17 Temmuz 2024, Çarşamba

Ferko Ilgaz Hotel & Resort, dört mevsim doğayla iç içe tatil

Ferko Ilgaz Hotel & Resort, dört mevsim doğayla iç içe tatil
Ferko Ilgaz Hotel & Resort bünyesinde barındırdığı eğlence ve spor olanaklarının yanı sıra çam ormanları arasındaki konumuyla da dört mevsim konuklarının beklentilerini karşılıyor. Ailelerin sıklıkla tercih ettiği otel çocuklar için de keyifli alanlara sahip.

Ilgaz Dağı’nın 1750’nci metresinde konumlanıyor, Ferko Ilgaz Hotel & Resort. Etrafında bulunan çam ağaçlarıyla her mevsim doğanın farklı renklerini yansıtan otel yaklaşık bir yıldır hizmet veriyor. Kış turizminin önemli destinasyonlarından birinde bulunuyor otel ancak tüm yıl boyunca şehrin gürültüsünden yorulan ve kıyı tatillerinden çok hoşlanmayan herkese dört mevsim kapıları açık. Bu özelliğiyle de diğer kayak otellerinden ayrışıyor. Otel konuklarının her türlü beklentisine cevap verebilecek bir hizmet ağına sahip. Spa merkezi, spor alanları, macera parkı, dağ bisikleti parkuru ve kayak bunlardan sadece bir kaçı. Oteli ve tüm hizmetlerini Ferko Yönetim Kurulu Başka Yardımcısı Gökçe Meriçten’den dinledik.

Çocuklu ailelerin tercihi

Ferko Ilgaz Hotel’de 122 standart oda, 12 junior suite, dört family suite ve bir presidential suite bulunuyor. Toplamda 143 odasıyla hizmet sunan tesisin diğer bir kısmı da Kastamonu Konakları’ndan oluşuyor. Gökçe Meriçten, “Kastamonu Konakları bölümümüz 45 ile 85 metrekare arasında değişiklik gösteren Sedir Konağı, Kayın Konağı, Ladin ve Ardıç Konağı olmak üzere 118 farklı konaktan oluşuyor. Konaklarımızı hem münferit hem de devre tatil olarak satışa sunuyoruz” diyor.

Otelin misafir portföyünün büyük bir kısmı yerli turistlerden oluşuyor. Çocukları da düşünen bir yapısı bulunan otelde iki adet özel tasarım mini club ve bir adet jetonlu oyun makinelerinin bulunduğu çocuk oyun salonu bulunuyor. Bu özellikleri nedeniyle konukların büyük bir çoğunluğunu çocuklu aileler oluşturuyor. Otel, konsol oyunları, bilardo ve masa tenisinin yer aldığı alanıyla da eğlenceli vakit geçirmek isteyen yetişkinlere cevap veriyor.

Hem iş hem de tatil için tercih ediliyor

Ferko Ilgaz Hotel’in konuklarının hem iş hem tatil planlarını karşılayabilecek donanımla tasarlandığını söyleyen Meriçten, “Otelimizde, düğün ve davetlerden kongre, seminer, konferans, bayi ve satış toplantılarına kadar pek çok etkinlik ve amaca hizmet edecek üç bölüme ayrılabilir, kolonsuz balo salonu, üç adet 25-50 kişi kapasiteli ileri teknoloji toplantı salonu ve bir adet 20 koltuk kapasiteli iş merkezi bulunuyor” diyor. Ayrıca 800 metrekarelik Spa&Fitness alanı günün yorgunluğunu atmak isteyenler için kurgulanmış. İçerisinde oryantal buhar banyosu, sıcak taş, Tayland, Bali, Shiatsu gibi kapsamlı masaj olanakları, sauna ve hamam alternatifleri bulunuyor. Ilgaz’da yüzme keyfi yaşamak isteyenler için Ferko Ilgaz Hotel’de kapalı yüzme havuzu ve çocuk yüzme havuzu bulunuyor.

Farklı spor aktivite olanakları

Kış sporlarını sevenler için pek çok spor alternatifini sunuyor, Ferko Ilgaz Hotel & Resort. Yaz mevsimi için ise dağ havasının serinliğinde gerçekleştirilebilecek spor alternatifleri bulunuyor. Meriçten, otelin spor olanaklarıyla ilgili şöyle konuşuyor; “Otelimiz Türkiye Kayak Federasyonu Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’nde bulunuyor. Ayrıca otel olarak hem kışın hem de yazın birçok spor alternatifi sunuyoruz konuklarımıza. Yüzme, trekking, kayak, yürüyüş, koşu ve dağ bisikleti parkurları, snowboard, baby lift, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, paintball, atlama kulesi, mini club, tırmanma duvarı ve atv parkuru sporda alternatif arayan misafirlerimizin tercihine sunuluyor.”

Türk ve dünya mutfağından seçme lezzetler

Otelin ana restoranı, Main Restaurant. Otel ve konak kısmındaki tüm misafirlere açık olan bu restoranda açık büfe hizmet alınıyor. Dağ ve orman manzarasına sahip Main Restaurant’ın 400 kişilik kapasiteye sahip. Otelin diğer bir restoranı ise, Brasserie Restaurant. 110 kişilik kapasiteye sahip Brasserie mönüsünde iddialı. Taze ve kaliteli malzemelerin bir araya geldiği mönüde Batı Karadeniz’e has yöresel lezzetler, Türk ve dünya mutfağından seçme lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

www.ferkoilgazhotel.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha