Ağırlama sektörünün tekstil markası

Ağırlama sektörünün tekstil markası
Otel ve restoran sektörüne yönelik 30 yıldır tekstil üreten Titan Tekstil, çalıştığı işletmelerin A dan Z’ye tüm tekstil ihtiyacını karşılayabilecek kapasiteye sahip. Titan Tekstil, kaliteli ürün çeşitliliği ve hizmet anlayışıyla iç piyasanın yanı sıra, başta Türki Cumhuriyetler, Körfez ülkeleri, Avrupa, Amerika, Rusya ve Afrika olmak üzere dünyanın birçok bölgesine ürünlerini ihraç ediyor.

Tabla alt markasıyla restoran tekstili olarak masa örtüsü, peçete, runner, Amerikan servis, masa koruyucular, torşonlar üreten ve bu ürünler için değişik özellikli kumaşlar kullanan Titan Tekstil, pamuk, keten, polyester veya karışımlı kumaşları dizayn ediyor. Otel tekstilinde ise yastık, yorgan, çarşaf, havlu, bornoz, halı, kilim, perde, yatak örtüsü ve yanı sıra dekoratif ürünler tasarlayan şirket, ayrıca proje bazında danışmanlık da yapıyor.

Yatak tekstili ve bornozlarda lider

Titan Tekstil’in sahibi Mürvet Sütçüoğlu, en çok tercih edilen ürünleri arasında yatak tekstili ve bornozların başı çektiğini dile getiriyor ve bu ürünlere yönelik yurtdışından çok talep aldıklarını söylüyor.

Kaliteli ve uzun ömürlü ürünler

Tabla markasıyla restoranlara yönelik ürettikleri tekstilin de son dört-beş yıldır çok talep aldığını belirten Sütçüoğlu, “Önceliğimiz kaliteli ve uzun ömürlü ürünler sunmak” diyor.

Tasarımda tecrübe ve trendlerin etkisi

Mürvet Sütçüoğlu, tasarımda uzun yıllara dayanan tecrübelerinin ve trendleri takip etmenin etkili olduğunu vurguluyor. Yurtdışı fuar ziyaretleri, seyahatlerindeki gözlemler ve internet araştırmaları ile dönemin zevk ve eğilimlerine uygun olarak kendi bünyelerinde tasarım yaptıklarını anlatan Sütçüoğlu, bazen müşterilerinin özel tasarımcılarla çalışıp kendilerine sadece üretim yaptırdıklarını da söylüyor.

Sütçüoğlu, son yıllarda otel ve restoran tekstilindeki trendler ve en çok tercih edilen ürünlere ilişkin şunları anlatıyor: “Artık her şey daha hızlı ve pratik. Eskisi gibi yüzde 100 pamuk masa örtüsü, üzerine kapak şeklindeki set uplar çok az kullanıyor. Masaların da çeşitlenip güzelleşmesi sebebiyle runner tabir ettiğimiz örtüler ve Amerikan servisler daha çok kullanılır hale geldi. Ayrıca yeni nesil polyester kumaşlar da dokulu, çok şık ve kullanışlı olmaları nedeniyle tercih ediliyor. Oysa eskiden polyester pek kullanılmazdı. Son üç-dört senedir oldukça pahalı olmasına rağmen keten ve keten karışımlı kumaştan yapılan ürünler de çok popüler. “

Yorum Yaz

 
 
  captcha