20 Haziran 2024, Perşembe

Alaçatı’nın rüzgarı koruncuklar için esiyor

Alaçatı’nın rüzgarı koruncuklar için esiyor
Çocukları sevgi dolu bir ortamda okul öncesi yaştan itibaren geleceğe hazırlayan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) yararına düzenlenen Koruncuk Sörf Festivali’nin üçüncüsü, 25-26 Ağustos tarihlerinde sörf tutkunlarını Alaçatı’da bir araya getiriyor. Bu yıl Corendon Turizm Grubu ana sponsorluğunda gerçekleşecek festivalle hazırlıklarında son aşamaya gelinen Türkiye’nin ikinci çocuk köyü Koruncukköy Urla’ya katkı sağlanması hedefleniyor.

İzmir’in gözde turizm bölgesi Alaçatı, dokuz gün sürecek bayram tatilinin son iki gününde çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) yararına bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Koruncuk Sörf Festivali, 25-26 Ağustos tarihlerinde Alaçatı’nın ünlü rüzgarını Koruncuklar için estirecek.

Corendon Turizm Grubu ana sponsorluğunda düzenlenen etkinlikle hazırlıklarında son aşamaya gelinen Koruncukköy Urla’ya katkı sağlanması hedefleniyor. Urla’nın Barbaros Köyü’nde 15 bin metrekare arazi üzerinde konumlanan köy, 1992 yılından bu yana hizmet veren İstanbul Bolluca Çocukköyü’nün ardından, Türkiye’nin ikinci çocuk köyü olacak.

13 yaş altı, 17 yaş altı, 21 yaş altı kız ve erkekler kategorilerinde müsabakaların düzenleneceği ve 200’ü aşkın katılımcının beklendiği festival öncesinde Corendon Turizm Grubu’na ait Premier Solto Hotel by Corendon’da bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Corendon Turizm Grubu adına Hazan Karaer, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Başkan Yardımcısı ve İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli ve Çağla Kubat Windsurf Akademi Alaçatı’nın kurucuları Çağla Kubat Diaz - Jimmy Diaz’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda festivalin detayları hakkında bilgi verildi. Toplantıya ayrıca Çağla Kubat Windsurf Akademi Alaçatı’dan sporcular da katılım gösterdi.

“Urla Çocukköy’e katkı sunmak bizleri gururlandırıyor”

Her yıl ilgiyle takip ettikleri festivalde bu yıl ana sponsor olarak yer aldıklarını söyleyen Corendon Turizm Grubu’ndan Hazan Karaer, “Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ülkemizin yüz aklarından biri. Bu vakıf sayesinde Koruncuklar sevgiyle büyüyor, tüm gereksinimleri karşılanıyor ve iş sahibi olacak bireyler haline geliyor. Ve bu çocukların yaşadığı İstanbul’daki Bolluca Köyü’nden yüzlerce kilometre uzaklıktaki Alaçatı’da üç yıldır çok değerli bir etkinlik yapılıyor. Biz de her yıl ilgiyle takip ettiğimiz festival için bu yıl ne yapabiliriz diye düşündük ve Corendon Turizm Grubu olarak festivalin ana sponsorluğunu üstlendik. Urla’da açılmak üzere olan Türkiye’nin ikinci çocuk köyü Koruncukköy Urla’ya bir nebze de olsa katkı sunmak bizleri ayrıca gururlandırıyor ve mutlu ediyor” dedi.

“Bu yıl Koruncuk Sörf Festivali’nde sponsorlarımız ile çok daha güçlüyüz”

Koruncukköy Urla için vaatlerini yerine getirdiklerini belirten Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Başkan Yardımcısı ve İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli, “Bu yıl Koruncuk Sörf Festivali’nde sponsorlarımız ile çok daha güçlüyüz. Etkinliğimiz kapsamında Çağla Kubat Diaz ve Jimmy Diaz, Alaçatı’nın rüzgarını bir kez daha Koruncuklar için estiriyor. Buradan elde edilecek fon ile Koruncuklara destek sağlayacağız. Diğer yandan bizler de vaatlerimizi yerine getirdik ve köyümüzü tamamladık. Hem vakfımıza hem de İzmir’e yakışır bir sistemle köyümüzü açmaya hazırız” diye konuştu.

“Festivali uzun yıllar boyunca sürdürmek istiyoruz”

Türkiye’de windsurf’ün tanınmasına büyük katkı sunan ve Çağla Kubat Windsurf Akademi Alaçatı’nın kurucuları arasında yer alan Çağla Kubat Diaz ise festivalin, Türkiye’de çocukların ve gençlerin katılımıyla gerçekleşen en büyük etkinlik olduğunu ifade etti. Çağla Kubat Diaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Akademi olarak böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Bu sene ana sponsorluğumuzu üstlenen Corendon Turizm Grubu başta olmak üzere tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ederim. Sponsorlarımızın yanı sıra, genç sporcuların kendileri kadar şanslı dünyaya gelmemiş çocuklara verdiği büyük destek sayesinde, festivalimizin uzun yıllar boyunca süreceğine yürekten inanıyorum.”

“Çocukların çocuklar için yarıştığı tek organizasyon”

Dünyada çocukların çocuklar için yarıştığı başka bir organizasyon olmadığına dikkat çeken sörf dünyasının başarılı yarışçısı Jimmy Diaz da, “Üç yıldır Koruncuk gibi çok değerli bir vakıfla uluslararası bir organizasyona imza atıyoruz. Çocukların ve gençlerin Koruncuklar için yarışması, bu bilinçle her yıl Alaçatı’da, bizim ev sahipliğimizde bir araya gelmesi gerçekten çok gurur verici. Umuyorum kısa bir süre sonra kapılarını açacak Koruncukköy Urla’nın çocuklarını da, önümüzdeki festivallerde burada ağırlama şansı bulacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha