Limon Inn Hotel; samimi ve konforlu bir konaklama sunuyor

Limon Inn Hotel; samimi ve konforlu bir konaklama sunuyor
Mersin’in Silifke ilçesine bağlı olan Taşucu Mahallesi’nde, denize birkaç dakika yürüme mesafesinde konumlanan Limon Inn Hotel, samimi bir aile işletmesi olarak misafirlerini ağırlıyor. Minimal pop-art tarzda tasarlanan otel, bölgeye has lezzetleriyle konaklamadaki keyfi kahvaltısıyla da sürdürüyor.

Oda-kahvaltı konseptiyle hizmet veren bir tasarım oteli olan Limon Inn, 10 standart ve üç suite olmak üzere 13 odasıyla misafirlerini ağırlıyor. Otel, terasındaki deniz manzaralı barı ve lobisindeki lezzetli kahve kokularıyla tercih edilirliğini de arttırıyor. Her mevsim misafirlerini ağırlayan ve bölge için alternatif yaratan otel, misafirler memnuniyeti odağıyla çalışmalarını sürdürüyor. Limon Inn, bölgenin henüz pek keşfedilmemiş koyları, temiz denizi, yazın sıcaktan bunaltmayan esintisi, diğer turistik yerlere yakınlığı, tekne gezileri, dalış-kitesurf gibi aktiviteleri ve kışın ılıman iklimiyle misafirlerine avantajlı bir lokasyon sunuyor.

Üniversite eğitimi için Mersin’den ayrılıp İstanbul’da hayatlarını kuran Ekin Uyanık ve Yahya Uyanık’ın hayata geçirdiği Limon Inn, aslında şehirdeki pek çok beyaz yakalının hayalini kurduğu bir girişim… Zincir otel ve restoranlarda görev alarak deneyim edinen Yahya Uyanık, “Mezun olduktan sonra İstanbul’da birçok büyük iş otelinde görev yaptım. Pera Palace ve Divan Otelleri’nin kuruluş ekiplerinde yer aldım. En son da Hard Rock Cafe’de yönetici olarak çalıştım. Bir güney kasabasında butik otel açıp işletme klişesi aslında bizim için emeklilik planıydı” diyor. Çok uluslu FMCG şirketlerinde bütçe planlama yapan Ekin Uyanık ise “İstanbul’da çalışırken yatırımlarımızı Taşucu bölgesinde yapmaya başlamıştık. İkinci bebek haberiyle bu planı öne çekmeye karar verdik ve memleketimize döndük. Çocuklarımıza daha çok vakit ayırabileceğimiz, büyük bir aile içinde sevgiyle büyüyebilecekleri bir ortam yaratmayı ilk amacımız olarak belirledik. Sonraki amacımız ise otelimiz oldu İlk kazmanın vurulduğu günden beri inşaatı, tasarımı ve işletmesi ile tamamen biz ilgilendik. İnanılmaz bir emek ve sevgiyle yetiştirdiğimiz üçüncü bebeğimiz oldu Limon Inn” diyor.

Enerjisi yüksek, konforlu odalar

Limon Inn Hotel’in bünyesinde sekiz adet çift kişilik standart oda, iki adet üç kişilik standart oda, iki adet bahçe loft suite oda ve bir adet mutfaklı teras suite oda bulunuyor. Standart odalarda çift kişilik ya da tek kişilik yataklar bulunuyor. Odalar genelde balkonlu ve önü açık şekilde kurgulanmış. Teras suie ise 1+1 şeklinde küçük bir ev niteliği taşıyor. Mutfağı ve deniz manzarası ise tercih sebebi olmasını sağlıyor. Kalabalık aileler ya da uzun sure konaklayacak misafirler bu odayı tercih ediyor. Yahya Uyanık, “Bütün odalarımızda klima, uydulu LCD TV, mini buzdolabı bulunuyor. Bütün odalara ihtiyaca göre ek yatak veya bebekler için ücretsiz park yatak ekleyebiliyoruz. Oda servisimiz var. Minibar ise özellikle koymadık, herkes istediği gibi yiyecek-içecek getirip odasındaki buzdolabına koyabilsin istedik; tabi ortak alanlarda tüketmemek koşuluyla” diyor.

Otelde en önem verilen konu sıcak, rahat ve temiz bir ortam sağlamak… Ekin Uyanık, konaklayan tüm misafirlere rahat hissettirmeyi hedeflediklerini belirterek Limon Inn’in prensiplerini şöyle anlıyor: “İnsanlar kaldıkları yerde kendilerini iyi hissetmeliler. İhtiyaçları olduğu an çözüm odaklı yaklaşıyoruz. Onun dışında zaten otelde hep pozitif bir enerji dolaşıyor. Çünkü biz de yaptığımız işten ve otelimizden çok keyif alıyoruz. Otel müdürümüz Hasan Bey’in ve babamın -otelimizin dedesi- katkıları inanılmaz. Hepimiz her işe dahil oluyor ve birebir ilgileniyoruz. Bir gün temizliğe yardım ediyor, diğer gün barda bira servisi yapıyoruz. Bir gün resepsiyonda çalışıyor, başka bir gün de gece sorumlusu oluyoruz. Dolayısıyla misafirlerimizle hep temas halindeyiz. Bu da misafirlerin ihtiyaçlarını çok iyi gözlemlememizi sağlıyor.”

“Eğer hayat size limon veriyorsa, limonata yapın”

Minimal pop-art tarzda tasarlanan otelin yüksek tavanları misafirlerine ferah bir ortam sunuyor. Kulanılan limon sarısı rengiyle yüksek bir enerjisi olan otelin odalarında ise daha minimal tarzda bir dekorasyon göze çarpıyor. Odaların dekorasyonuna eşlik eden tabloların tümünde ‘When life gives you lemons, make lemonade’ (Eğer hayat size limon veriyorsa, limonata yapın) yazıyor. Yahya Uyanık, “Bu cümle, bizim hayata bakış açımızı yansıtıyor” diyor. Otelin tasarımında ise Ekin Uyanık’ın imzası bulunuyor.

Lezzetli seçenekler

Limon Inn bünyesindeki Teras Bar, sabahları lezzetli kahvaltılara ev sahipliği yapıyor, akşamları da bar konseptine dönüyor. Lobideki Caffeine Coffee ise kahve ve pasta çeşitleriyle beğeni kazanıyor. Ekin Uyanık, “Limon Teras Bar, dışarıdan gelen misafirlerimize de açık. Çok çeşitli yabancı-yerli biralarımız ve kokteyllerimiz var. Fiyat politikamız ise bölge ortalamasında. Deniz manzaralı havadar bir mekanda, keyifli müzikler eşliğinde lezzetli içecekler deneyimlemek Teras Bar’ın en ilgi çeken yanı… Lobi ve bahçemizde hizmet veren Caffeine Coffee ise yeni nesil kahveleri meraklılarına sunuyor. Çok beğenilen ve kendi kahvelerini kendileri kavuran çok başarılı bir kahve evi Caffeine Coffee. İşletmesi bizden bağımsız fakat aynı bakış açısına sahibiz” diyor.

Limon Inn kahvaltsıyla da iddialı bir otel… Doğal ve yöresel ürünlerin ağırlıkta olduğu kahvaltı hakkında, “Reçellerimizin hepsi ev yapımı. Annelerimiz, komşularımız yapıyor. Zeytin yine annelerimizin kırdığı, kendi bahçemizin zeytini. Tereyağını, yumurtaları, yeşillikleri ve meyve sebzeyi köyden temin ediyoruz. Kahvaltıda ekmek çeşidi olarak verdiğimiz zeytinyağlı çörek buraya özgü çok sevilen bir lezzet” diyen Yahya Uyanık, misafirlere limon reçeli ve zeytinyağlı çöreği mutlaka tatmalarını öneriyor. www.limoninn.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha