19 Haziran 2024, Çarşamba

Feriye lezzetleriyle Boğaz’da Ramazan ruhu

Feriye lezzetleriyle Boğaz’da Ramazan ruhu
Boğazı ve tarihi yarımadayı buluşturan panoramik manzarasıyla İstanbul’u yaşatan adresler arasında yer alan Feriye Palace, Ramazan’a özel hazırladığı zengin mönüsüyle misafirlerini ağırlıyor.

Ramazan ayına özel olarak Executive Chef Aydın Demir yönetiminde Türk ve Osmanlı Mutfağı lezzetlerinden oluşan mönü hazırlayan Feriye Palace, farklı seçeneklerle çeşitlendirdiği zengin Ramazan mönüsüyle misafirlerini ziyafet sofralarında ağırlıyor. Feriye’ de yerinizi aldığınızda Ramazan sofralarının olmazsa olmazlarından zengin iftariyelikler masanızda sizi bekliyor olacak. Ağzınızı tatlandıracak şerbetler, reçel çeşitlerinin yanı sıra zeytinyağlılarla akşama lezzetli bir başlangıç yapabilirsiniz. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen süzme mercimek çorbası, Feriye’ nin geleneksel Ot Çorbası, Boşnak Böreği, Saray usulü Baklava böreği, Hünkar Beğendili Kebap, Kuzu Tandır ve İslim Kebabı, Ramazan’a özel hazırlanan lezzetlerden sadece birkaçı...

Açık büfe olarak sunulacak tatlı köşesinin karşısında ise karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ramazan ayının en özlenen lezzeti Güllaç başta olmak üzere baklava çeşitleri, sütlü tatlılar, tahin ve pekmezli mus, kadayıf çeşitleri ve mevsim meyveleri bu özel menünün finalini oluşturan tatlardan bazıları. Geriye çay ve kahve eşliğinde boğazın keyfini çıkarmak kalıyor.

Boğazın tatlı esintisi ve eşsiz lezzetlerle gün batımında keyifli bir iftar yemeği Feriye Palace’ta sizi ve sevdiklerinizi bekliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha