Mien Hotel Textile Kusursuz bir otel odası için ihtiyacınız olan her şey

Mien Hotel Textile Kusursuz bir otel odası için ihtiyacınız olan her şey
Mien Hotel Textile, otel tekstili konusunda uzmanlaşmış yapısıyla sektörün ihtiyaçlarına hem kaliteli hem şık hem de pratik çözümler sunuyor. Yaptığı Ar-Ge yatırımlarıyla tekstili teknolojiyle birleştiren firma aynı zamanda oda dağılımı ve ürün seçimi gibi konularda müşterilerine ücretsiz olarak proje danışmanlığı yaparak maksimum fayda sağlamalarına olanak sağlıyor.

Mien Hotel Textile, nevresimden bornoza, yataktan perdeye, dekoratif ürünlerden havluya kadar bir otelin ihtiyacı olabilecek tüm tekstil ürünlerini portföyünde bulunduruyor. Dolayısıyla otellere de tüm ihtiyaçlarını tek bir yerden tamamlayabilme konforu sunan firma, otel tekstili alanında uzmanlaşmış yapısıyla da sektörde ön plana çıkıyor. 2016 yılında kurulan Mien Hotel Textile, bir aile şirketi. Firmanın kuruluş hikâyesini Mien Hotel Textile Ortağı Didem Nurdoğan şöyle anlatıyor: “Babam sanayicilik ve dış ticaret alanında uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip. Bu birikimle 2016 yılında Gürcistan’da Mien Hotel Textile firmasını kuruyor. Gürcistan küçük ve düşük nüfuslu bir ülke olmasına rağmen turizm alanında oldukça gözde. Her yıl nüfusunun yaklaşık 3 katı kadar turist ağırlıyor. Bu nedenle otel yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Buna rağmen turizm alanındaki ihtiyaçların büyük bir çoğunluğu dışarıdan tedarik ediliyor. Bu da Gürcistan’ı yatırım yapmak için elverişli bir hale getiriyor. Ailemizin bir diğer kolu da yine bu bölgede otel ve restoran ekipmanları alanında çalışıyor. Dolayısıyla pazar aşinalığı ve portföy gücümüz de vardı. Bütün bu unsurları göz önünde bulundurduğumuzda Gürcistan’ın iyi bir başlangıç noktası olabileceğini düşündük. Şu anda 900’ün üzerinde otel referansımız var. Yoğunluklu olarak ihracat ağırlıklı çalışan bir firmayız. Türkiye’de İstanbul’da, Gürcistan’da ise Tiflis ve Batum’da showroom’larımız bulunuyor. Tüm showroom’larımız otel odası konseptlerinde kurgulandı. Toplantılarımızı genellikle showroomlarımızda yapmayı öneriyoruz. Bu sayede müşterilerimiz tüm ürünleri bizzat inceleyebiliyor. Müşterimizin proje detaylarına göre set uplar da hazırlayabiliyoruz.”

Teknolojik altyapısıyla pratik çözümler sunuyor

Sektörün ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunma hedefiyle Ar-Ge yatırımlarına önem veren Mien Hotel Textile, bu bağlamda Maltepe’de bulunan üretim tesisinde beyaz tekstil ve perde üretimini bu iş için özel olarak geliştirilen makineler ile gerçekleştiriyor. Sektörde özellikle perde üretiminin genellikle terzihane usulü yapıldığını söyleyen Nurdoğan, “Normal şartlarda perde üretimi çok zaman alan ve el becerisi isteyen bir iş. Bu nedenle bir standartı yakalamak çok zor olabiliyor. Özellikle oda sayısının fazla olduğu projelerde hem termin tarihleri çok uzun oluyor hem de ortaya çıkan işin kalitesi tatmin edici olmuyor. Yaptığımız Ar- Ge çalışmaları neticesinde sadece bu işe özel makineler yaptırdık. Kumaşların enini ve boyunu saniyeler içerisinde kesip, özel aparatlarla geliştirilen makinelerimiz ile her kanadı milimetrik olarak birbirinin aynısı olacak perdeler dikebiliyoruz. Bu sayede projenin büyüklüğüne göre aylar sürebilen perde üretimini günler, haftalar içerisinde tamamlamış oluyoruz” diyor.

Otellerin işlerini kolaylaştırmak adına kaliteli çözüm önerileri sunan Mien Hotel Textile’in bu anlamda en çok tercih edilen ürünlerinden bir tanesi %100 Blackout kumaş ile dalga pile modeliyle dikilen perdeler.Bu model çok pratik bir kullanıma sahip. Özel bir dikim metoduyla hazırlanan dalga pile perdeler özellikle yıkama/ ütüleme süreçlerinde housekeeping ekiplerine önemli kolaylık sağlıyor. Zengin kumaş alternatifleriyle de sektörün ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun ürünler sunduklarını ifade eden Nurdoğan “Seçilen renklere göre %80-%90 oranında karartma sağlayan blackout (dimout) kumaşlarımızın yanı sıra arkasında özel bir kaplama malzemesi bulunan ve en açık renklerde bile %100 ışık geçirmezlik sağlayan özel kumaşlarımız var. Müşterilerimizin taleplerine göre alev geciktirme özelliği olan kumaşları da kullanıyoruz. Özellikle yurt dışında ve bazı zincir otellerde bir zorunluluk olan alev geciktirme özellikli perdeler olası bir yangın anında birden alev almadıkları için tahliye süresini uzatarak güvenliğin sağlanmasına destek oluyor” diyor. Mien Hotel Textile’in portföyünde özellikle restoranlara kolaylık sağlayan bir diğer ürün ise su ve yağ itici apresi bulunan masa örtüleri. Bu apre sayesinde kumaşın üzerine dökülen sıvılar kumaş tarafından emilmiyor, sadece süpürülerek temizlenebiliyor Yine çok beğenilen ürünlerin başında elyafın çok ince bir versiyonunun kullanıldığı, kaz tüyü hissiyatı vermesine rağmen elyaftan üretildiği için anti alerjik olan ve kaz tüyüne kıyasla çok daha hafif olan yastıklar geliyor.

Doğru ürün seçiminde adeta danışmanlık hizmeti veriyor

Kalite ve hizmet odaklıbir firma olan Mien Hotel Textile, standart ürünlerinde yüksek adetli stoklarla çalıştığı için otellerin ara dönem ihtiyaçlarına da hızlı cevap vererek işletmelere avantaj sağlıyor. Firma, müşterilerine sadece ürün sunmanın yanında deneyimleri ışığında maksimum fayda sağlayabilecekleri bir anlayışla adeta danışmanlık hizmeti de veriyor. Odaların yerleştirme aşamasından dağılımını yapma aşamasına kadar birçok alanda partnerlik yaptıklarını söyleyen Nurdoğan, “Müşterilerimize bir liste üzerinden ürün seçtirmek yerine birlikte bir oda yerleştirmeyi teklif ediyoruz. Önce oda dağılımını en efektif şekilde yapma aşamasında müşterilerimizle partnerlik yapıyoruz. Mesela iki kişilik bir yatak alınacaksa ve otelin bütçesi buna izin veriyorsa hareket yalıtımı sağlayabilen, bir kişi yattığı zaman diğer kişinin rahatsız olmadığı yatak modelimize yönlendiriyoruz. Ya da her odada çift kişilik yatak kullanmak yerine birleştirilebilir baza başlık sistemleri kullanarak maksimum fayda sağlayacakları bir dizayn kurgulamalarını öneriyoruz. Odayı zenginleştirme aşamasında dekoratif runnerlar ve kırlentlerle müşterilerimize destek veriyoruz. Ayrıca tüm tekstil ürünlerimizle ve yataklarımızla ilgili uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlarımız var. Bu bizim için ve otel için önemli bir nokta.”

tr.mienhoteltextile.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha