22 Mayıs 2024, Çarşamba

Aila'dan masal tadında bir lezzet

Aila'dan masal tadında bir lezzet
Şehrin kalbinde, büyüleyici atmosferi ile İstanbul’un özel adreslerinden biri olan Aila, hafızalarda iz bırakan menüsü ve hikayesi olan lezzetleriyle misafirlerine muhteşem bir akşam yemeği sunuyor.

Geleneksel tatları modern sunumlarla harmanlanan menüsü ile Aila, kış gecelerinin vazgeçilmez lezzet ve eğlence noktası olmaya devam ediyor.

Şef Emre İnanır’ın imza yemeklerinden olan, kurutulmuş domates püresi, çam fıstığı, ev yapımı yoğurt peyniri ve zeytinyağının muhteşem uyumunu keşfedeceğiniz. Piraye hem akıllarda hem de damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor.

“Aşkın masumiyetle buluştuğu yer”

Adını, birbirini çok sevip kavuşamayan Nazım Hikmet’in aşk hikayesinden alan Piraye, kısık ateşte uzun saatler pişirilen domates ve zeytinyağı içerisinde bekletilen ev yapımı peynirin birleşmesi ile ortaya çıkıyor.

Mezede yer alan domates, Nazım Hikmet’i, kırmızıyı, aşkı ve ihtirası temsil ederken, üzerindeki peynir ise Piraye’yi, yani beyazı, temizliği, masumluğu ve saflığı ifade ediyor.

Aila’nın Anadolu’nun dört bir yanından coğrafi işaretli ürünlerle hazırlanan menüsünde pirayenin yanı sıra borani, kabak çiçeği lalangası, dana kuşgömü ve tahinli baklava yufkası gibi lezzetler de yer alıyor.

www.ailaistanbul.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha