20 Haziran 2024, Perşembe

Allia Thermal Kazdağları: Doğanın dinginliği, termalin şifası

Allia Thermal Kazdağları: Doğanın dinginliği, termalin şifası
Kazdağları’nın muhteşem doğası, termalin şifası, sıra dışı bir SPA deneyimi ve lüksün vazgeçilmez konforu Allia Thermal Kazdağları’nda sizi bekliyor.

Kazdağları’nın mükemmel doğasında unutulmaz bir tatil için hazır mısınız? Termalin şifası, sıra dışı bir SPA deneyimi ve lüksün vazgeçilmez konforu da cabası! İşte tüm bunları oksijen deposu Kazdağları’nın eteklerinde konumlanmış Allia Thermal Otel’de bulabilirsiniz. Adını, Kazdağları’nda bolca bulunan otsu ve çok yıllık bitkileri kapsayan çiçekli bitkiler familyasında yetişen bitkilerin genel adı soğangillerden (Alliaceae) alan otel; 4 bin 500 m2 alan üzerine kurulu. 6 bin 500 m2 kapalı alana sahip ve 63 odası var. Bir engelli odası, dört Corner Suit, dokuz Junior Suit, 49 Deluxe oda bulunan otelde, bin 400 m2 kapalı SPA alanı yer alıyor.

Deniz ve doğa manzaralı

Denize bir dakikalık yürüme mesafede bulunan Allia Thermal Otel’de bedensel ve ruhsal rahatlamanın yanı sıra, metropol hayatının getirdiği stres ve yorgunluktan arınabilirsiniz! İki tane kapalı termal havuz bulunan tesiste, kapalı temiz su yüzme havuzu, kapalı çocuk havuzu, Türk hamamları, sauna, buhar odası, tuz odası, masaj odaları, aile banyoları ve fitness salonu bulunuyor. Tesiste, 40-42 derece sıcaklıktaki yüzde 100 doğal kaynak suyu ile hizmet veren iki adet termal kür havuzu yer alıyor.

Şifa kaynağı

Bölgenin termal suları, banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde, osteoarbit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarında, kronik bel ağrısı, miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde, uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, destekleyici/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir nitelikte. Kazdağları eteklerinde konumlanan Allia Thermal Otel, Kazdağları Milli Parkı’na oldukça yakın.Kazdağı Milli Parkı, ülkemizin önde gelen turizm bölgelerinden biri olan güzel Edremit körfezinin kıyısında yer alıyor. Milli Park’ın güneyinde yer alan Güre kaplıcaları ülkemizin önemli termal merkezlerinden biri.

Tarihin ortasında

Milli Park’ın çevresinde Thebe, Killa, Khrysa, Anderia, Antandros, Pedosos ve Astrya yerleşim bölgeleri biliniyor. Yakın çevrede üç önemli antik kent bulunuyor. Bunlar Troya savaşlarından önce kurulmuş Edremit’e 6 km. uzaklıkta Adramyttion, dağın güneyinde Kaletaşı tepesinin üstünde kurulu Antandros ve Çanakkale il sınırları içinde yer alan Assos kentleri. Kazdağı’nın yabancılar tarafından en ilginç bulunan yanı ise mitolojideki “İda Dağı” efsanesi.

Lezzetli ve doğal

Allia Thermal Health & Spa Kazdağları’nda unutamayacaklarınızdan biri de mutfağı. Verde Restoran’da sabah ve akşam yemekleri zengin açık büfe ile diyet ve glütensiz talep eden misafirlere özel seçenekler sunuyor. Açık büfe haricinde dünya mutfağından alakart hizmet de alınabiliyor. Balıkesir bölgesinin kahvaltısı meşhur! İşte Verde’de bu özel ve zengin kahvaltıyı bulabilirsiniz. Otelde kullanılan malzemeler, özenle seçilmiş organik ve yerel ürünler. Taptaze sebzelerden, en kaliteli etlere kadar her detay, lezzet yolculuğunun temelini oluşturuyor. Lezzetin ve konforun bir araya geldiği bu özel deneyimi kaçırmayın!

Yorum Yaz

 
 
  captcha