22 Haziran 2024, Cumartesi

Nea Efessos’ta Efes yeniden hayat buluyor

Nea Efessos’ta Efes yeniden hayat buluyor
Nea Efessos butik otel, antik dönemin en büyüleyici şehri Efes’i, yeniden canlandırıyor. Tarihçi, heykeltıraş, mimar ve ressamların birlikte çalıştığı 16 odalı otelin her bir odası, farklı tanrı ya da tanrıça ismi ve mitolojik hikayesinin konseptiyle fark yaratıyor.

Son günlerde, Herkül, Poseidon ve Afrodit’i otel çalışanları olarak gösteren reklamlarıyla dikkat çeken Nea Efessos butik otel, en az reklamları kadar etkileyici bir proje dikkat çekiyor. Eylül ayında Selçuk Efes’te kapılarını açan olan Nes Efessos butik otel, antik dönemin en büyüleyici şehri Efes’i, yeniden canlandırıyor. 16 odalı otelin her bir odası farklı tanrı ya da tanrıça ismi ve mitolojik hikayesinin konseptiyle tasarlanmış. Zeus, Poseidon, Demeter, Hephaistos, Hermes, Dionysos, Artemis, Aphrodite, Athena, Apollon, Ares, Narkisos, Hades, Flora, Hestia ve Hera’nın ilham kaynağı olduğu odalar, adını aldığı tanrı ve tanrıçanın hikayeleriyle zenginleşiyor. Heykel, mozaik, gravürlerle anlatılan hikayeler, her odada eşsiz bir atmosfer oluşturuyor.

Eşsiz bir deneyim

Tarihçi, heykeltıraş, mimar ve ressamların birlikte çalıştığı proje, İzmir'in köklü şirketlerinden Sengel Group tarafından hayata geçirildi. Türkiye’de benzeri bulunmayan mimariye sahip olan butik otel Nea Efessos, yılın 12 ayı konuklarına en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yaparak, binlerce yıllık tarih ve hikayeyi kucaklayan Selçuk Efes’in kalbindeki Nea Efessos, etkileyici konsepti ve mimarisinin yanında, muhteşem manzarası ve kusursuz hizmetiyle konuklarını eşsiz bir keşfe çıkarmayı vaat ediyor.

Eski çağların büyüsü

Nea Efessos’un içerisinde yer alan Maza Kitchen, antik döneme özgü, Yunan ve Roma lezzetlerine ev sahipliği yapıyor. Mitolojik öğelerle dekore edilen mekanda, konuklar enfes lezzetleri tadarken, aynı zamanda eski çağların büyüsünü yaşıyor. Sengel Group Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sengel, Selçuk’a yepyeni bir soluk getirecek Nea Efessos için “Efes, Meryem Ana, Şirince ve daha birçok tarihi, kültürel ve doğal değere sahip olan Selçuk’ta yıl boyunca binlerce yerli ve yabancı turist konaklıyor. Sengel Group’un yeni girişimi Nea Efessos, konuklarına konforun yanı sıra tarihten, sanattan, bilimden ve teknolojiden ilham alan bir konsepti de beraberinde sunuyor” diyor.

Yatırımlar devam edecek

Sengel Group, Turizm sektörünün en önemli merkezlerinden Selçuk'ta sahip olduğu marka ve işletmelerle turizm, restorancılık, konaklama ve eğlence hizmeti sunuyor. İzmir'de turizm sektörüne getirdiği ilkler ve üstün kalite anlayışıyla kendine önemli bir yer edinen Sengel Group, 1998 yılında Hitit Hotel & Restaurant'ı, 2000 yılında ise Şirince Artemis Restaurant ve Şarap Evi'ni hizmete sunmuş. A.Vehip Sengel'in vefatından sonra, babalarının sahip olduğu hizmet ve kalite anlayışını devam ettiren oğlu Gökhan Sengel ve kızı Handan Sengel ise 2010 yılında, Selçuk'un geleneksel tatlarından çöp şişin lezzet ustası Şişgüzar’ı ve Croq & Crep House'u açmışlar. Sahip olduğu tüm tesislerini, sektörün küresel standartlarına uygun ve müşteri odaklı gelişim stratejisi içerisinde geliştiren Sengel Group, aktif olarak marka portföyüne prestijli markaları ekleme ve var olan markalarını daha iyiye taşıma gayesini taşıyor. Bölgede önemli bir yere sahip olan grup, hizmet ve kalite anlayışını, markalarıyla ulusal platforma taşımayı ve sektördeki bölgesel başarısını ulusal alanda da devam ettirmeyi hedefliyor.

www.neaefessos.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha