22 Mayıs 2024, Çarşamba

Yenileyici ve tazeleyici tatilin adresi

Yenileyici ve tazeleyici tatilin adresi
Akrones Thermal Hotel, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini termal sular eşliğinde konforlu bir tatile dönüştürüyor. Termal sularda dinlenme ve yeniden enerji kazanma fırsatının yanı sıra lezzet dolu anlar da sunuyor.

Ülkemizin önde gelen termal turizm merkezi Afyon’da, açıldığı günden bu yana ilgi odağı olan Akrones Otel, termal, SPA, kongre, toplantı ve spor merkezi olarak hizmet veriyor.

Afyonkarahisar merkeze 10 km uzaklıkta, 5 yıldızlı Termal & SPA ve Kongre oteli Akrones, İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir yollarının buluşma noktasında. Geniş ve ferah bir alana konumlandırılmış otelde, 8 farklı kategoride konforlu odalar yer alıyor. Modern dokunuşlarla dekore edilen genel alanları ve birbirinden konforlu ve şık odalarıyla öne çıkan Akrones Hotel, misafirlerinin bedenen ve zihnen tazelenip dinlenebilecekleri zengin olanaklara sahip.

Termal mucize

Afyonkarahisar; Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nin kesiştiği noktada,yeraltı mucizesi şifalı suları ile sadece ülkemizin değil, Avrupa’nın önde gelen termal bölgesi. Kasların ve kemiklerin rahatlamasını sağlayarak kas ve eklem ağrılarını azaltan termal sular, romatizmal hastalıkları hafifletiyor. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde cilt sağlığını desteklerken, stres ve kaygıyı azaltıyor. Sindirim sistemine katkı sağlayarak, dolaşımı da iyileştiriyor.

Aqua Munda Wellness Center

16 bin m2 alan üzerine kurulu dev bir merkez olan Aqua Munda Wellness Center’da, hem bay ve bayanlara özel hem de ortak bölümlerde tatil yapılabilirken, özel aile banyolarından Türk Hamamına, saunadan buhar banyosuna, jakuzili termal havuzlardan ve yüzme havuzlarına kadar bir çok keyfi yaşayabilirsiniz. Masaj, çamur sargılama, solaryum, vücut bakımı, bitki banyosu gibi kişiye özel hizmetlerin sunulduğu Aqua Munda SPA’da aqua park, açık-kapalı termal havuzlar, tuz odası, buhar banyosu, macera duşları ve çocuk havuzları da bulunuyor. Zengin açık büfe yemeklerin sunulduğu “Sofra Restoran”, “Keyani Ala carte Restoran”, minik misafirlerinin eğlenceli vakit geçirebileceği “Kidrones Çocuk Kulübü”, her akşam canlı müzik ve gün boyu animasyon aktiviteleri, kaydıraklı havuzlar, yüzme havuzları, açık- kapalı termal havuzlar ile keyifli bir tatil sunuyor.

Zengin yöresel mutfak Afyonkarahisar mutfağı oldukça zengin; bu zenginliği otel misafirlerinin de tatması için açık büfede yöresel lezzetler köşesi yer alıyor. Maydanoz musakka, ekşili köfte, labada dolması, sakala çarpan, keşkek, manda yoğurdu, Afyon Kebabı ve Kaymaklı Ekmek Kadayıfı lezzetli örneklerden bazıları... Akrones Otel’de iş toplantısı, konferans gibi organizasyonlar için 15 kişiden 2 bin kişiye kadar ağırlanabilecek teknik alt yapıya sahip toplantı salonları bulunuyor. Ağırlıklı olarak iç turizme hizmet veren otele yurt dışından Arap ülkeleri, Hollanda, Belçika ve Almanya olmak üzere yabancı turistler de geliyor. 12 ay hizmet veren otelde yıllık doluluk oranı yüzde 70-75 arasında değişiyor. Kışın açık termal havuzda kar, yaz aylarında açık havuzda kaydırak keyfi tercih ediliyor.

Bol kampanyalar

Otelde 7 kal 5 öde, 5 kal 4 öde ve 4 kal 3 öde kampanyaları uygulanıyor. Sosyal medya hesaplarından ve web sitesinden bu kampanyaları takip etmek mümkün.

Alışveriş merkezi

Tarihi mirası, yeni nesillerde yaşatıp tatil anlayışına farklı bir bakış açısı kazandırmak için 2016 Aralık ayında kapılarını hizmete açan Akrones;Afyonkarahisar’da Özgür Yapı’nın yatırımı. Turizm, inşaat ve mermer sektörlerinde faaliyet gösteren Özgür Yapı’nın yeni markası olan “The Watermall Alışveriş Merkezi de otelin ön cephesinde yer alıyor. Yöresel ve gurme lezzetlerin yer aldığı alışveriş merkezinde ünlü markalardan alışveriş yapmak mümkün.

www.akroneshotel.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha