Manici Kasrı ile şehrin karmaşasını geride bırakın

Manici Kasrı ile şehrin karmaşasını geride bırakın
Kazdağı eteklerinde, zeytin, badem ve incir ağaçları arasında bir kaçış noktası olan Manici Kasrı, keyifli bir butik otel olarak misafirlerini ağırlıyor. Otantik taş mimarisiyle beğeni kazanan işletme, yıkılmış eşli bir zeytinyağı fabrikasının taşları, ahşap kolon ve kirişleri kullanılarak inşa edilmiş…

Çanakkale, Ayvacık ilçesi, Küçükkuyu Beldesi’ne bağlı Yeşilyurt Köyü’nde 1999 yılından bu yana misafirlerini ağırlayan Manici Kasrı Butik Oteli, konaklamadan yiyecek-içecek hizmetlerine kadar her detayıyla dikkat çekiyor. Tesisin ilk başlarda 10 standart odayla hizmet vermeye başladığını söyleyen Otel Genel Müdürü Şahin Yazgan, “Yıllar ilerledikçe misafirlerimizin memnuniyeti ve tercihleri doğrultusunda mevcut bina yeterli olmadığından yeni hizmet binaları devreye girdi, sırasıyla altı deluxe oda, altı suite oda, üç villa ve Yeşilyurt Köyü içerisinde iki katlı ve üç odalı bir köy evi oldu. Otelimizde şu an, dokuz standart, altı deluxe, altı suite ve iki villa olmak üzere toplam 23 oda ile hizmet veriyoruz” diyor.


Odalarda şık detaylar Manici Kasrı’nda yer alan tüm odalar, misafirin kendini özel hissetmesi amacıyla dizayn edilmiş. Renklerle keyifli kontrastların yapıldığı dekorasyonda geçmişin izlerini de görmek mümkün. Tesisin 35 metrekare olan standart odaları, orman manzaralı olmasıyla da dikkat çekiyor. 45 metrekare olan deluxe odalar ise balkonlu olmasının yanı sıra vadi ve deniz manzarası sunuyor. 70 ve 90 metrekare arasında değişen geniş camlı suite odalarda da vadi ve deniz manzarasına karşı uyanmak mümkün. Tesis bünyesinde ayrıca villa tipi evler de yer alıyor. İki kişilikten arkadaş grubuyla gelen misafirler için seçenekli villa tipi evlerde her detay mevcut.

Her talebe cevap veriyor

Konum itibariyle aynı anda dağ, orman, vadi, köy ve deniz manzaralı olan Manici Kasrı, dünyadaki sayılı oksijen depolarından birinde olması nedeniyle sağlık turizmi, yakın çevresindeki tarihsel yerler nedeniyle kültür turizmi ve Assos yolu üzerinde otelin işlettiği özel plaj, otel içinde bulunan yüzme havuzu ve yine kahvaltı salonu alanında bulunan açık hava jakuzi nedeniyle tatil turizmi için oldukça tercih ediliyor. Her talebe cevap vermeyi hedefleyen tesis, manzarası ve her odada bulunan şömineleriyle kış mevsiminde son derece keyifli bir ortam sunuyor. Yazgan, “Otelimizin inşası ve mimarisi ise şirket sahibi ve ortağı olan Haluk Recai Ulusoy ve eşi Denise Gillian Ulusoy tarafından yürütüldü. Bu çalışmalar esnasında bölgedeki sayılı inşaat şirketlerinden biri olan Doğa İnşaat’ın yetkilisi Tarık Ziya Ulusoy’un çok önemli katkıları oldu. Otelin dış görüntüsü çoğu misafirlerimiz tarafından Orta Çağ İngiltere’sindeki şatolara benzetiliyor. İç mimarisi de benzer tarzda oluşturulan otelimizi dolaşırken kendinizi o zamanlar içerisinde bir yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirsiniz” diyor.

Lezzetli yemek seçenekleri Manici Kasrı, konaklamadaki iddiasını yeme-içme konusunda da sürdürüyor. Kahvaltı salonu, ana restoranı ve barında özel seçenekler sunan işletmenin mutfağında Executive Chef Serdar Şimşek bulunuyor. 70 kişilik olan yemek salonu gece saat 23:00’e kadar hizmet veriyor. Restoranda et, balık ve vejetaryen seçenekleri misafirlerin beğenisine sunuluyor. Ayrıca yöresel ot, çorba çeşitleri ve zeytinyağlı mezeler, otel misafirlerinden tam not alıyor. Manici Kasrı, kahvaltısını ise vadi ve deniz manzarasına hakim salonunda sunuyor. Yöresel ürünlerden oluşan kahvaltı zengin çeşitleriyle beğeni kazanıyor.

Profesyonel ekip, mutlu misafir

Manici Kasrı’nda butik otel olmanın getirdiği tüm gereklilik ve sorumluluklar titizlikle yerine getiriliyor. Misafir memnuniyeti için her detayın sunulduğu işletme, Türkiye’nin En İyi 10 Butik Otelinden Biri, Kaçamağın En İyi 10 Adresinden Biri, Kış Tatili İçin En İyi 10 Otelden Biri, Firma Katalog Çekimleri için En İyi 10 Lokasyondan Biri, Expedia.Com En İyi Misafir Yorumlarına Sahip Otel, Fodor’s Choice Seyahat Severlerin Tercih ve Tavsiye Ettiği Otel ve Booking.Com En Fazla Online Satış Yapan Otel olma değerlendirmelerinin hakkını veriyor. Otel aynı zamanda Trip Advisor Mükemmeliyet Ödülü ve Booking.Com Misafir Yorumları Ödülü’ne de sahip olmanın gururunu yaşıyor. Yazgan, “Butik otel olabilmenin yüklediğine inandığımız anlayışla bizi tercih eden her bireyin beklentisini ayrı ayrı değerlendirip hizmet kalitesi çıtamızı olabildiğince yükseklerde tutmaya gayret ediyoruz. Bunu sağlamak için en güçlü yanımız ne lokasyon, ne mekan, ne de sunduğumuz imkanlar. En büyük değerimiz, her zaman gurur duyduğumuz ve her açıdan çok güvendiğimiz Manici Ailesi’ne mensup nitelikli personelimizdir. Dünyadaki en güzel, en rahat, en kaliteli ve en çok tercih edilen şeyleri bir araya getirebilirsiniz, tesisin konumu Manici Kasrı’nda olduğu gibi her açıdan çok özellikli bir yerde olabilir, olanaklar da sınırsız gibi görünebilir. Ancak bu özelliklerin gerçek bir anlam ifade edebilmesi ancak titiz bir ekibin birlikte uyum içinde ve hizmet odaklı çalışmasından geçer. Her yerde olduğu gibi yakın çevremizde de aynı hizmeti vermekte olan pek çok tesis var. Bunların her biri kendi içinde oldukça değerlidir. Bunun farkında olarak bizi tercih eden misafirlerin bu teveccühlerinin ne kadar anlamlı ve değerli olduğunun farkında olarak her zaman en iyiyi gerçekleştirme gayretindeyiz. Misafirlerimizin gerek doğrudan bizlere gerekse online sitelerde yaptıkları yorumları ve aldığımız ödülleri dikkate aldığımızda özenle yürütmekte olduğumuz hizmetler açısından doğru yolda ilerlediğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunu gerçekleştirmemize yardımcı olan ve bizleri tercih eden, etmekte ve edecek olan misafirlerimize buradan bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz” diyor.


www.manicikasri.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha