Fişekhane Ranchero açıldı

Fişekhane Ranchero açıldı
Aşktan doğan Meksikalı Ranchero, sevgiyle büyümeye devam ediyor. Meksikalı & Türk bir ailenin işlettiği mekan, bu sıcak ülkenin Aztek ve Mayalara kadar uzanan binlerce yıllık tarihini, renkli kültürünü ve dünyaca ün yapmış en özel lezzetlerini şimdi de Zeytinburnu’ndaki Büyükyalı Fişekhane’ye taşıdı.

Misafirlerini Türkçe karşılığı “gelenekleri kutla” anlamına gelen “Celebra La Tradicion” sloganıyla karşılayan Ranchero, şubelerine bir yenisini daha ekledi. İlk olarak 05.05.2005 tarihinde Suadiye’de açılan mekan, sırasıyla Nişantaşı, Watergarden ve Maidan Ankara’da hizmete açtığı yeni restoranlarla büyümesini devam ettirdi. Ranchero, gerçek Meksikalıların elinden çıkan gerçek Meksika yemeklerini şimdi de Büyükyalı Fişekhane’deki yeni mekanında servis etmeye başladı.

Orijinal lezzetler

Ranchero Restaurant, sahip olduğu ambiyansı, orijinal yemekleri, bu lezzetlere eşlik eden margaritaları ve birbirinden özel kokteylleriyle misafirlerinden tam not alıyor. Gerçek Meksikalıların elinden çıkan gerçek Meksika lezzetlerini sunan mekanın zengin menüsüne, aralarında Ranchero patentli tariflerin de olduğu 40’ı aşkın sos eşlik ediyor. Pek çok yemeğin yanında servis edilen mısır cipsi nachoslar ile tortilla ekmekleri de özel makinelerde hazırlanıp, günlük, taze olarak sunuluyor.

Büyümeyi sürdürüyor

Şehrin Meksikalısı Ranchero, yeni açılacak şubeleriyle birlikte toplam şube sayısını 7’ye çıkarmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar misafirlerini Suadiye, Nişantaşı, Ataşehir Watergarden ve Maidan Ankara’da ağırlayan Ranchero, yeni hizmete giren Büyükyalı Fişekhane şubesinin ardından Başkent’teki Atakule ve One Tower Avm’de şubeler açacak.

Aşktan doğan restoran, sevgiyle büyüyor

Ranchero’nun ilginç ve farklı bir kuruluş hikayesi bulunuyor. Mekanın şu andaki işletmecisi olan Rıza Tanyeri, 70’li yılların sonunda dil eğitimi için gittiği Londra’da Meksikalı Patricia Gonzalez ile tanışıyor. Birbirine aşık olan çift, Meksika’da evlenip Kozlu’ya yerleşiyorlar. O dönem Türkiye’nin ilk ve tek Meksikalı gelini olan Patricia Hanım, Selma adını alıyor. Çift, 1989 yılında üç çocuğuyla birlikte İstanbul’a taşınıyor. Gastronomiye özel bir merakı olan Rıza Tanyeri, Meksika yemeklerine oldukça hakim eşi Selma Patricia Gonzalez Tanyeri ve çocuklarıyla birlikte Meksika’da restoran işletmecisi akrabalarının da danışmanlığında 2005 yılı Mayıs ayında Suadiye’de ilk restoranlarını açıyorlar; adını da Meksika yerlisi anlamına gelen Ranchero koyuyorlar. Türk & Meksikalı aşkından doğan Ranchero, bugün lezzetleri ve hizmet kalitesiyle kendini kanıtlamış, şubeleriyle büyümesini sürdüren keyifli bir işletme...

www.ranchero.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha