Sagra Çikolata çeşmesi şehre geri döndü

Sagra Çikolata çeşmesi şehre geri döndü
Bir kuşağın özlemle hatırladığı, “çikolata çeşmesiyle” ünlü Sagra, yenilenen tasarımı ve tatlarıyla, Galataport’ta ilk mağazasını açtı. Sanatsal detaylarıyla dikkat çeken konsept mağaza, Sagra’nın yenilikçi menüsüyle çikolata, kahve, pasta sevgisini deneyime dönüştürüyor.

Türkiye’yi el yapımı kaliteli çikolata ile yıllar önce buluşturan ve çikolata çeşmesiyle hafızalara kazınan Sagra, İstanbul’daki ilk konsept mağazasını 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü’nde Galataport’ta açtı. Yeni mağazasında, geçmişi ve geleceği kucaklayan bir konsept yaratan Sagra, ünlü çikolata çeşmesinin günümüz çizgileriyle yenilenen tasarımını da ziyaretçileri ile buluşturdu. Eskiden olduğu gibi; Sagra’nın çikolata lezzetini “çeşmeden kavanoza” doldurmanın ayrıcalığını ve keyfini yaşayan konuklar, özel çikolata barında kendi tablet çikolatalarını usta şeflerle birlikte hazırlayabiliyor. Kullanılan ürünlerden enerji tasarrufuna kadar sürdürülebilirliği ön plana alan Sagra’nın yeni mağazasında tamamı doğal sertifikalı bitki çayları satışa sunuluyor. Ayrıca paket servislerde ahşap çatal-bıçak setleri kullanılıyor.

#kendinyap konsepti

Sagra, günümüz çocuklarını da marka ile tanıştırmanın yanı sıra yetişkinlerin de katılabileceği ‘Do It Yourself’ (DIY), #kendinyap konsepti ile yapılan ürünü misafirlerin deneyimlemesini sağlayarak kakao özelinde doğal yaşam temalı workshop’lar düzenleyip tüketicilerin evinden ve işinden sonraki yeni yaşam alanı olmayı amaçlıyor. Modern ve sanatsal mimarisiyle eviniz gibi hissedeceğiniz Sagra mağazalarında, çikolata şefleriyle damak zevkinize uygun meyve ve yemişlerden özel olarak tablet çikolata hazırlayabilir, Sagra lezzetini kişisel bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

Farklı tatların da ev sahibi Sagra

Sagra, yepyeni mağazalarıyla çok yakında daha fazla noktada çikolata tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. İstanbul’da Suadiye, Maltepe ve Bahçeşehir mağazaları açılmak için gün sayarken Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde franchise ve kendi mağazaları ile yer almak için planlamalar devam ediyor. Sokağın başından kokusu duyulan, çeşmeden akan Sagra çikolatasının yanı sıra, tamamen el yapımı spesiyal çikolata çeşitlerinden, Fransız pastacılığının ünlü lezzetlerine, gerçek çikolatadan hazırlanan sıcak çikolatalardan, organik sertifikalı soğuk kahvelere, taptaze meyvelerle hazırlanan fondülerden, farklı bölgelerin en özel hasatlarından özenle seçilen çekirdeklerden hazırlanan orijin kahvelere kadar birçok lezzeti Sagra mağazalarında bulabileceksiniz. Mağazaya gelemeyenler için ise “Sagra Café Since 1936” sanal mağazacılık konsepti ile ısı derecesi izlenebilir, geri dönüşümden elde edilmiş ambalajlar yardımıyla Sagra ürünlerini 24 saat içerisinde tüm Türkiye’yle, 72 saat içerisinde ise yurt dışındaki tüketiciler ile buluşturmayı hedefliyor.

www.sagra.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha