BN Hotel Thermal & Wellness Bütünsel sağlık anlayışına sahip bir SPA deneyimi

BN Hotel Thermal & Wellness Bütünsel sağlık anlayışına sahip  bir SPA deneyimi
Termal turizme getirdiği “lifestyle termal” konsepti ile misafirlerine beklentilerin üzerinde bir deneyim yaşatan BN Hotel Thermal & Wellness, Türkiye genelinde az bilinen Mersin’in termal zenginliğini gün yüzüne çıkarıyor. Otelde bütünsel sağlık anlayışı ile hazırlanmış kişiye özel programlar ile ayrıcalıklı bir SPA deneyimi yaşatılıyor.

Doğası, tarihi ve mutfağıyla önemli şehirlerimizden biri olan Mersin’de konumlanan BN Hotel Thermal & Wellness, İçmeler mevkinden doğan 6268 mg/lt mineral değeri ile Türkiye’nin en değerli termal kaynaklarından birini “lifestyle thermal” konsepti ile turizme kazandırıyor. 450 dönüm arazi üzerinde, 348 dönümü tarımsal faaliyetler, 102 dönümü otel yerleşkesi olarak yükselen BN Hotel Thermal & Wellness, resort ile termal otel hizmetini birleştirerek, yılın her ayı tatil yapılabilecek bir konsepte sahip. Ayrıca 11 bin 500 metrekare alana kurulu Türkiye’nin en donanımlı SPA’larından birine de ev sahipliği yapıyor. Öyle ki burada tam 35 farklı termal havuz yer alıyor.

Doğal kaynağından gelen suyun mineral zenginliği korunuyor

İçme kürü olarak kullanılan ve şifa kaynağı olarak gösterilen termal suyu ile Türkiye’de ayrıcalıklı oteller arasında yer alan BN Hotel Thermal & Wellness’ın havuzlarında termal su, 38 ile 41 derece arasında farklı sıcaklık değerlerine sahip. Doğal kaynağından gelen su, herhangi bir karışıma uğramadan doğal mineral zenginliği korunarak misafirlere sunuluyor. Doğal kaynak suyu 44 derece ile 430 metre derinlikteki kuyudan çıkıp 1500 metre uzunluğundaki borularla ısıtma ve soğutma işlemi yapılmaksızın mineral değerlerini kaybetmeden 41 derecede termal havuzlara aktarılıyor. Otelde bütünsel sağlık anlayışı ile hazırlanmış kişiye özel programlar ile ayrıcalıklı bir SPA deneyimi yaşatılıyor. Şifalı su ile yenilenen ve canlanan beden, uzman desteği verilen özel masajlar ve bakımlar sonrası tam rahatlamaya ve ruhsal dengelenmeye kavuşuyor. Karma, kadın ve erkek olmak üzere 3 farklı alanda hizmet veren SPA’da termal jakuziler, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, kese ve köpük masajı, sauna, buhar odası, kişiye özel masajlar, cilt bakımları, tuz odası, kar çeşmesi, macera duşu, şok duş yer alan özel hizmetler arasında. sauna ve dinlenme alanları olan VIP SPA’da ise aileler sadece kendilerine özel deneyimler yaşıyorlar.

Uzman ellerden çıkan masaj ve bakımlar

BN Hotel Thermal & Wellness SPA’sında uzman ellerden çıkan masaj ve bakımlarla bedenin ve ruhun tüm yorgunluğunu gideren bir deneyim yaşatılıyor. Türk hamamı ritüellerinde klasik Türk hamamı (kese & köpük), köpük masajı, Türk kahvesi peelingi deneyimli ekip tarafından yapılıyor. Masaj terapileri arasında yer alan anti selülit, Hint baş masajı, klasik İsveç masajı, derin doku masajı vücudu rahatlatan özel masaj türleri arasında. Spor ile ilgilenen misafirler için spor masajı alternatifi de yer alırken, birbirinden özel yağlarla yapılan aromaterapi masajı, lenf drenaj masajı ve ozon masajı BN Hotel SPA’sının öne çıkan masajları arasında. Bali masajı, Thai masajı, Shiatsu masajı, Mandara (4 el) masajı, Lomi lomi Nui masajı ve sıcak taş masajı gibi Uzak Doğu masajları Balili uzman masözler tarafından yapılıyor. BN Hotel SPA’sında Alman Dr. Grandel cilt bakım ürünleri kullanılıyor. Cilt bakımları arasında anti- ageing, temel cilt bakımı, özel cilt bakımı ve göz bakımı yer alıyor. Yosun bakımı, yenileyici peeling, termal çamur maskesi, ozon sauna terapi sağlıklı ve canlı bir vücut için yapılan özel vücut bakımları alternatifleri arasında.

www.bnhotels.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha