Qrista Managed by Dedeman Kars’ın tarihi ve Dedeman misafirperverliğinin kusursuz uyumu

Qrista Managed by Dedeman Kars’ın tarihi ve Dedeman misafirperverliğinin kusursuz uyumu
Tarihi ve kültürüyle eksiksiz bir uyum içerisinde tasarlanmış, ahşap ve taş işçiliğinin kusursuz bir örneği olan Qrista Managed by Dedeman’da misafirler, iç dekorasyonda otantik nüanslar görürken, sade ve efektif kullanıma göre dekore edilmiş şık odalarında Dedeman kalitesini yaşıyorlar.

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Kars, bir açık hava müzesi atmosferiyle bölgenin önemli turizm merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor. Kars Kalesi, Sarıkamış Kış Turizm Merkezi, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve daha birçok tarihi, doğal güzelliği ve gastronomik zenginliği ile bilinen şehir, yerli ve yabancı gezginlerin seyahat rotalarında önemli bir durak olarak yer alıyor.

İşte turizmde her geçen yıl daha da büyüyen Kars’a yeni bir otel daha geldi! Dedeman Hotels & Resorts International’ın, Sarıkamış’tan sonra Kars’taki ikinci oteli ‘Qrista Managed by Dedeman’ geçtiğimiz günlerde kapılarını açtı. Turizm ve inşaat sektörlerinde yaptığı yatırımlarla Kars’ın gelişimine katkı sunan ABC KAR Turizm iş ortaklığıyla hayata geçen otel, zincirin 26’ncı halkası olarak hizmet veriyor.

Kars’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin çok daha fazla ziyaretçiyle buluşması hedefi ve şehrin merkezinde misafirlerin tüm beklentilerine yanıt verebilecek otel sayısının kısıtlı olması bu projenin hayata geçmesinde etken oldu. Şehrin ihtiyacı olanı, köklü ve tecrübeli bir marka desteği ve kusursuz hizmet anlayışı ‘Qrista Managed by Dedeman’la hayat buldu.

Baltık mimarisine özgü eski bir Rus binası

Doğu Ekspresi’nin son durağı Kars’ın şehir merkezinde yer alan, 1876 yılında Baltık mimarisiyle inşa edilmiş ve günümüze kadar orijinal özelliklerini koruyarak gelmiş binasıyla Qrista Managed by Dedeman; misafirlerine sıra dışı bir deneyim yaşatıyor.

Tarihi ve kültürüyle eksiksiz bir uyum içerisinde tasarlanmış, ahşap ve taş işçiliğinin kusursuz bir örneği olan otelde misafirler, iç dekorasyonda da otantik nüanslar görürken, sade ve efektif kullanıma göre dekore edilmiş şık odalarında Dedeman kalitesini yaşıyorlar.

26 oda ve 300 kişi kapasiteli avlu

Balkonlu seçenekleri de olan özenle dekore edilmiş 26 adet şık odasıyla misafirlerini ağırlayan otel, yerel mutfağa ait özel lezzetlerin sunulduğu restoranı, davetler için misafirlerini ağırlayacak 300 kişi kapasiteli avlusu, şık atmosferli lobi barı ve otantik iç dizaynı ile dikkat çekiyor.

İyi ve sıra dışı bir sunumla yöresel mutfak

Dedeman Hotels & Resorts International İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sinan Mısırlı, Qrista Managed by Dedeman’da şehrin kendine ait kimliği ve tarihini, gastronomi zenginlikleriyle birlikte sunarak misafirlerini lezzetli bir kültür yolculuğuna çıkarmayı hedeflediklerini anlatıyor.

Mısırlı, “Bölgedeki yöresel mutfak kültürünü, iyi yemek ve sıra dışı bir sunumla yansıttığımız restoranımızda, dünya mutfağından seçkin lezzetlere de yer vereceğiz. Akşamları da kapsayan restoran servisimizle, misafirlerimize günün her anında eksiksiz bir gastronomi deneyimi yaşatmak istiyoruz” diyor. İş ve gezi amaçlı seyahat eden tüm misafirlerine dört mevsim ayrıcalıklı bir konaklama deneyimi sunan Qrista Managed by Dedeman, geleneksel Türk hamamının yanı sıra; buhar odası ve sauna alanlarıyla da misafirlerine çeşitli seçenekler sunuyor.

Şehrin kalbinde

Qrista Managed by Dedeman, tarihi Kars Kalesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ani Ören Yeri’ne 45 km, Sarıkamış’a 40 km, Kars Harakani Havalimanı’na ise 6 km uzaklıkta. Sinan Mısırlı, sezon başlangıcı itibariyle yüzde 80 ila 85 aralığında bir doluluğa ulaşmayı öngördüklerini de ekliyor.

www.dedeman.com/city/kars/46

Yorum Yaz

 
 
  captcha