22 Mayıs 2024, Çarşamba

Özsüt, pasta yapımının inceliklerini gastronomi öğrencileriyle paylaştı

Özsüt, pasta yapımının inceliklerini gastronomi öğrencileriyle paylaştı
Türkiye’nin en köklü markaları arasında yer alan Özsüt, genç gastronomi profesyonelleri ile sektör arasında köprü kurmaya devam ediyor. Kâtip Çelebi Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri ile bir araya gelen Özsüt şefi Göksal Yıldız ve Ar-Ge ekibi, “Özsüt ile Pasta Yapım Teknikleri Atölyesi” adı altında gerçekleşen keyifli etkinlikte ileri düzey klasik pasta yapımının tekniklerini paylaştı.

Türkiye’nin en köklü markalarından Özsüt, yeni nesil gastronomi profesyonellerini desteklemek, genç yetenekleri ortaya çıkarmak ve sektöre kazandırmak adına her geçen gün yeni adımlar atıyor. Bu kapsamda Kâtip Çelebi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ile bir araya gelen marka, “Özsüt ile Pasta Yapım Teknikleri Atölyesi” adıyla atölye düzenledi.

Özsüt’ün uzman şefi Göksal Yıldız ve Ar-Ge ekibi tarafından Turizm Fakültesi’nin uygulamalı mutfağında gerçekleşen atölyede, gastronomi öğrencileri ileri düzey klasik pasta yapımı teknikleri hakkında bilgi edindi. Genç profesyoneller, her biri özgün tariflerle hazırlanan ve hiçbir koruyucu katkı maddesi içermeyen Özsüt’ün enfes pastalarını uygulamalı olarak deneyimleme şansı yakaladı.

Yorum Yaz

 
 
  captcha