma değeri yüksek ürünler tercih eden bir sektör. Dolayısıyla unun kalitesi ve tedarik sürecinde süreklilik çok önemli unsurlar. Biz, nihai ürünü tanımamız ve ihtiyacı doğru belirleyebilmemiz sebebiyle, bu kanalda avantajlı olduğumuzu düşünüyoruz. Ayrıca çeşitliliğin önemli olduğu bu pazarda, farklı ve her ihtiyaca cevap veren ürün çeşitliliğimiz de yine avantajlı olmamızı sağlıyor.”

Hedef, yeni ürünlerle alternatif tatlar yaratmak

Dinamik bir ruha sahip Doruk Un, bünyesinde bulunan Ar- Ge departmanında çalışmalar gerçekleştiriyor. İnovatif ve fark yaratma hedefiyle ürün portföyüne organik un, antik tahıl unları, sebze karışımlı unlar, çavdar, kara buğday, mısır gibi çeşitlendirilen miks unlar da dahil edildi. Erbap, sağlık, hijyen lezzet ve doğallığın öne çıktığı bu dönemde tüketicilerin alternatif tatlara kaydığını ifade ederek, “ İnovatif olmaya, fark yaratmaya dair yenilikçi bakış açımızla pazar beklentilerini çok yakından takip etmekteyiz. Yeniliklere açık, araştırmacı ve eğitimli ekibimiz ile müşterilerimize çözümler üretmekteyiz” diyor.

www.dorukun.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha