Gastronomi Turkey by Rafine'nin yeni sayısı çıktı

Gastronomi Turkey by Rafine'nin yeni sayısı çıktı
17. sayımızla karşınızdayız! Yine birbirinden değerli şefler ve birbirinden güzel lezzet rotaları konuğumuz oldu.

Otel sayfalarımızda Side'de antik kentin yanı başında misafirlerini ağırlayan 6 Rooms by Azumare yer alıyor. Dedeman Hotels’in Kars’ta, Wyndham Hotels’in de Afyon da açtığı yeni otelleri de anlattık.

Ocak Restaurant'ın Şefi Ömer Bozyap’la ufuk açan bir röportaj yaptık. 60 ülkeye seyahat etmiş, Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmış Ömer Şefi keyifle okuyacaksınız. Dünyanın en prestijli şef yarışması Bocuse d’Or Avrupa seçmelerinde Norveç’e gidecek olan Çırağan Palace Kempinski Tuğra Restaurant Şefi Emre İnanır’la yaptığımız söyleşide gastronomi sektörüne yönelik anlamlı bir çağrı var. The Restaurant Şefi Ender Doğan da, aşçılığın çok yönlü bilgi birikimi gerektirdiğine vurgu yapıyor.

Lezzet rotalarımız arasında Şef Claudio Chinali’nin Eataly’nin pırlantası olarak nitelediği Terrezza Italia öne çıkıyor. Il Forno Ristorante, yeni bir marka; ikinci şubesini de İstanbul’da Büyükyalı Fişekhane’de açtı. Forno Balat, Türk kahvaltısına taze bir soluk getirmenin yanı sıra lezzetli çıtırlar sunuyor. SaVa Anatolian Breakfast House, Cihangir’de kahvaltı konusunda çığır açıyor.

Yeni bir gastronomi eğitim merkeziyle Bodrum’da tanıştık: Foodrum.

Değerli Yazar Meri Çevik Simyonidis, İstanbul Rum mutfak kültürünü anlattı.

Gastronominin en kapsamlı ortak hafıza projesi “Lezzet Göçünün İzinde… Aile Mirası Reçeteler”in yaratıcısı Selin Atasoy'la söyleşi yaptık.

Denizli’nin gastronomi temsilcisi Labada'nın kurucusu Gonca Saldanlı'yı konuk ettik.

Özlem Özgen, Meksika’nın yüzen bahçeleri chinampaları, De La Chinampa topluluğunun Kurucusu Ricardo Rodriguez'le yaptığı söyleşide anlattı.

Yorum Yaz

 
 
  captcha