22 Mayıs 2024, Çarşamba

Aila’dan Emre İnanır imzalı yepyeni bir lezzet: Piraye

Aila’dan Emre İnanır imzalı yepyeni bir lezzet: Piraye
Adını, birbirini çok sevip kavuşamayan Nazım Hikmet’in aşk hikayesinden alan Aila’nın Şef Emre İnanır imzalı lezzeti Piraye, kısık ateşte uzun saatler pişirilen domates ve zeytinyağı içerisinde bekletilen ev yapımı peynirin birleşmesi ile ortaya çıkıyor.

Geleneksel tatları modern sunumlarla harmanlayan Aila, damaklarda iz bırakan yeni bir lezzeti konuklarına sunuyor. Şef Emre İnanır’ın imza yemeklerinden olan, kurutulmuş domates püresi, çam fıstığı, ev yapımı yoğurt peyniri ve zeytinyağının muhteşem uyumu ile hazırlanan Piraye hem akıllarda hem de damaklarda unutulmaz bir tat bırakacak.

Adını, birbirini çok sevip kavuşamayan Nazım Hikmet’in aşk hikayesinden alan Piraye, kısık ateşte uzun saatler pişirilen domates ve zeytinyağı içerisinde bekletilen ev yapımı peynirin birleşmesi ile ortaya çıkıyor.

Mezede yer alan domates, Nazım Hikmet’i, kırmızıyı, aşkı ve ihtirası temsil ederken, üzerindeki peynir ise Piraye’yi, yani beyazı, temizliği, masumluğu ve saflığı ifade ediyor.

Aila’nın Anadolu’nun dört bir yanından coğrafi işaretli ürünlerle hazırlanan mönüsünde Piraye'nin yanı sıra borani, kabak çiçeği lalangası, dana kuşgömü ve tahinli baklava yufkası gibi lezzetler de yer alıyor.

www.ailaistanbul.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha